TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Walka o bezpłatne autobusy w Niemczech
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 15.02.2018 09:46:30
Walka o bezpłatne autobusy w Niemczech

Propozycja wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza, przedstawiona w tym tygodniu Komisji Europejskiej przez niemiecki rząd, wzbudziła sprzeciw na szczeblu lokalnym - pisze w środę agencja dpa.

W liście z 11 lutego do komisarza ds. środowiska Karmenu Velli niemiecka minister środowiska Barbara Hendricks, minister transportu Christian Schmidt i szef Urzędu Kanclerskiego Peter Altmaier oświadczyli, że rząd federalny wraz z władzami lokalnymi rozważa wprowadzenie bezpłatnej publicznej komunikacji miejskiej w celu ograniczenia liczby pojazdów prywatnych.

Była to odpowiedź na apel Komisji Europejskiej, aby Niemcy zaproponowały dodatkowe środki, dzięki którym ograniczą zawartość szkodliwych substancji w powietrzu.

Choć rząd niemiecki zaproponował jednocześnie wsparcie finansowe dla krajów związkowych i gmin, szczegóły finansowania nie są znane, a propozycja spotkała się z zimnym przyjęciem ze strony przedstawicieli władz lokalnych i firm transportu publicznego.

Szef związku miast i gmin niemieckich Gerd Landsberg powiedział w środę gazecie "Rhein-Neckar-Zeitung", że "społeczności i przedsiębiorstwa transportu publicznego w każdym razie nie mogą za to zapłacić" oraz że wpływy z opłat za przejazdy autobusami i metrem w wysokości ok. 13 mld euro rocznie potrzebne są do poprawy jakości świadczonych usług i rozbudowy oferty.

Zdaniem Landsberga bezpłatna komunikacja może być co najwyżej długoterminowym projektem na przyszłość, wymagającym znacznego zwiększenia liczby pojazdów i personelu.

Również przewodniczący związku przedsiębiorstw komunalnych (VKU) Michael Ebling powiedział dpa, że nie widzi możliwości wprowadzenia tej propozycji w życie w krótkim czasie, a główną kwestią są źródła finansowania.

Jak przypomina dpa, jako pierwsze miasto w Europie eksperyment z darmową komunikacją miejską rozpoczął pięć lat temu Tallin. Belgijskie Hasselt oraz amerykańskie Seattle i Portland rozpoczęły wysiłki w tym celu, które później zarzuciły.

W związku z problemami związanymi z jakością powietrza wobec Niemiec i ośmiu innych państw UE (Czech, Hiszpanii, Francji, Włoch, Węgier, Rumunii, Słowacji i Wielkiej Brytanii) toczą się postępowania o naruszenie unijnego prawa. KE zamierza zdecydować w marcu, czy złoży przeciw przekraczającym normy krajom skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE. W grę wchodzą wysokie kary finansowe. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKM
Niemcy
unia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....