TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wałcz nie poddaje się. 3 x MIDI i 2 x MAXI: runda 3
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.10.2018 16:00:51
fot. marcin132, forum.infobus.pl

Wałcz już trzeci raz szuka dostawcy 5 nowych autobusów dla swojego Zakład Komunikacji Miejskiej. Poprzednie przetargi kończyły się niepowodzeniem. Miastu mimo, że stopniowo wydłużało termin dostawy nie udało się zdobyć choć jednej oferty. Teraz wydaje się, że powinno być lepiej.

Wałcz już dwa razy szukał dostawy 5 nowych autobusów- trzech klasy MIDI i dwóch MAXI. Za każdym razem kończyło się to niepowodzeniem. Nikt nie chciał bowiem przystać na narzucone przez miasto terminy dostaw. W pierwszym postępowaniu dostawy zaplanowano w dwóch transzach. Dwa klasy MIDI i jeden standardowy miały zostać przekazane miastu między 26 października a 11 listopada 2018 r. Pozostałe dwa miały przyjechać kilka miesięcy później. Magistrat chciał je odebrać między 15 a 25 lutego 2019 r. W kolejnym urzędnicy dali oferentom więcej czasu. Cała piątka miała trafić do Wałcza do końca czerwca 2019 roku.

Dziś ogłoszono już trzeci przetarg. Cały czas przy wsparciu unijnym miasto chce pozyskać 5 nowych autobusów z silnikami diesla Euro. Będą to trzy klasy MIDI z nadwoziami o długości 9,5 – 10,5 (+ 3%) oraz dwa klasy MAXI długie na 11,5 – 12 m (+ 3%). I tym razem zapewne z teoretyczną myślą o uzyskaniu niższych cen urzędnicy dopuścili możliwość zaoferowania autobusów niskowejściowych.

Ale najważniejsze jest to, że wreszcie dają zwycięzcy naprawdę akceptowalny czas na dostawę. Cała piątka ma trafić do Wałcza w ciągu 300 dni od podpisania umowy. To daje szansę, że wreszcie pojawi się upragniona przez urzędników przynajmniej jedna oferta.

Podejrzewamy, że wałecki budżet na autobusowe zakupy raczej nie ulegnie zbytnie zmianie. Do tej pory było to 5 385 000 PLN brutto. Oznacza to, że średni koszt pozyskania jednego pojazdu urzędnicy przyjmowali na poziomie niespełna 875 610 PLN netto. )

Pora na warunki formalne postępowania. Oferent musi posiadać zdolność finansową na poziomie nie mniejszym niż 4 mln PLN. Warunek doświadczenia jest bardzo liberalny. Miasto uzna go za spełniony jeśli oferent udowodni, że w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył minimum jeden autobus niskopodłogowy lub niskowejściowy z silnikiem diesla, który spełnia normę Euro 6. Ofertę należy zabezpieczyć wadium, które dalej wynosi 100 000 PLN.

Wstępnie na oferty Wałcz czeka do 26 listopada. Na SIWZ wciąż czekamy, ale przypuszczamy, że kryteria oceny ofert mogą nie ulec większym zmianom. W poprzednich przetargach prym zawsze wiodła cena, która miał 60% wagi. Do 30% można było wywalczyć w ocenie technicznej. Pozostałe 10% punktów przeznaczono na ocenę warunków gwarancji. Czy teraz będzie tak samo? Niedługo wszystko będzie jasne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Wałcz
UM
ZKM Wałcz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....