TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warbus z umowami w Lublinie i Wrocławiu
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.07.2016 15:44:16 15 komentarzy
Od prawej: Grzegorz Malec- dyrektor lubelskiego ZTM, Katarzyna Szymonik- wiceprezes Warbusa, Kaziemierz Kulig- prezes Warbusa

7 lipca Warbus podpisał z wrocławskim magistratem umowę na trzyletnią obsługę linii "wybiegowych" z Leśnicy dziewięcioma pojazdami klasy midi. Natomiast dzisiaj spółka parafowała kontrakt z lubelskim Zarządem Transportu Miejskiego na ośmioletnią obsługę wybranych zadań przewozowych 30 nowymi autobusami.

Wrocław- start 4 września 

Pod koniec kwietnia Urząd Miasta we Wrocławiu ogłosił przetarg na trzyletnią obsługę linii autobusowych dziewięcioma autobusami klasy midi w wymiarze do 2,1 mln wzkm. Warunki tego zamówienia opisaliśmy tutaj.

23 maja urzędnicy wskazali na najtańszą ofertę, którą przedstawił Warbus. Spółka pokonała trzech konkurentów. Stawka wyjściowa warszawskiej firmy na wrocławski kontrakcie wyniesie 5,59 zł/wzkm netto. Warbus na potrzeba kontraktu pozyska 11 Iveco Crossway 10.8LE. Dodatkowo producent autobusów zajmie się ich obsługą serwisową.

Pojazdy jednak nie trafią do przewoźnika na czas rozpoczęcia realizacji kontraktu. Warbus zdecydował się więc na dopuszczone w SIWZ przez wrocławskim magistrat rozwiązanie przejściowe. Przez pierwsze trzy miesiące, do końca listopada firma będzie się posiłkować autobusami, które udostępni jej ABP Bus&Coach ze Słupska. Będą to Iveco Citelis Line, które do tej pory były użytkowane przez PKS Zielona Góra.

Od 15 grudnia nowy operator w Lublinie

Jeszcze w tym roku do obsługi linii autobusowych w lubelskiej komunikacji miejskiej zostanie Warbus wprowadzi do ruchu 30 fabrycznie nowych autobusów. Od 15 grudnia na wybrane zadania na liniach nr 8, 10, 17, 18, 42 i 55 wyjedzie 20 pojazdów przegubowych. Z kolei na wskazanych przez ZTM brygadach na liniach 3, 6, 23, 37 i 45 pojawi się 10 autobusów klasy maxi. To wszystko jest możliwe dzięki podpisaniu dziś przez ZTM z ośmioletniej umowy z Warbusem. Kontrakt opiewa na kwotę nieco ponad 113,9 mln zł.

Nowe autobusy w Lublinie będą posiadały charakterystyczny dla miasta schemat malowania. Będą spełniały normę emisji spalin EURO VI. Ponadto będą to pojazdy w całości niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring i biletomaty. Więcej na temat wymagań lubelskiego zarządcy komunikacji pisaliśmy tutaj.

Przez osiem lat swojej obecności w Lublinie Warbus wykona pracę eksploatacyjną w wymiarze ok. 17,55 mln wzkm. Warszawska spółka rozpocznie przewozy ze stawkami wyjściowymi w wysokości 5,22 zł/wzkm netto w przypadku kursów autobusami klasy maxi oraz 6,43 zł/wzkm netto za przegubowce.

W efekcie obecny rok Warbus może potraktować jako wyjątkowo udany. Tym bardziej, że firma już wielokrotnie aktywnie walczyła o lubelskie zlecenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warbus
Wrocław
ZTM Lublin
 • arg – 19.07.2016

  A jakiej marki autobusy to będą?

 • 3838 – 19.07.2016

  Na razie nie wiadomo rozważane są różne opcje

 • Wawa love – 19.07.2016

  Śmierdzi szmelbusem conecto

 • Warbus fan – 19.07.2016

  Panie prezesie Kulig. Pomyśl Pan jeszcze nad tymi Conecto. Są inne, tańsze i równie dobre. Może Pan tylko wygrać. ..

 • hanys – 20.07.2016

  Panie Malcc i Lublin, dopiero się przekonacie co znaczy Warbus, nierzetelna, niekompetentna, arogancka firma, nie wywiązująca się z obietnic. Panowie z Wrocławia i Lublina poczytajcie sobie o Warbusie jak funkcjonuje w Jastrzębiu-Zdroju i okolicach to będziecie wszystko wiedzieć.

 • jan – 20.07.2016

  Lublin ma wprawę w wywalaniu nierzetelnych przewoźników. Więc niech warbus uważa, chyba że będzie jak meteor - jaka stawka, taka jakość. Acz śmiem w to wątpić, patrząc na inne miasta z warbusem.

 • gosc – 20.07.2016

  hanysie albo przedstawiaj dowody albo zmykaj z tego forum

 • Strażak Sam – 20.07.2016

  Najpewniej będą Solarisy

 • hanys – 21.07.2016

  do gość z 20.07.2016 - to pewno ty jesteś tym burakiem który robi pranie mózgu kierowcom w Jastrzębiu, a o dowodach nierzetelności Warbusa to Panowie z Wrocławia i Lublina niech sobie poczytają na stronach internetowych, przykład, wypadnięte kursy od 1.04.2016 do dnia dzisiejszego w samym Jastrzębiu, kara 140 tyś + 12 tyś, nie wspomnę o nie płaceniu składek np. na ZUS, można wyliczać ale to nich sobie sprawdzą Panowie z w/w miast.

 • me – 21.07.2016

  @hanys myslisz, że kogoś to wzrusza?Przecież organizatorowi zależy na jak najniższej cenie (tak mamy skonstruowane pzp)...A jakby co, naliczy się kary i dodatkowa kaska wpłynie do kasy miasta :)

 • CKM – 21.07.2016

  Warbusowi należy pogratulować rozwoju. Odnośnie Jastrzębia to tego typu sytuacje świadczą o głupocie związków zawodowych. Żeby bez negocjacji czegokolwiek z pracodawcą zmowic się na masowe l4 i doprowadzic do paraliżu komunikacyjnego z efektem wielkiej kary na firmę , to nie powiecie mi ze to inteligentny krok.

 • kiero – 22.07.2016

  W Jastrzębiu to 26 Nowych Scania i około 43 kierowców, i dla nich pracuje PKM i Mikrus które posiadają drugie tyle sprzętu.

 • Jaś – 23.07.2016

  Do Hanysa Czy górnicy z JSW już wiedzą do czego doprowadzili swoimi zagrywkami w styczniu pod siedzibą swojego pracodawcy. Czy dalej dają się manipulować kilku mądralom ( etatowym ) ze związków zawodowych?

 • xxx – 07.08.2016

  Już współczuję mieszkańcom Lublina i Wrocławia będziecie mieć taką komunikacje jak w Jastrzębiu i w miejscowościach w których jeździ ta firma Proponuje dowiedzieć się jak to jest jak mieszkańcy nie mogą wrócić z pracy albo jechać do pracy szkoły itp. Mam nadzieje ze władze Lublina i Wrocławia nie uwierzyli tak jak władze Jastrzębia ze to są standardy holenderskie współczuje

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....