TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W Opawie będą kolejne trolejbusy Skoda-SOR Tr32
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.02.2020 15:00:53
fot. wikipedia

Zakład transportu miejskiego z czeskiej Opawy, MDPO zakończył przetarg na dostawę pięciu trolejbusów niskopodłogowych, który ogłosił w październiku 2019 r. Jego zwycięzcą została Škoda Electric. Przewoźnik otrzyma kolejne trolejbusy Škoda-SOR 32Tr.

Opawskie MDPO stało się pierwszym operatorem trolejbusów 32Tr. Pierwszy został dostarczony jesienią 2018 r., A cała dostawa obejmująca dziesięć sztuk została zakończona w styczniu 2019 r. W październiku ubiegłego roku przeprowadzono przetarg na kolejne pięć trolejbusów, które, w przeciwieństwie do poprzedniej dostawy nie będą wyposażone w baterie trakcyjne. Szacunkowa wartość kontraktu wyniosła 60 milionów CZK. Jeden trolejbus kosztował wtedy ok. 2,05 mln PLN.

Dwie formy wyraziły zainteresowanie nowym przetargiem. Oprócz standardowego uczestnika w postaci Škody Electric wystartowała również spółka TRAM FOR ENVI z Ostrawy. Jest to firma o profilu inżynieryjno-handlowym specjalizująca się we współpracy z podmiotami gospodarczymi na rynkach. W Czechach jest ona dealerem ukraińskiego Bogdan Motors.

Warto w tym miejscu dodać, że w przeszłości jeden trolejbus Bogdan T701 został zmontowany w Ostrawie, a także z powodzeniem homologowany w sieci DPO. TRAM FOR ENVI spełniło wszystkie warunki uczestnictwa w przetargu, a jego okazała się bezbłędna, ale oferowała nieco wyższą cenę niż Škoda.

A ta była jedynym kryterium oceny. oferowała pięć trolejbusów za 57,6 mln CZK, czyli 11,52 mln CZK za jeden (ok. 1,96 mln PLN). Z kolei czeski dealer Bogdana chciał 58,44 mln CZK, czyli 11,68 mln CZK (ok. 1,99 mln PLN) za jednego T701.

Umowa ze zwycięskim oferentem została podpisana 6 lutego 2020 r. Dostawa trolejbusów, zgodnie z warunkami przetargu, musi odbyć się w tym roku do końca 2020 r. Finansowanie zakupu kolejnych trolejbusów Skoda-SOR 32Tr zostanie w większości zapewnione przez UE.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Skoda
SOR
Czechy
Opawa
MDPO
trolejbus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....