TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W Miechowie SOR vs Solaris. Oferty w budżecie!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.06.2019 16:00:44
W Miechowie SOR vs Solaris. Oferty w budżecie!

Wygląda na to, że po trwających rok kilku próbach Miechów wreszcie kupi dwa małe elektrobusy z ładowarkami. Wczoraj, 10 czerwca miasto otworzyło oferty, które przedstawili SOR i Solaris. Mieszczą się one w przyjętym budżecie.

To już czwarte podejście Miechowa do zakupu małych "elektryków". Dwa pierwsze kończyły się z tego samego powodu- miasto nie było w stanie przystać na oczekiwania cenowe producentów. W pierwszym przetargu swoje oferty przedstawili Solaris i Ursus. W drugim jeszcze raz pojawił się producent z Lublina, ale tym razem jego przeciwnikiem był SOR. W obu przypadkach Miechów koszt pozyskania dwóch elektrobusów z ładowarkami szacował na maksymalnie 3 499 379 PLN brutto, a więc w cenie jednostkowej 1 422 511,79 PLN netto. To wycena zdecydowanie poniżej realiów rynkowych.

W ostatnim przetargu natomiast miasto znalazło dodatkowe pieniądze i nawet zdążyło wybrać ofertę Ursusa. Producent z Lublina, który jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej nie stawił się jednak na podpisanie umowy, tym samym porzucając miechowskie zlecenie.

Zakupowy reset
W połowie kwietnia ogłoszono czwarty przetarg na zakup "elektryków". Oczekiwania Miechowa pozostały bez zmian. Elektrobusy dalej mają mieć nadwozia o długości 8 – 10 m, szerokości 2,4 – 2,55 m, wysokości do 3,4 m. Każdy musi umożliwiać podróż min. 45 pasażerom, w tym chociaż 18 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0 lub 2-2-0.

Pojazdy mają być napędzane silnikiem synchronicznym o mocy min. 160 kW. W kwestii doboru baterii miasto zostawia oferentom wolną rękę. Ładowanie elektrobusów będzie się odbywało poprzez złącze plug-in. Dostawa elektrobusów oraz montaż ładowarek ma zostać zrealizowany w ciągu maksymalnie 10 miesięcy od podpisania umowy.

Oferty budżecie!
Wczoraj minął termin składania ofert. Miechów nauczony dotychczasowymi pojdeściami zwiększy budżet na "e-zakupy". Miasto przygotowało 4 605 321,01 PLN brutto. O to oznacza, że średni koszt pozyskania małego elektrobusu z ładowarką przyjęto na poziomie 1 872 081,71 PLN netto. Gmina ma powody do zadowolenia. Otwarte wczoraj oferty mieszczą się w tych szacunkach.

Tańszy jest SOR. Czeski producent zaproponował realizację dostawy za 4 482 120 PLN brutto. Pakiet sprzedażowy obejmuje wolną ładowarkę w cenie 70 000 PLN oraz prawdopodobnie elektrycznego EBN9 w cenie jednostkowej 1 787 000 PLN netto, a także z gwarancją na 61 miesięcy na baterie trakcyjne.

Nieco droższy jest Solaris. Producent z Bolechowa zaproponował łączną cenę 4 514 100 PLN brutto. Stacja ładowania została wyceniona na 130 000 PLN netto, a jeden Urbino 8,9LE electric na 1 770 000 PLN netto. Na baterie w "jamnikach" zaoferowano 60 miesięcy rękojmi.

Kto więc wygra? Wydaje się, że SOR i to głównie za sprawą ceny (60%). Czeski producent zaoferował dłuższą gwarancję niż wymaganą w SIWZ oraz przyspieszenie terminu dostaw do dziewięciu miesięcy. Jednak w świetle warunków przetargu wydaje się, że nie zyska na tym dodatkowych punktów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Miechów
UG
SOR
Solaris
elektrobus
ładowarka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....