TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

W Czernicy bez zmian. DLA operatorem do końca 2021 r.
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.12.2018 12:00:52
fot. Dolnośląskie Linie Autobusowe

Gmina Czernica pod Wrocławiem przez najbliższe trzy lata nie zmieni operatora komunikacji publicznej. Do końca 2021 roku za obsługę sześciu linii- trzech do Wrocławia i tylu samo wewnątrzgminnych- będą odpowiedzialne Dolnośląskie Linie Autobusowe.

Przypomnijmy, że gmina w trybie zapytania ofertowego od 10 grudnia szukała operatorów na dwa trzyletnie kontrakty przewozowe. Będą one obowiązywały od początku 2019 r. do końca 2021 r. W ramach pierwszego chodzi o obsługę trzech linii autobusowych, które łączą gminę z Wrocławiem. Chodzi o połączenia oznaczone numerami 845, 855 i 865.

W trakcie obowiązywania umowy ma zostać wykonana praca eksploatacyjna w wymiarze ok. 1,44 mln wzkm. Kursy mają być realizowane trzema autobusami klasy MAXI. Kontrakt będzie miał formę umowy netto. Gmina w ogłoszeniu o zamówieniu wskazała, że przez pierwsze 10 miesięcy tego roku przychód z biletów wynosił ok. 2,05 zł/wzkm netto.

Drugim zleceniem jest obsługa trzech gminnych linii G1, G2 i G3. Na tym kontrakcie praca eksploatacyjna ma wynieść ok. 576 000 wzkm. Przewozy mają być realizowane trzema autobusami o długości ok. 8 - 10 m. Dodatkowym obowiązkiem operatora będzie na bieżąco dostosowywanie rozkładów jazdy tych linii do odjazdów pociągów Kolei Dolnośląskich ze stacji Czernica Wrocławska oraz kursów wrocławskiej linii 115 z krańca w Łanach. W tym przypadku umowa będzie miał formę brutto.

W dniu ogłoszenia zapytania gmina przesłała informację o postępowaniu do siedmiu przewoźników, którzy już operują we Wrocławiu lub jego najbliższym sąsiedztwie. Ostatecznie na przedstawienie swoich ofert zdecydowały się trzy firmy. W części na obsługę linii wewnątrzgminnych Czernica otrzymała trzy propozycje. Przedstawili je:

  • PKS Oława - 4,97 zł/wzkm brutto (4,60 zł netto)
  • Dolnośląskie Linie Autobusowe - 5,18 zł/wzkm brutto (4,89 zł netto)
  • FPHU Kurkowska z Kwaśniowa Górnego - 4,06 zł/wzkm brutto (3,76 zł netto)
W zadaniu na obsługę linii "wrocławskich" wystartowało jedynie DLA. Spółka zaoferowała dopłatę w wysokości 3,51 zł/wzkm brutto (3,25 zł netto).

Najtańsze oferty przewyższały szacunki gminy. Ta bowiem założyła, że na zakup przewozów w ramach dwóch trzyletnich kontraktów wyda nie więcej niż 2 280 000 zł brutto w skali jednego roku.

W związku z tym, że DLA jako jedyne przedstawiło oferty w obydwu częściach urzędnicy postanowili zacząć negocjacje z to firmą. Efekt był tego taki, że wrocławska spółka obniżyła swoje stawki. I tak ostatecznie za linie wewnątrzgminne stawka została uzgodniona na poziomie 4 zł/wzkm brutto (3,70 zł netto). Z kolei na liniach "wrocławskich" stawkę dopłaty udało się zbić do 3,15 zł/wzkm brutto (2,92 zł netto).

Tym samym w Czernicy przez najbliższe trzy lata w zasadzie nic się nie zmienia. No może poza autobusami, ale więcej na ten temat będzie można powiedzieć po Nowym Roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
Czernica
UG
DLA Wrocław
Kurkowska
PKS Oława
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....