TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warbus wypowiedział umowę w Jastrzębiu-Zdroju!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.03.2019 15:00:03
fot. Konrad Bek, phototrans.pl

Takie finału chyba nikt się nie spodziewał. Warbus wypowiedział umowę przewozową Międzygminnemu Związkowi Komunikacyjnemu w Jastrzębiu-Zdroju. Warszawski przewoźnik tłumaczy skąd taka decyzja, a związek uznaje ją za bezprawną.

Wczoraj, 7 marca przed godziną 15 do biura MZK dotarło pismo Warbusa dotyczące zakończenia współpracy ze śląskim związkiem. Z dokumentu wynika, że autobusy warszawskiego przewoźnika nie wyjadą na drogi już w najbliższy poniedziałek 11 marca.

-"Informujemy, że z dniem 10 marca 2019 roku, godzina 24.00, kończymy wykonywanie przewozów w Jastrzębiu-Zdroju ze względu na naliczenie na naszą firmę 800 000 złotych kar za czas strajku kierowców PKM-u, który był naszym podwykonawcą" – można przeczytać w oświadczeniu Warbusa, którego treść opublikował portal JasNet.

-"Pozostawiamy Waszej decyzji ewentualne przejście do PKM-u lub innego przewoźnika, który będzie kontynuował przewozy na dotychczasowych naszych liniach od poniedziałku, 11 marca 2019 roku. Jesteśmy również gotowi wydzierżawić nasze autobusy (…) Nasza firma nie może już kontynuować przewozów, ponieważ w każdej chwili grożą nam wielomilionowe kary ze strony MZK" – argumentują władze Warbusa.

Zdaniem MZK

Na takich ruch szybko zareagowało MZK. Władze związku uznały takie działanie za bezprawne. Zgodnie z obowiązującą umową wykonawca kontraktu nie ma prawa do wypowiedzenia jego warunków, jeśli nie doszło do naruszenia umowy ze strony zamawiającego. Umowa została zawarta po przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego.

MZK wskazuje, że jako powód wypowiedzenia umowy przez Warbusa jakoby ten był zmuszony była płacić kary umowne, które "wygenerował" PKM- podwykonawca stołecznej firmy- wskutek "chorobowego" strajku kierowców. Chodzi o problemy komunikacyjne, które wystąpiły od 11 do 17 lutego. Związek ponadto dodaje, że w otrzymanym oświadczeniu PKM w roli podwykonawcy został Warbusowi narzucony.

Odnosząc się do pierwszej kwestii MZK podkreśla, że kary nie zostały formalnie nałożone, a spółka PKM jest samodzielnym podmiotem mającym osobowość prawną i odpowiadającą samodzielnie za swoje działania. Urzędnicy dodają również, że problemy komunikacyjne we wspomnianym okresie związane były również z działaniem Warbusa, ponieważ i ona nie wykonywała w całości swoich zadań.

MZK zaprzecza również jakoby PKM został narzucony Warbusowi jako podwykonawca. Urzędnicy dodają, że w momencie podpisania umowy firma Warbus samodzielnie nie dysponowała wystarczającym zapleczem technicznym, które gwarantowało wykonanie umowy, a tym samym sprawną realizację komunikacji.

Obecnie Warbus obsługuje 19 linii autobusowych, głównie w Jastrzębiu-Zdroju, w tym połączenie ekspresowe E-3 do Rybnika przez Wodzisław. Nie oznacza to, że od poniedziałku linie te nie będą obsługiwane. Obowiązywać będzie komunikacja zastępcza organizowana przez kilka firm przewozowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
MZK Jastrzębie-Zdrój
PKM Jastrzębie-Zdrój
Warbus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....