TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wągrowiec z kasą na diesla, elektryka i dwie hybrydy
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.12.2016 17:52:14
Wągrowiec z kasą na diesla, elektryka i dwie hybrydy

1 grudnia w świetle kamer i fleszy regionalnych mediów, burmistrz Krzysztof Poszwa podpisał z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem umowę o dofinansowanie w wysokości 11,5 mln złotych, dzięki któremu nasze miasto zrealizuje w 2017 i 2018 roku inwestycje o łącznej wartości ponad 15 mln złotych.

- Zdecydowanie stawiamy na niskoemisyjny transport zbiorowy, a właśnie podpisane umowy z Wągrowcem i Komornikami to doskonałe przykłady realizacji wielowymiarowych. Nie koncentrują się jedynie na zakupie nowoczesnych autobusów, ich zakres jest o wiele szerszy, m.in. o budowę dróg rowerowych czy węzłów przesiadkowych - podkreśla marszałek Marek Woźniak.

Podniosły charakter ceremonii był swoistym wyróżnieniem dla naszego miasta, które w konkursie złożyło najlepszy, najwyżej merytorycznie oceniony wniosek w Wielkopolsce. Obok burmistrza Wągrowca w uroczystości uczestniczyli też przedstawiciele władz Komornik, które również są beneficjentami europejskich funduszy.

- Pozyskane środki pozwolą nam zrealizować ważne dla Wągrowca inwestycje, które poprawią warunki poruszania się po mieście i skłonią mieszkańców do wybierania alternatywnych wobec samochodu form komunikacji - prognozuje burmistrz Krzysztof Poszwa. ? Dzięki temu będzie nie tylko mniej korków, ale i spadnie poziom zanieczyszczeń w powietrzu, którym na co dzień oddychamy.

Dzięki zdobytemu dofinansowaniu w latach 2017-2018 w Wągrowcu powstanie nowa ulica ze ścieżką rowerową, łącząca ul. Średnią oraz Kcyńską. Obok niej, na wysokości wyjścia z tunelu kolejowego, zostanie wybudowany parking na 171 samochodów oraz 200 rowerów. Gruntownie wyremontowana zostanie ulica Przemysłowa, a na jej skrzyżowaniu z ul. Janowiecką powstanie rondo. Oczywiście również wzdłuż tej ulicy będzie ścieżka rowerowa oraz miejsca parkingowe. Zbudowana będzie także ścieżka rowerowa łącząca Osiedle Wschód z centrum miasta, biegnąca śladem zdemontowanego torowiska.

Nowe autobusy!

Ponadto, a może przede wszystkim dzięki funduszom europejskim, Zakład Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu zakupi aż cztery nowe autobusy, w tym dwa hybrydowe i jeden elektryczny. Powstaną także inteligentne systemy zarządzania flotą i informacji pasażerskiej. Dzięki temu ostatniemu na przystankach i w autobusach zamontowane zostaną m.in. elektroniczne tablice informacyjne.

W ramach projektu na terenie dworca kolejowego powstanie funkcjonalne Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, umożliwiające mieszkańcom dogodną zmianę środka transportu.

Przypomnijmy, że rezultatem zaplanowanych w wągrowieckim projekcie działań jest wdrożenie europejskich standardów emisji spalin oraz zmniejszenie oddziaływania systemu transportu na środowisko naturalne. W ramach pierwszego konkursu dotyczącego tzw. niskiej emisji, Zarząd Województwa Wielkopolskiego wybrał projekty na łączną kwotę ponad 140 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Wągrowiec
unia
RPO
elektrobus
hybryda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....