TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Volvo daje opór ADL-BYD na Wyspach: autobusami z Polski
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.03.2019 10:00:30
Volvo daje opór BYD na Wyspach: autobusami z Polski

Szwedzki producent jest jednym z nielicznych konkurentów na brytyjskim rynku dla konsorcjum ADL i BYD, które zdominowało segment e-busów na Wyspach.  Teraz Volvo otrzymało kolejny kontrakt - na 6 elektrobusów dla lotniska w Birmingham. Autobusy mają wejść do użytku w listopadzie 2019 roku.

Kluczem do uzyskania zamówienia przez Volvo Buses było wsparcie techniczne i serwisowe dostępne na poziomie lokalnym, dostępne za pośrednictwem sieci dealerskiej Volvo. Ze względu na wymóg działania w trybie 24/7, każdy z autobusów elektrycznych Volvo 7900 będzie ładowany po drodze za pomocą systemu pantografu. Szybkie uzupełnienie energii potrwa do sześciu minut, zapewniając elastyczność i ciągłą pracę bez konieczności spędzania czasu w zajezdni.

Sieć ładowarek

Początkowo dwa pantografy zostaną zainstalowane poza terminalem lotniska, z zamiarem zainstalowania w przyszłości kolejnych pantografów na trasie autobusu. Ponadto lotnisko chce też ładować pojazdy - poprzez plug in - także na lotnisku. W przyszłości te punkty ładowania będą dostępne dla innych operatorów autobusów, którzy zakupią pojazdy elektryczne. Autobusy będą działać na wszystkich trasach obsługujących parkingi wokół lotniska, z których najdłuższa ma 7,5 km.

Zamówione Volvo 7900 Electric zostaną wyposażone w cztery akumulatory litowo-jonowe o dużej pojemności 200 kWh.

Volvo na Wyspach

Nick Barton, CEO w Birmingham Airport powiedział: "To partnerstwo jest dla nas kluczowym kamieniem milowym. Dzięki współpracy z Volvo Bus UK możemy skorzystać z innowacyjnego sposobu na ograniczenie emisji dwutlenku węgla i to zrobimy. Dodatkowo wprowadziliśmy znaczące usprawnienia obsługi klienta na całym lotnisku, aby zwiększyć przepustowość i poprawić wrażenia pasażerów z wizyty w Birmingham. Autobusy elektryczne stanowią część tej wizji, nie wspominając o ich zaletach związanych ze zrównoważonym rozwojem, czyli ultra-niskiej emisji."

Przypomnijmy, że autobusy elektryczne Volvo 7900 Electric - produkowane w zakładach Volvo we Wrocławiu - brały aktywnie udział w serii e-testów w Wielkiej Brytanii, w tym w Manchesterze, Cardiff, Liverpool i na lotnisku Heathrow. Flota ośmiu takich autobusów - o tej samej specyfikacji, co dla Birmingham - niedawno rozpoczęła obsługę liniową w Harrogate, wykorzystując przy okazji technologię ładowania poprzez pantograf.

W pełni elektryczne autobusy Volvo zostały wcześniej zamówione przez miasta w takich krajach jak: Dania, Szwecja, Luksemburg, Holandia, Norwegia i Polska. Poza całkowicie elektrycznym Volvo 7900 Electric, Volvo Buses w zakresie miejskich pojazdów oferuje także autobusy hybrydowe i elektryczne hybrydy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
lotnisko
Volvo
W. Brytania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....