TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Wągrowiec z kasą na diesla, elektryka i dwie hybrydy
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.12.2016 17:52:14
Wągrowiec z kasą na diesla, elektryka i dwie hybrydy

1 grudnia w świetle kamer i fleszy regionalnych mediów, burmistrz Krzysztof Poszwa podpisał z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem umowę o dofinansowanie w wysokości 11,5 mln złotych, dzięki któremu nasze miasto zrealizuje w 2017 i 2018 roku inwestycje o łącznej wartości ponad 15 mln złotych.

- Zdecydowanie stawiamy na niskoemisyjny transport zbiorowy, a właśnie podpisane umowy z Wągrowcem i Komornikami to doskonałe przykłady realizacji wielowymiarowych. Nie koncentrują się jedynie na zakupie nowoczesnych autobusów, ich zakres jest o wiele szerszy, m.in. o budowę dróg rowerowych czy węzłów przesiadkowych - podkreśla marszałek Marek Woźniak.

Podniosły charakter ceremonii był swoistym wyróżnieniem dla naszego miasta, które w konkursie złożyło najlepszy, najwyżej merytorycznie oceniony wniosek w Wielkopolsce. Obok burmistrza Wągrowca w uroczystości uczestniczyli też przedstawiciele władz Komornik, które również są beneficjentami europejskich funduszy.

- Pozyskane środki pozwolą nam zrealizować ważne dla Wągrowca inwestycje, które poprawią warunki poruszania się po mieście i skłonią mieszkańców do wybierania alternatywnych wobec samochodu form komunikacji - prognozuje burmistrz Krzysztof Poszwa. ? Dzięki temu będzie nie tylko mniej korków, ale i spadnie poziom zanieczyszczeń w powietrzu, którym na co dzień oddychamy.

Dzięki zdobytemu dofinansowaniu w latach 2017-2018 w Wągrowcu powstanie nowa ulica ze ścieżką rowerową, łącząca ul. Średnią oraz Kcyńską. Obok niej, na wysokości wyjścia z tunelu kolejowego, zostanie wybudowany parking na 171 samochodów oraz 200 rowerów. Gruntownie wyremontowana zostanie ulica Przemysłowa, a na jej skrzyżowaniu z ul. Janowiecką powstanie rondo. Oczywiście również wzdłuż tej ulicy będzie ścieżka rowerowa oraz miejsca parkingowe. Zbudowana będzie także ścieżka rowerowa łącząca Osiedle Wschód z centrum miasta, biegnąca śladem zdemontowanego torowiska.

Nowe autobusy!

Ponadto, a może przede wszystkim dzięki funduszom europejskim, Zakład Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu zakupi aż cztery nowe autobusy, w tym dwa hybrydowe i jeden elektryczny. Powstaną także inteligentne systemy zarządzania flotą i informacji pasażerskiej. Dzięki temu ostatniemu na przystankach i w autobusach zamontowane zostaną m.in. elektroniczne tablice informacyjne.

W ramach projektu na terenie dworca kolejowego powstanie funkcjonalne Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, umożliwiające mieszkańcom dogodną zmianę środka transportu.

Przypomnijmy, że rezultatem zaplanowanych w wągrowieckim projekcie działań jest wdrożenie europejskich standardów emisji spalin oraz zmniejszenie oddziaływania systemu transportu na środowisko naturalne. W ramach pierwszego konkursu dotyczącego tzw. niskiej emisji, Zarząd Województwa Wielkopolskiego wybrał projekty na łączną kwotę ponad 140 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Wągrowiec
unia
RPO
elektrobus
hybryda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....