TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Volvo wjeżdża do Koszalina. Umowa na 5 hybryd!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.03.2019 17:00:01
fot. MZK Koszalin, facebook.com

Debiut Volvo w Koszalinie stał się faktem. Dziś, 19 marca Miejski Zakład Komunikacji podpisał z producentem umowę na dostawę pięciu autobusów hybrydowych typu 7900. Pojazdy z wrocławskiej fabryki Volvo zjawią się u przewoźnika najpóźniej do końca listopada.

Volvo dostarczy do Koszalina pięć miejskich autobusów 7900 Hybrid. Zostaną one w całości wyprodukowane w Polsce we wrocławskiej fabryce producenta i trafią do MZK w ciągu sześciu miesięcy. Zakup pochłonie miejskiego przewoźnika 9 403 350 PLN brutto. A to daje cenę jednostkową za wysokości 1 529 000 PLN netto, a więc bardzo przyzwoicie.

Autobusy wyposażone będą w trzy pary elektrycznie sterowanych drzwi dla pasażerów, 29 miejsc siedzących, co najmniej 55 stojących, wydajną klimatyzację, przejrzysty system informacji pasażerskiej firmy R&G Plus (przedsmak można zobaczyć w koszalińskich Scaniach Citywide 12LF) , porty USB do ładowania smartfonów, kasowniki oraz monitoring.

Hybrydowe Volvo 7900 mają możliwość jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym I-SAM na dystansie co najmniej kilkuset metrów, np. podczas ruszania z przystanków czy świateł. Dopiero po osiągnięciu prędkości 15-20 km/h automatycznie przełączają się na napęd ze spalinowego silnika D5K diesla. Takie rozwiązanie sprawia, że zużywają od 30 do 40 proc. mniej paliwa i emitują od 40 do 50% mniej spalin w porównaniu z analogicznymi autobusami napędzanymi wyłącznie silnikiem diesla.

-"Połączenie dwóch napędów - spalinowego i elektrycznego to nowość w Koszalinie. Te ekologiczne autobusy zastąpią stare, wysłużone pojazdy. W Koszalinie pojawią się najpóźniej do końca listopada" - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Andrzej Bacławski, prezes MZK.

Koszalin to kolejne polskie miasto, które wybrało zelektryfikowane autobusy miejskie Volvo. Piątka spalinowo-elektrycznych 7900 pojawi się we flocie MZK po wakacjach, najpóźniej do końca listopada. Hybrydy to jednak nie jedyne zakupy przewoźnika. W ciągu trzech lat spółka chce wzbogacić się w sumie o 19 nowych autobusów. Więcej pisaliśmy na ten temat tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MZK Koszalin
Volvo
hybryda
  • Volvo Polska Autobusy – 19.03.2019

    W sam raz na nowy rok szkolny ;)

  • Daniel Zim – 19.03.2019

    Gratuluję wyboru, Krosno ma od października i bardzo je sobie chwali.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....