TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Vysokie Myto przyspiesza. 20 autobusów Iveco dziennie
- Opublikowano: 19.06.2019 10:00:23
Vysokie Myto przyspiesza. 20 autobusów dziennie

Czeski zakład Iveco Bus próbuje nadążyć za europejskimi zamówieniami na autobusy międzymiastowe Iveco Crossway i coraz wyżej podnosi produkcyjną poprzeczkę.

W czerwcu br. miała miejsce uroczystość 30-lecia Stowarzyszenia Czeskiego Przemysłu Motoryzacyjnego AutoSAP. Podczas spotkaniu z udziałem członków rządu, przedstawicieli zagranicznych ambasad, liderów AutoSAP i przedstawicieli firm członkowskich, ogłoszono sześć najbardziej najlepszych firm w dwudziestoletniej historii konkursu "Enterprise of the Year". To : Continental Automotive Czech Republic, GLOBAL ASSISTANCE, Hyundai Motor Manufacturing Czech, , ŠKODA AUTO , Toyota Tsusho Europe SA Czech Republic oraz oczywiście Iveco Czech Republic.

Jak powiedział Jiří Vaněk, dyrektor generalny Iveco Czech Republic: -"Obecnie jesteśmy największym zakładem produkcyjnym autobusów w Europie i wytwarzamy 20 autobusów dziennie. W przyszłym roku będziemy obchodzić rocznicę 125-lecia założenia firmy i ta tradycja jest dla nas bardzo wiążąca. Z wielkim szacunkiem i podziękowaniami podzielę się tą nagrodą z prawie czterema tysiącami naszych pracowników".

Iveco Bus w Czechach

Iveco Czech Republic znacznie przyczyniło się do rozwoju czeskiej gospodarki. Jest ważnym pracodawcą w regionie, zatrudnia ponad 3800 osób i tworzy około 1700 nowych miejsc pracy u czeskich podwykonawców. W tym roku firma Podczas otrzymała też nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii "Wzrost eksportu 1993–2017". A wszystko to dzięki sukcesowi linii autobusów międzymiastowych Crossway. Zagraniczna sprzedaż tych pojazdów zapewniała Iveco Czech Republic siódme miejsce w gronie największym eksporterem w Czechach.

Aktualnie zakład w Vysoké Mýto jest największym zakładem produkcyjnym Iveco Bus i kontynuuje 90-letnią tradycję produkcji autobusów w tym czeskim mieście. Wcześniej firma, znana od 1948 roku pod marką Karosa, skupiła się także na produkcji międzymiastowych autobusów i jest związana z szeregiem udanych i legendarnych modeli, w tym 706 RTO, ale także z innych serii, jak ŠM, ŠL, ŠD, 700 i 900.

Do tej pory czeski zakład wyprodukował ponad 30 000 pojazdów typu Crossway. Aktualnie produkcja obejmuje pojazdy Crossway Low Entry, Line, POP i PRO z różnymi typami silników i w wielu modyfikacjach produkcyjnych. Do tego dochodzi jeszcze autokar Evadys. Z racji ogromnego popytu na rodzinę Crossway. Evadys jest w Czechach produkowany w niewielkich ilościach i głównie na regionalny rynek. Reszta powstaje we francuskim Annonay. W tym roku zakład w Vysokim Mycie chce wyprodukować aż 4500 autobusów łącznie. Dla porównania, w 2018 roku cała produkcja autobusów w Polsce wyniosła 4553 szt.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
Iveco
Czechy
 • Michał Paweł Łukasz – 19.06.2019

  czyli da się sprzedawać autobusy regionalne :) Szkoda, że solaris nie poszedł dalej i nie próbował do skutku ze swoimi wakanzami

 • Wojciech Liberda – 19.06.2019

  Mają rozmach 😎 Najważniejsze, że mają zbyt, a to dobrze wróży im na przyszłość.

 • Adam Stupczyński – 19.06.2019

  Oby ilość nie odbila sie na jakosci, chociaz nie wiem jak to do konca wyglada w przypadku Iveco. Zbyt jest bo w sumie cena przystepna i spalanie na dobrym poziomie.

 • Sławomir Gugała – 20.06.2019

  To Iveco jest z Czech nawet nie wiedziałem.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....