TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Volvo 7700 na testach w MZA
Karol Wach - Opublikowano: 13.05.2009 10:14:08 4 komentarze
Volvo 7700 na testach w MZA

Miejskie Zakłady Autobusowe przez kilka kolejnych tygodni testować będą autobus Volvo 7700. W ubiegły piątek, w zajezdni Ostrobramska, została podpisana umowa między przewoźnikiem i producentem i odbyła się prezentacja pojazdu. Do 2012 roku chcemy wycofać z ruchu wszystkie Ikarusy –mówił Prezes MZA Mieczysław Magierski. Dlatego już niebawem będziemy ogłaszać kolejne przetargi na zakup kolejnych autobusów. W tej chwili jesteśmy na etapie wyboru doradcy finansowego, który wskaże nam możliwe źródła finansowania taj inwestycji - dodał. Jak łatwo się domyślić wśród oferentów pojawi się także Volvo. Szwedzki producent nie ma dużego doświadczenia w stolicy Polski. W Warszawie jeździ bowiem tylko jeden skandynawski, a może skandynawsko-polski autobus –Jelcz M180, na podwoziu Volvo B10M. Także z tego powodu MZA zdecydowały się na testy autobusu Volvo 7700. Chcemy przyjrzeć się bliżej rozwiązaniom stosowanym przez szwedzkiego producenta –mówił Magierki. Jest to marka nam raczej obca. Przypomnijmy, że autobusy Volvo, produkowane w fabryce we Wrocławiu są z powodzeniem eksploatowane w innych polskich miastach - właśnie m.in. w stolicy Dolnego Śląska, Łodzi, Łomży czy Gdyni. Korzyści z warszawskich testów będą czerpały obie strony. Dla nas testowanie naszego autobusu na ulicach Warszawy będzie cenną lekcją, która pozwoli na jeszcze lepsze dopasowanie pojazdu dla naszych klientów w przyszłości - powiedział Władysław Smyk, Dyrektor Sprzedaży Volvo Polska.

Linia 111 brygada 4

Po zakończeniu części oficjalnej autobus Volvo 7700 wyjechał w swoją pierwszą jazdę po Warszawie. Tym razem była to jeszcze przejażdżka pokazowa dla zaproszonych gości, jednakże już następnego dnia pojazd rozpoczął regularne kursowanie na linii 111 –brygada 4. Wszyscy, którzy chcą podziwiać Volvo w scenerii Nowego Światu, Mostu Poniatowskiego czy Krakowskiego Przedmieścia mają do tego znakomitą okazję.

Kilka słów o Volvo 7700

Autobusy Volvo 7700 są dostępne zarówno w wersji dwuosiowej –12 metrowej, jak i przegubowej –18 metrowej. Otwarta konstrukcja pojazdu umożliwia wybór układu foteli oraz rozmieszczenie drzwi zgodnie z życzeniem zamawiającego. Nadwozie pojazdu zostało wykonane ze stali nierdzewnej, co dodatkowo zabezpiecza je przed korozją, wydłużając tym samym żywotność pojazdu. Silnik autobusu Volvo 7700 testowanego w Warszawie spełnia normy Euro5. Jak zauważył Władysław Smyk pojazd, który został użyczony MZA jest klasycznym testerem, co oznacza, ze zastosowane w nim rozwiązania nie są do końca optymalne. Brakuje w nim chociażby klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej, w którą autobusy można wyposażyć na życzenie klienta. W autobusach Volvo 7700 stosowanych jest kilka rodzajów automatycznych skrzyń biegów, wyposażonych we wbudowany retarder. Po opuszczeniu stanowiska pracy kierowcy Prezes Mieczysław Magierski stwierdził, iż autobus Volvo 7700 prowadzi się o wiele lepiej niż samochód osobowy. Czuje się komfort pracy i niemal nie odczuwa się, iż prowadzi się autobus miejski. Czego producent może chcieć więcej? Autobusy Volvo 7700 dostępne są w wersji z silnikiem diesla i gazowym.

VDL w kolejce

Volvo 7700 jest pierwszym, ale nie ostatnim testowanym przez MZA autobusem. W najbliższym czasie w Warszawie pojawi się kolejny tester –VDL Citea. Przewoźnik prowadzi również rozmowy z kolejnymi producentami. Przypomnijmy, iż dziś podstawę taboru MZA stanowią Solarisy, Ikarusy i Jelcze. W przetargach może liczyć się już tylko ten pierwszy. Nie wiadomo czy po raz kolejny na szturm stolicy zdecyduje się MAN, który podobno z największym polskim przewoźnikiem jest skonfliktowany.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
test
MZA
Volvo
Warszawa
 • dobry – 14.05.2009

  O co chodzi z rzekomym konfliktem MANa z MZA?

 • kamis393 – 17.05.2009

  Kiedy producenci autobusów miejskich pójdą po rozum, i zamontują seryjnie na siedzeniach podwyższonych w stosunku do podłogi, oparcia przy fotelach? Owszem, przy niektórych fotelach w Volvo 7700 są oparcia, ale czemu nie wszędzie? Przecież przy wjechaniu w zakręt z pewną prędkością pasażer po prostu spada...

 • Krzyś – 17.05.2009

  Siedzenia montuje się wedle życzenia klienta. Jeżeli zachce wysokie - dostanie wysokie (oczywiście droższe). Więc nie jest to problem producentów autobusów tylko zasobności portfeli klientów.

 • Krzyś – 17.05.2009

  a swoją drogą - chciałbym żeby MZA kupiło Volvo - jeździłem nimi w Łodzi i Wrocławiu - o niebo lepsze od Solarek.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....