TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Warbus czeka na umowę w Lublinie
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.06.2016 17:41:10 2 komentarze
Do czterech razy sztuka i wreszcie się Warbusowi udało zdobyć Lublin.

W piątek Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie konsorcjum LLA, Traf-Line oraz GPR Rental Car od rozstrzygnięcia lubelskiego przetargu na ośmioletnią obsługę linii autobusowych 30 nowymi pojazdami. Zatem debiut Warbusa w Lublinie jest już pewny.

Warunki zamówienia opisaliśmy tutaj. Informowaliśmy także o ofertach, które otrzymał lubelski Zarząd Transportu Miejskiego. Przyjrzeliśmy się także ich szczegółom. 31 marca po trwającym nieco ponad miesiąc badaniu ofert ZTM wskazał zwycięzcę. Został nim Warbus mimo, że jego propozycja nie była najtańsza.

Z postępowania wykluczono konsorcjum w skład którego wchodzą Lubelskie Linie Autobusowe, Traf-Line z Pszczyny oraz GPR Rental Car z Lublina jako lider. Partnerzy swoją ofertę skalkulowali na 5,51 zł/wzkm netto w przypadku kursów pojazdów klasy maxi oraz 6,11 zł/wzkm netto za przewozy przegubowcami. Dla porównania Warbus zaoferowała stawki odpowiednio 5,22 zł netto i 6,43 zł netto. Jaki był powód wykluczenia przez ZTM propozycji partnerów?

Lubelscy urzędnicy jako przyczynę takiej decyzji wskazali niespełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie wymaganego doświadczenia poprzez podanie nieprawdziwych informacji. Partnerzy część przewozów ujętych w wykazie usług wskazali jako usługi publicznego transportu zbiorowego. ZTM to zweryfikował i okazało się, że część z nich to przewozy szkolne. Nie były to jednak jedyne wątpliwości urzędników. Chcieli oni dokonać wyjaśnień w kwestii wykazu narzędzi oraz zobowiązania do udostępnienia zasobów wystawionego przez Autosana. Jednak ze względu na błąd w ofercie, który nie podlega konwalidacji odstąpili od tego.

Konsorcjum nie zgodziło się z werdyktem ZTM i zaskarżyli rozstrzygnięcie do KIO. Można przypuszczać, że chcieli wywalczyć prawo do uzupełnienia dokumentów i tym samym powrót do rozgrywki. Nie wiadomo jaka była argumentacja zarzutów, ale wiadomo, że Izba jej nie podzieliła oddalając odwołanie.

Zatem Warbus może już spokojnie czekać na podpisanie lubelskiego kontraktu. Pozostaje tylko pytanie czy zostanie dotrzymany termin 1 grudnia, jako wstępny termin uruchomienia przewozów na omawianym pakiecie? W tej chwili natomiast pewne jest, że warszawska firma lublinian będzie wozić Nowymi Urbino 12 oraz 18.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Lublin
GPR Rental Car
LLA
Traf-Line
Warbus
  • pawo – 01.07.2016

    Ktora generacja urbino

  • Bogdan – 01.07.2016

    Czwarta

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....