TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wałcz walczy. Czwarty przetarg na 5 autobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.07.2019 14:00:24
Wałcz walczy. Czwarty przetarg na 5 autobusów

Teoretycznie Wałcz już miał mieć pięć nowych autobusów. Miasto jednak do tej pory ma wielkiego pecha. Finał tego taki, że od dziś, 5 lipca już czwarty raz szuka dostawcy tych pojazdów.

Zakupowa historia
Przypomnijmy, że Wałcz już trzy razy szukał dostawcy piątki nowych autobusów- trzech klasy MIDI i dwóch MAXI. Za każdym razem kończyło się to niepowodzeniem. Nikt nie chciał bowiem przystać na narzucone przez miasto terminy dostaw. W pierwszym postępowaniu dostawy zaplanowano w dwóch transzach. Dwa klasy MIDI i jeden standardowy miały zostać przekazane miastu między 26 października a 11 listopada 2018 r. Pozostałe dwa miały przyjechać kilka miesięcy później. Magistrat chciał je odebrać między 15 a 25 lutego 2019 r.

W kolejnym urzędnicy dali oferentom więcej czasu. Cała piątka miała trafić do Wałcza do końca czerwca 2019 roku. Jednak i tym razem skończyło się na zerowym zainteresowaniu. W październiku 2018 r. ogłoszono więc już trzeci przetarg. W nim nawet nie doszło do otwarcia ofert, gdyż popełniono błędy na etapie publikacji zamówienia.

Nowe rozdanie, ale czy ostatnie?
Po ponad pół roku doczekaliśmy się czwartego podejścia do zakupu. Tym razem miasto postanowiło podzielić postępowanie na części. W pierwszym będą to trzy autobusy klasy MIDI z nadwoziami o długości 9,5 – 10,5 (+ 3%). W drugim natomiast chodzi o dwa klasy MAXI długie na 11,5 – 12 m (+ 3%). I tym razem zapewne z teoretyczną myślą o uzyskaniu niższych cen urzędnicy dopuścili możliwość zaoferowania autobusów niskowejściowych.

Cała piątka ma trafić do Wałcza w ciągu 300 dni od podpisania umowy. To przy obecnych realiach daje praktycznie 100% pewności, że wreszcie pojawi się upragniona przez urzędników przynajmniej jedna oferta. Oczywiście o ile nie zepsuli czegoś w szczegółach.

Na przejrzenie SIWZ-u dajemy sobie jeszcze chwilkę. Więc czas na formalności. A te są maksymalnie uproszczone, co może świadczyć o tym, że miasto chce w tym momencie jakichkolwiek ofert. Wystarczy więc ogólnie wykazać się doświadczeniem w realizacji dostaw autobusów miejskich oraz udowodnić, że posiada się jakąkolwiek zdolność finansową. W obu zadaniach oferty należy zabezpieczyć tak samo wysokim wadium, a więc na 50 000 PLN.

Termin składania ofert mija 13 sierpnia. W obu częściach identyczne są kryteria oceny ofert. Cena ma 60% wagi. Do 30% można zdobyć w ocenie technicznej. Pozostałe 10% to warunki gwarancji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Wałcz
UM
ZKM Wałcz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....