TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W Opolskim za mało autobusów? Jest skarga
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.09.2016 10:00:53 9 komentarzy
W Opolskim za mało autobusów? Jest skarga

Do ministra infrastruktury i budownictwa wpłynęła interpelacja w sprawie malejącej liczby połączeń komunikacji publicznej. Zdaniem posła Pawła Grabowskiego w wakacje sytuacja była po prostu tragiczna.

-?Według przekazanych mi informacji wiem, iż mieszkańcy mniejszych miejscowości w województwie opolskim skarżą się na niewielką liczbę połączeń autobusowych lub ich całkowity brak podczas okresu wakacyjnego. Dla przykładu podróż z miejscowości oddalonych od siebie o 23 km trwa nawet trzy godziny ? sytuacja dotyczy miast: Kędzierzyna-Koźla i Strzelec Opolskich. Nie trudno wyobrazić sobie jak trudna sytuacja panuje na wsiach.

Istnieją także miejscowości, do których autobusy przestały przyjeżdżać np. Szamrowice czy Dobrodzień. Jest to poważny problem dla mieszkańców, ponieważ mimo okresu wakacyjnego większość z Nich musi dojechać do pracy. W obecnej sytuacji często zmuszani są do brania urlopów, ponieważ nie ma ją jak dostać się do swojej pracy. W większości tych miejscowości nie ma połączeń kolejowych, więc autobus jest dla takich osób jedynym środkiem transportu ? wiele osób nie posiada prawa jazdy i samochodu, a podróż rowerem jest dla mich niemożliwa na tak długim dystansie. Ograniczenie rozkładów jazdy z powodu wakacji utrudnia mieszkańcom normalne funkcjonowanie.?

W związku z taką sytuacją poseł pyta ministra, czy uważa za racjonalne likwidację połączeń przez podmioty zarządzające zakładami komunikacyjnymi w czasie urlopowo-wakacyjnym? I czy minister podejmie działania w celu zwiększenia liczby połączeń kolejowych szczególnie w mniejszych miejscowościach?

Tylko co minister ma na to powiedzieć... Poczekamy ? zobaczymy. Na pociechę informujemy pana posła, że od 1 września br. ruszyła nowa, codzienna linia autobusowa PKS Opole do Prudnika.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
sejm
Opolskie
 • basti – 13.09.2016

  Jak zlikwidowali PKS Rybnik za połączenie Rybnik-Knurów też za bardzo nic nie powstało, jedna linia co jeździ 5 razy na dobę. Czy to tak trudno przedłużyć jakąś linię? widocznie tak bo ta trasa jest na styku 3 organizatorów komunikacji. Dziś z ludźmi nikt się nie liczy a potem dziwimy się że w jednym domu po 3-4 auta jak każdy chce do pracy dojechać. Wg władz masz jeździć 2-3 autobusami żeby dojechać, ciekawe czy sami chcieliby tak dojeżdżać na zakupy do pracy. Ręce opadają jak się na to patrzy!!!

 • zzz – 13.09.2016

  Tak się w Polsce szanuje ludzi, zwykłych tzw "szarych obywateli"

 • JA – 13.09.2016

  A co ma minister do komunikacji autobusowej? Co robił Pan Poseł jak PO sprzedawało PKS-y? Pan Poseł powinien udać się do gmin, niech dofinansują przewozy na swoim terenie, wtedy ludzie będą mieli komunikację. Pociągi regionalne to gestia marszałków, a nie ministra.

 • solaris150 – 13.09.2016

  Póki komunikacja regionalna nie oczyma normalnych dopłat tak długo będą trwały problemy z komunikacją regionalną.

 • Matlik – 13.09.2016

  Ciekawe co Pan poseł na zmiany związane z Ustawą o Transporcie Publicznym gdzie w praktyce zostało by kilkanaście połączeń...

 • Go – 13.09.2016

  Takie jest własnie pojęcie posła. Niech zapłaci 10 zł za kilometr, to mu autobusy w taktach co pięć minut mogą jeździć, i to w każdym kierunku. Ciekawe kto go wybierał ?

 • tantus – 14.09.2016

  Minister nie ma nic do tego, ponieważ w obecnych realiach komunikacja regionalna i lokalna (z wyjątkiem przewozów kolejowych) odbywa się na zasadach komercyjnych. Jeżeli więc obsługa jakiegoś połączenia się nie opłaca, to przewoźnik ją likwiduje i tyle.Szansą na zmianę tego stanu rzeczy była nowa ustawa o transporcie publicznym, zgodnie z którą odpowiedzialność za - przynajmniej część - przewozów lokalnych i regionalnych przejęłyby samorządy, podobnie jak to jest w przewozach kolejowych. Ale przyszła dojna zmiana i ustawę cofnęła. Podsumowując, można zacytować słowa piosenki Elektrycznych Gitar: "Wszyscy zgadzają się ze sobą i będzie nadal tak, jak jest."@JA: prywatyzacja PKSów zaczęła się w latach 90. PO powstała w 2001 r., a władzę objęła pod koniec 2007 r. Co więc ma piernik do wiatraka?

 • zibi – 15.09.2016

  a PKS Opole nie jest prywatną firmą?? Co tam minister zdziała? Śmieszne... Nikt nie będzie bez sensu jeździł na nierentownych liniach.

 • DIDO OPOLSKIE – 21.09.2016

  PKS OPOLE IDZIE TAM GDZIE JEST KASA NIE INTERESUJĄ ICH MAŁE MIEJSCOWOŚCI GDZIE NIE MA ZAROBKU

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....