TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warbus wycofuje autobusy z Elbląga, Lublina i Obornik
- Opublikowano: 18.07.2019 09:00:02
Warbus wycofuje autobusy z Elbląga, Lublina i Obornik

18 lipca spółka Warbus z dnia na dzień zaprzestała obsługi komunikacji miejskiej w trzech miastach: Elblągu, Lublinie i Obornikach. Najtrudniejsza sytuacja jest w Obornikach, gdzie wszystkie kursy komunikacji miejskiej zostały zawieszone. Powód? W wielki skrócie - problemy finansowe warszawskiego przewoźnika.

Elbląg

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu poinformował, że 17 lipca 2019 r. około godziny 19.15 otrzymał informację od dyrektora elbląskiego oddziału spółki Warbus, że 18 lipca zaprzestają świadczenia usług przewozowych na terenie Elbląga. To oznacza brak obsługi linii 10, 11, 13, 17, 30 i 31.

-"ZKM w Elblągu prowadzi działania mające na celu zminimalizowanie skutków zaistniałej sytuacji, aczkolwiek bardzo późne przekazanie informacji uniemożliwia nam całkowitą eliminację problemów. Na części linii pojawią się autobusy zastępcze (podmiejskie) z nietypową kolorystyką i niepełnym oznakowaniem. Linie 30 i 31 zaczną funkcjonować od około godziny 12. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i zapewniamy, że dołożymy wszystkich starań, komunikacja jak najszybciej powróciła do normalnego funkcjonowania - informuje ZKM.

Oborniki

Gmina Oborniki otrzymał informację od Warbusa o zaprzestaniu obsługi miasta  w godzinach wieczornych 17 lipca. Ty sam 18 lipca 2019 r. wszystkie kursy komunikacji miejskiej zostają zawieszone. Jak informuje przewoźnik, głównym powodem zaprzestania świadczenia usług, a tym samym zawieszenia kursów są kłopoty finansowe, wynikające z innych umów zawartych przez spółkę.

-"Gmina Oborniki pomimo aktualnej umowy z firmą Warbus sp. z o.o., dotyczącą świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego została postawiona przed faktem dokonanym, jednak ma plan awaryjny. Procedura jego wdrażania została rozpoczęta dziś wieczorem, jednak zorganizowanie nowego taboru oraz podpisanie umowy z nowym przewoźnikiem może potrwać od 14 do 21 dni - informują władze miasta.

Lublin

W Lublinie z obsługi wypadły poszczególne kursy na linach 2, 3, 6, 10, 14, 26, 30, 31, 32, 39, 40, 42 i 45. Ich szczegółowy wykaz jest dostępny tutaj. Warto zwrócić uwagę, że Mercedesy Conecto warszawskiego przewoźnika pojawiały się na najpopularniejszych lubelskich trasach,

17 lipca prezes spółki Warbus, Katarzyna Szymonik rozesłała maila do mediów z informacją o zawieszeniu kursowania autobusów w mieście. Czytamy w nim m.in.:

-"18 lipca 2019 roku zaprzestajemy świadczenia usług przewozowych. Przyczyną jest brak zapłaty za wykonane usługi przewozowe zgodnie z zasadami waloryzacji wynikającymi z umowy" – informuje Katarzyna Szymonik, prezes spółki Warbus. - "Nie zapłacili państwo (ZTM w Lublinie – przyp. red.) także kwoty 1 413 300,87 zł, która jednocześnie wynika ze sposobu waloryzacji według państwa interpretacji, a tym samym winna być uznana za bezsporną i zapłacona w terminie określonym w wezwaniu" – czytamy w piśmie.

Z dnia na dzień

ZTM w Lublin o całej sytuacji dowiedział się z medialnych doniesień.

-"Zgodnie z warunkami wypowiedzenia spółka powinna wozić pasażerów do końca wakacji. Przedstawiciele spółki Warbus zapewniali nas, że usługi będą świadczone do końca sierpnia – mówi Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM Lublin. – Informacja o zaprzestaniu usług jest dla nas zaskoczeniem."

-"Sytuacja jest krytyczna. Nie wiadomo jeszcze jak szybko uda się zapełnić lukę po przewoźniku, który zrezygnował ze świadczenia usług. Na pewno będziemy potrzebować kilku dni – przyznaje lokalnym mediom Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego

ZTM potwierdził, że dzisiaj, z powodu nagłego zaprzestania świadczenia usług przewozowych przez firmę Warbus, wybrane kursy na liniach 2, 3, 6, 10, 13, 14, 20, 26, 30, 31, 32, 39, 40, 42, 44, 45 nie zostaną wykonane. Zarząd jednocześnie przeprasza pasażerów za niedogodności i prosi o korzystanie ze strony sip.ztm.lublin.eu oraz aplikacji MyBus w celu sprawdzenia najbliższych odjazdów autobusów ww. linii.

Dodatkowo ZTM w dniach 18-19 lipca wszystkim pasażerom posiadającym bilety na dowolną jedną linię umożliwia korzystanie ze wszystkich tras komunikacji miejskiej.

Wzmocnienia MPK

Przypomnijmy, że na początku czerwca MPK Lublin kupiło od MZA Warszawa 28 autobusów Jelcz M121I/4 Mastero, aby od września miały zastąpić pojazdy Warbusa.

-"Jeszcze żaden z tych autobusów nie jeździ na liniach. Autobusy są w tym momencie przemalowywane w barwy miejskie. Prawdopodobnie zaczną wozić pasażerów i wyjadą na regularne linie we wrześniu. Wszystkie autobusy są już w Lublinie" – mówi Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Warbus
ZTM Lublin
ZTM Elbląg
Oborniki

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....