TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W czwartek Solarisy wyjadą na ulice Częstochowy
INFOBUS - Opublikowano: 15.08.2014 21:29:49 16 komentarzy
W czwartek Solarisy wyjadą na ulice Częstochowy
Już w czwartek 21 sierpnia 2014 roku, w godzinach 12:00 –14:00 na terenie Placu Biegańskiego odbędzie się symboliczne przekazanie siedmiu nowych autobusów marki Solaris mieszkańcom Częstochowy. Przy tej okazji MPK organizuje również wydarzenia poboczne. Będą to między innymi: - prezentacja 7 nowych „Solarisów”z możliwością wejścia do autobusu - gry i zabawy z nagrodami dla dzieci - „szczudlarz”, który będzie rozdawał balony - malowanie twarzy - fototablica w kształcie nowego autobusu z możliwością zrobienia profesjonalnego zdjęcia - symboliczne przekazanie Solarisów mieszkańcom Częstochowy - darmowe słodycze Na mocy zawartej z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie w marcu umowy Solaris dostarczy siedem niskopodłogowych autobusów miejskich Solaris Urbino 12, które od 21 sierpnia br. kursować będą po częstochowskich ulicach. Tym samym flota przewoźnika powiększyła się o kolejne „jamniki”, jak popularnie nazywa się autobusy największego polskiego producenta. Siedem w pełni niskopodłogowych Solarisów Urbino 12 dla Częstochowy wyposażonych zostało w silniki spełniające restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6. Pojazdy posiadają klimatyzowaną kabinę kierowcy oraz przestrzeń pasażerską. Wnętrze autobusów monitorowane jest przez trzy kamery, a dodatkowa rejestruje także drogę przed nimi. Każde z dwunastometrowych Urbino zabierze 95 pasażerów, z czego 27 na miejscach siedzących. Wszystkie dostarczone do Częstochowy pojazdy są całkowicie niskopodłogowe, czyli pozbawione jakichkolwiek stopni na całej swojej długości oraz przy wejściach. Funkcja przyklęku, w którą są wyposażone pozwala dodatkowo obniżyć wysokość wejścia do autobusu –ma to ogromne znaczenie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy rodziców z dziećmi w wózkach dziecięcych. Na przystankach, na których i to rozwiązanie byłoby niewystarczające pomoże rozkładana rampa, po której można wjechać do środka. W autobusach przewidziano specjalne miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest ono zaopatrzone w konstrukcję do oparcia wózka i poręcz z pasami, zapewniającymi bezpieczeństwo niepełnosprawnemu pasażerowi. Na odpowiednio niższej wysokości umieszczono również przyciski informujące kierowcę o chęci opuszczenia pojazdu na kolejnym przystanku. Wszystkie przyciski znajdujące się w autobusach opisane zostały alfabetem Braille’a. MPK w Częstochowie skorzystało z opcji rozszerzenia zamówienia o kolejne trzy Solarisy Urbino 12. Te zostaną dostarczone przewoźnikowi do końca tego roku. Współpraca między Solarisem a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie rozpoczęła się w 2002 roku, kiedy to zamówionych zostało dziewięć dwunastometrowych autobusów miejskich Solaris Urbino.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
Solaris
 • olaf – 15.08.2014

  idealny schemat malowania. piękne kolory

 • jsd – 15.08.2014

  Podróż jeszcze starą serią szkoda ale i tak komfort podróżowania autobusami w tym mieście sie poprawi nowe solary zastapią stare jelcze m11

 • wiedzący – 16.08.2014

  @jsd- chciałbym zauważyć że Jelcz M11 nie jeżdżą po Częstochowie już od dłuższego czasu.

 • mickk – 16.08.2014

  Malowanie naprawdę przepiękne

 • tfb – 16.08.2014

  Malowanie pod wzgledem kosztu bez sensu. W razie kolizji autobus musi stac 3 razy dluzej, niz jednokolorowy pojazd. Nowa generacja Osralisa wyglada owiele gorzej i jest po prostu ochydnie brzydka.

 • obserwator autobusowy – 16.08.2014

  @tfb - nowej generacji jeszcze nie zaprezentowano, bowiem prezentacja będzie na wrześniowych targach. Sposób malowania to rezultat fantazji zamawiającego.

 • MichalK – 17.08.2014

  Solaris powinien wreszcie pożegnać się z przestarzałym DAF-em pod maską. Jak widać na przykładzie Częstochowy, silnik Cumminsa jest tej samej wielkości co Euro 5. Żadnych dodatkowych kratek i klap w nadwoziu.

 • tfb – 17.08.2014

  do obserwator autobusowy: http://galeria.solaris-club.com/details.php?image_id=5331

 • obserwator autobusowy – 17.08.2014

  @tfb - to są jedynie wariacje, takie bus-fiction, prezentowane przez uczestników forum. Jak wygląda Solaris IV generacji, dowiemy się dopiero na wrześniowych targach.

 • obserwator autobusowy – 17.08.2014

  @tfb - prezentacja Solarisa IV generacji bedzie za 37 dni - http://www.nowysolaris.pl/

 • wije – 18.08.2014

  To podróż mpkowskimi autobusami sie poprawi bo tak ogólnie to tabor w Świętym mieście to siara te zasyfiałe ikarusy koszmar

 • ON95 – 19.08.2014

  Wole Ikarusem jechac niz ciasnym Osralisem gdzie nie mozna normalnie siedziec. Zwlaszcza na ostatnich siedzeniach za ostatnimi drzwiami.

 • siadającynachwilę – 19.08.2014

  @ON95 - to po co masochistycznie tam siadasz? Zresztą autobus miejski to pojazd, w którym nie siedzi się godzinami - ba, zwykle to max. 10-15 minut.

 • ON95 – 19.08.2014

  A gdzie mam usiasc? Wszedzie ciasno w tym autobusie. Mercedes jakos potrafi lepiej skonstruowac autobus!

 • alumn – 20.08.2014

  A czy może coś wiadomo na temat hybrydowych gazowców z programu Gazela? Taka dostawa nowych autobusów odmieniła by całkowicie stan taboru w Czewie, ale po ogłoszeniu wyników konkursu zapadła cisza...

 • wiedzący – 21.08.2014

  @ON95- widać że autobusy widzisz na obrazku. To właśnie Solaris ma najlepiej rozplanowane wnętrze i najszersze przejścia między siedzeniami w przeciwieństwie do Mercedesa w którym jest ciasno.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....