TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Volkswagen zacznie stopniowo wznawiać produkcję
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.04.2020 13:00:24
Volkswagen zacznie stopniowo wznawiać produkcję; fot. VW

27 kwietnia polskie fabryki Volkswagena wznową produkcję po przerwie z powodu koronawirusa. Firma wypłaci pracownikom całkowite wynagrodzenie

Od 27 kwietnia Volkswagen wznowi produkcję w swoich polskich zakładach pojazdów dostawczych. Z powodu epidemii koronawirusa przerwa w pracy zakładów wyniesie pięć tygodni. 19 marca zamknięte zostały zakłady w Hanowerze, w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni, gdzie m.in. produkowane są furgony VW Crafter i MAN TGE.

Rozruch następować będzie etapami, a wielkość produkcji uzależniona będzie od dostępności części, rozporządzeń administracyjnych, rozwoju sytuacji na rynkach zbytu i związanych z nią kalendarzy produkcyjnych. Wznowienie pracy w fabrykach nastąpi przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa w zakresie ochrony zdrowia pracowników.

Warto dodać, że firma wypłaci wszystkim pracownikom stuprocentowe wynagrodzenie za 5-tygodniowy okres przerwy w produkcji. Rozwiązania dotyczące wdrażanych działań profilaktycznych, organizacji pracy podczas przestojów i wynagrodzenia pracowników podczas przerwy produkcyjnej były przedmiotem rozmów z reprezentacją pracowników związkiem zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań.

-"Podczas prowadzonych negocjacji przyświecały nam dwa cele: zapewnienie wynagrodzenia podczas przestoju oraz zabezpieczenie miejsc pracy dla pracowników Volkswagen Poznań. Te dwa nadrzędne założenia zostały osiągnięte. Mamy także decyzję, że w następnych tygodniach stopniowego rozruchu pracownicy także otrzymają swoje wynagrodzenie, pomimo tego, że duża ich część pozostanie jeszcze w domach" - mówi Piotr Olbryś, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Europejski restart

Wznowienie produkcji ma się odbywać etapami, przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa dla pracowników. Pierwszy ruszyła grupa Volkswagen Group Components, która od 6 kwietnia stopniowo wznawia produkcję w zakładach w Brunszwiku i w Kassel. Następnie, od 14 kwietnia, ruszyły fabryki w Salzgitter, Chemnitz i Hanowerze, a także zakłady w Polsce, w tym odlewnia Volkswagen Poznań – tak aby zabezpieczyć dostawy części niezbędnych do produkcji samochodów w Chinach.

Potem przyjdzie czas na europejskie zakłady montujące kompletne pojazdy. W pierwszej kolejności – osobówki. W tygodniu po 20 kwietnia, produkcja zostanie wznowiona w fabrykach w Zwickau i w Bratysławie. Pozostałe zakłady w Polsce i w Niemczech (w tym także pojazdów dostawczych) oraz fabryki w Portugalii, Hiszpanii, Rosji i USA wznowią produkcję w tygodniu po 27 kwietnia. Następnie, w ciągu maja, produkcja będzie sukcesywnie wznawiana w Republice Południowej Afryki, Argentynie, Brazylii i w Meksyku.

Katalog bezpieczeństwa

Spółka stworzyła procedury zdrowotne, wzmacniające środki zapobiegawcze, a następnie wdrożyła je w poszczególnych obszarach działalności, co ma umożliwić stopniowe i możliwie najbezpieczniejsze wznowienie produkcji. Wszystkie przewidziane działania dotyczą także firm zewnętrznych i dostawców pracujących na terenie zakładów VW.

-"Przygotowując się do tego momentu analizie poddaliśmy każde stanowisko pracy, tak na produkcji jak i w biurach. Bazując na tej wiedzy oraz opierając się na zaleceniach władz odpowiedzialnych za ochronę zdrowia, zdecydowaliśmy rozszerzyć działania w zakresie ochrony zdrowia naszych pracowników. Procesy produkcyjne zostaną zoptymalizowane, tempo pracy linii będzie dostosowane do nowych warunków, wszyscy pracownicy otrzymają maseczki ochronne oraz rękawiczki, wyłączone zostaną dotykowe czytniki rejestrujące czas pracy ERCP, we wszystkich obszarach będą bezwzględnie obowiązywały zarządzenia dot. minimalnych odstępów oraz podwyższonych norm higienicznych. Bardzo dziękuję za odpowiedzialną postawę wszystkich naszych pracowników, zrozumienie i współpracę“, wyjaśnia Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji.

Nowy program ochrony zdrowia Volkswagena zawiera blisko 100 punktów na temat tego, jak w zakładach firma będzie dbać o to, aby ograniczyć ryzyko infekcji. To nowy standard w branży. Przy jego tworzeniu i wznawianiu produkcji marka korzysta z doświadczenia zdobytego podczas zwiększania produkcji w zakładach w Chinach, w których z powodzeniem wdrożono dużą liczbę środków ochrony zdrowia. 32 z 33 chińskich fabryk już wznowiło produkcję. Wśród pracowników, którzy są w nich zatrudnieni nie odnotowano przypadków zakażenia koronawirusem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
fabryka
VW

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....