TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Volvo Buses: recesja wpływa na wyniki za I kwartał
VOLVO - Opublikowano: 29.04.2009 21:39:09
Volvo Buses: recesja wpływa na wyniki za I kwartał

Recesja i kryzys finansowy zwiększają swój wpływ na przemysł autobusowy. W I kwartale br. liczba zamówień na autobusy i podwozia Volvo wyniosła 2.394 szt., co daje 8% spadek w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku (2.608).

Według informacji Volvo Buses –w I kwartale 2009 r. rynek autobusów turystycznych w Europie skurczył się o 20% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, przy jednoczesnym nieznacznym zmniejszeniu się rynku autobusów miejskich. W tym segmencie utrzymuje się wzrost zainteresowania autobusami przyjaznymi dla środowiska oraz hybrydowymi.

Recesja w Ameryce Północnej wpłynęła negatywnie na rynek autobusów turystycznych. Rynek autobusów miejskich oraz zainteresowanie autobusami hybrydowymi wciąż rośnie. Ta sama sytuacja dotyczy Meksyku, gdzie znacznie spadło zapotrzebowanie na autobusy turystyczne. Tutaj duży potencjał wskazuje rynek autobusów typu BRT (Szybki Transport Autobusowy).

W Ameryce Południowej rynek autobusów osłabił się drastycznie w I kwartale i bardzo trudno jest tutaj uzyskać środki finansowe na pozyskiwanie nowych autobusów w większych miastach. Rynek autobusowy w Azji utrzymuje trend wzrostowy, ale rośnie już znacznie wolniej, co w głównej mierze jest wynikiem sprzedaży w segmencie autobusów miejskich.

Mniejsza liczba zamówień Volvo

W I kwartale br. liczba zamówień na autobusy i podwozia Volvo wyniosła 2.394 szt., co daje 8% spadek w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku (2.608). Wzrosła ilość zamówień w regionie International, lekki spadek zanotowała Europa, natomiast największe spadki odnotowaliśmy w Ameryce Północnej. W I kwartale Volvo dostarczyło 1.770 (2.214) autobusów, co daje 20% spadek w porównaniu z I kwartałem ubiegłego roku. Sprzedaż netto w I kwartale wzrosła o 10% i wyniosła 4.006 MSEK (3.647). Po uwzględnieniu kursów walutowych sprzedaż zwiększyła się o 3%. Strata operacyjna zamknęła się kwotą 95 MSEK w porównaniu ze 122 MSEK w I kwartale 2008 roku. Marża operacyjna była ujemna i wyniosła -2,4% (-3,3%). Na obniżenie zysków w I kwartale tego roku wpływ wywarł mniejszy wolumen sprzedaży, a tym samym obniżenie wykorzystania istniejących mocy produkcyjnych w fabrykach oraz kursy walut. Na zmianę przychodu operacyjnego o 120 MSEK w I kwartale ubiegłego roku wpływ miał proces restrukturyzacji działalności w Finlandii.

Remedium to te nienajlepsze wyniki ma być globalny program wzrostu rentowności Volvo Buses, dotyczący wzrostu rentowności polegający na redukcji kosztów, przy jednoczesnym dostosowywaniu wolumenu oraz zakupów. Aktualnie jest on w trakcie realizacji. W I kwartale tego roku zwolnionych zostało ok. 600 pracowników na świecie. Globalna recesja nakłada konieczność dalszej redukcji kosztów oraz zwrócenia szczególnej uwagi na zachowanie płynności finansowej.

Nova Bus odnotowuje ciągły wzrost zamówień w Ameryce Północnej, a nowa fabryka w Pattsburgh (USA) została właśnie ukończona. Dostawy do klientów planowane są jesienią tego roku.

 

Sprzedaż netto w podziale na rynki (SEK M)

I kwartał 2009

I kwartał 2008

Zmiana w %

Europa

1,739

1,709

2

Ameryka Północna

1,311

1,096

20

Ameryka Południowa

282

208

36

Azja

405

475

(15)

Inne rynki

269

159

69

Suma

4,006

3,647

10


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Volvo
BRT
hybryda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....