TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

WABCO wybuduje Centrum Testowe. We Wrocławiu
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.03.2019 11:00:13
WABCO wybuduje Centrum Testowe. We Wrocławiu

WABCO to jeden z wiodących światowych producentów elektronicznych układów hamulcowych, układów stabilizacji jazdy, zawieszenia, kontroli napędu, sterowania drzwiami i klimatyzacją do pojazdów użytkowych, w tym oczywiście także autobusów.

WABCO to jeden z wiodących światowych producentów elektronicznych układów hamulcowych, układów stabilizacji jazdy, zawieszenia, kontroli napędu, sterowania drzwiami i klimatyzacją do pojazdów użytkowych, w tym oczywiście także autobusów. Takie systemy jak ABS, EBS, ECAS, ATC, MTS występujące w autobusach pochodzą właśnie od amerykańskiego giganta, który teraz inwestuje w Polsce.

Kierunek Wrocław

W 2019 r. firma rozpoczęła rozbudowę Globalnego Centrum Testowego z siedzibą we Wrocławiu. Inwestycja warta 3,3 mln dolarów pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów testowych. Oznacza to również dalszy wzrost zatrudnienia. Planowany termin zakończenia budowy to grudzień 2019 roku.

Centrum Testowe przy ul. Ostrowskiego we Wrocławiu jest częścią Globalnego Centrum Badań i Rozwoju WABCO. Jego rozbudowa – do 3800 mkw. powierzchni – pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów: testów trwałościowych prowadzonych w komorach klimatycznych w pełnym zakresie temperaturowym oraz testów funkcjonalnych. Znajdzie się w nim również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów.

-"Rozbudowa Centrum R&D zwiększa możliwości testowania wyrobów WABCO. To pozwoli naszym pracownikom zdobyć nowe doświadczenia i kompetencje w tworzeniu produktów i systemów poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych, jakie na co dzień widujemy na drogach naszego regionu. Nowa inwestycja umacnia także naszą pozycję jednego z największych pracodawców w regionie – dodaje Paweł Pałubiński, dyrektor generalny WABCO Polska.

Zwiększą zatrudnienie

Nowe Centrum powstaje przy już istniejącym budynku Centrum R&D, ulokowanym tuż przy zakładzie produkcyjnym WABCO Polska na ul. Ostrowskiego. Umożliwi firmie zagospodarowanie procesów testowych i laboratoriów potrzebnych do ich obsługi.

-"Budowa nowego Centrum Testowego i poszerzenie zespołu o wysoko wykwalifikowanych inżynierów, liderów czy techników pozwolą nam lepiej obsługiwać rosnące zamówienia globalne – mówi dr inż. Elżbieta Gawin, dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Centrum Testowego (R&D) w WABCO Polska.

Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2019.

150 lat tradycji

WABCO jest globalnym dostawcą technologii i usług, poprawiających bezpieczeństwo w pojazdach użytkowych. Wywodząc się z założonej prawie 150 lat temu firmy Westinghouse Air Brake Company. W 2017 roku WABCO odnotowało sprzedaż w wysokości 3,3 miliarda dolarów i zatrudnia prawie 15 tys. pracowników w 40 krajach. WABCO Polska to obecnie dwa zakłady produkcyjne i ośrodek R&D we Wrocławiu oraz zakład regeneracji produktów w Stanowicach koło Oławy, w których pracuje łącznie prawie 3 tys. osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
komponenty
Wabco

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....