TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W Puławach pojawią się Solarisy Urbino 8,9LE
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.04.2018 17:00:32 1 komentarz
W Puławach pojawią się Solarisy Urbino 8,9LE

Miejski Zakład Komunikacji w Puławach kupi trzy Solarisy Urbino 8,9LE. Przewoźnik 5 kwietnia zaakceptował ofertę producenta z Bolechowa. “Jamniki" w wersji MIDI trafią do Puław w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że puławskie MZK dwa razy szukało dostawcy trzech małych autobusów. Za pierwszym razem przewoźnik nie zdobył ani jednej oferty. Na początku lutego spółka ogłosiła nowy przetarg. MZK wymagało dostarczenia konstrukcji o długość od 8,49 do 9 m, szerokości w przedziale 2,4 – 2,55 m i wysokości maksymalnie 3,2 m. Wymiana pasażerów odbędzie się przez dwoje drzwi w układzie 1-2-0. Podróżować nimi będzie mogło ok. 55 - 60 osób. Szczegółowo wymagania przewoźnika opisaliśmy tutaj.

14 marca upłynął termin składania ofert. MZK na zakup trzech autobusów dziewięciometrowych przygotowało 2 693 700 PLN brutto. Oznacza to, że za jeden pojazd przewoźnik gotów był zapłacić nie więcej niż 730 000 PLN netto, a więc o 52 500 PLN netto więcej niż w pierwszym podejściu. Przy obecnym obłożeniu producentów nie jest to jednak dalej zadowalająca suma za pojazd tej klasy.

Jedyną ofertę przedstawił Solaris. Przewyższała ona jednak budżet MZK. Producent z Bolechowa za 3 spalinowe Urbino 8,9LE chciał zainkasować 3 151 260 PLN brutto. Jeden ok. dziewięciometrowy "jamnik" został więc wyceniony na 854 000 PLN netto.

MZK szybko dało do zrozumienia, że podpisze umowę z Solarisem. Spółka znalazła dodatkowe środki na zakup "maluchów". Producent z Bolechowa musiał jedynie uzupełnić swoją ofertę o wymagane dokumenty. Tak też ucznił i w efekcie 5 kwietnia puławska spółka mogła zaakceptować propozycję Solarisa. Pozostaje jedynie czekać na podpisanie umowy. Trzy Urbino 8,9LE trafią do Puław na przełomie lutego i marca przyszłego roku.

Jedak wcześniej, bo już w tegoroczne lato puławscy pasażerowie będą mogli skorzystać z trzech nowych autobusów klasy MIDI i 10 typu MAXI. Autobusy te dostarczy MAN.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Puławy
Solaris
  • Michał Pszczoła – 10.04.2018

    Bartosz Jakub 😁

  • Jarek – 10.04.2018

    Bardzo drogo jan na autobus niskowejsciowy

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....