TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

VISEON sprzedaje pierwsze piętra
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 23.02.2011 21:12:10 2 komentarze
VISEON sprzedaje pierwsze piętra

Niemiecki producent Viseon sprzedał dwa pierwsze egzemplarze piętrowego modelu LDD14, które uwaga –będą służyć do obsługi regionalnych połączeń w regionie Ehingen w barwach firmy Bayer Reisen. To się nazywa transport na wysokim poziomie!

Po premierze na targach IAA 2010 w Hanowerze, niemiecki producent Viseon (spadkobierca tradycji Neoplana z siedzibą w Pilsting) sprzedał dwa pierwsze egzemplarze piętrowego modelu LDD14, które uwaga –będą służyć do obsługi regionalnych połączeń w regionie Ehingen w barwach firmy Bayer Reisen. To się nazywa transport na wysokim poziomie! Pojazdy będą służyły w sieci komunikacyjnej Donau-Iller-Nahverkehrsverbund-GmbH (DING) i co ciekawe –będą też wozić pasażerów do Neu-Ulm (gdzie znajduje się fabryka Setry), jak i Ehingen. Ich cel to obsługa naprawdę dużych potoków pasażerskich przy maksymalnym komforcie. I dlatego przewoźnik zdecydował się na autobusy piętrowe z Pilsting, które mogą jednorazowo przewieźć 133 pasażerów, w tym aż 103. na miejscach siedzących. To oznacza, że nawet w czasie szczytów komunikacyjnych te pojazdy mogą praktycznie zaoferować każdemu wygodny fotel. Dodatkowo autobusy Viseona charakteryzują się bardzo atrakcyjnym wyglądem, mają mocno przeszkolone ściany, charakterystyczne reflektory w kształcie litery V oraz bardzo silnie wyeksponowany tył. Oczywiście Viseon LDD14 jest oferowany z różnym rozmieszczeniem drzwi i schodów oraz z różnym podziałem przestrzeni wewnętrznej. W ten sposób jest dopasowany do różnorodnych wymagań klientów. Do najnowszych pojazdów Bayer Reisen można wejść poprzez troje drzwi w układzie 1-2-1, przy czym środkowe wejście jest podwójne i dodatkowo wyposażone w rampę dla osób niepełnosprawnych. Na dolnym pokładzie, niskopodłogowym o wysokości 1,82 m fotele dla pasażerów zamontowane są na podeście, a miejsca stojące znajdują się przed drugimi drzwiami. Dwa klatki schodowe - jedna za kierowcą, druga zaś po prawej stronie przy środkowym wejściu prowadzą na obszerny górny pokład.

 

W układzie napędowym Viseona LDD14 zastosowano silnik MAN EEV D2066 o mocy 400 KM (294 kW), który współpracuje z automatyczną skrzynią ZF EcoLife. Także wszystkie osie (w tym niezależna oś przednia) są produkcji ZF. Co ciekawe –miejsce kierowcy wyposażone jest według miejskiej dyrektywy VDV. Szczegółowe dane techniczne pojazdy przedstawia powyższe zdjęcie. Dodajmy, że na pojazdy typu Viseon LDD14 w Niemczech jest dość duże zapotrzebowanie. Ocenia się, że może to być suma nawet 40-50 autobusów rocznie. Do tej pory w tej niszy „królowały”modele Setra S421DT i Neoplan Skyliner. Teraz przybył im kolejny konkurent i to z niemieckim rodowodem. Wg danych producenta –od momentu premiery na wrześniowej wystawy IAA, Viseon sprzedał już w sumie ponad 10 takich pojazdów w Niemczech i za granicą. Nie bardzo to znajduje odzwierciedlenie w rejestracjach nowych pojazdów, gdyż za rok 2010 statystyki pokazują sprzedaż zaledwie trzy autobusów tej marki w Niemczech, ale być może kolejne rejestracje są w drodze.

I już na zakończenie mała dygresja. W momencie premiery autobusu LDD14 (oraz turystycznych wersji midi C10 i maxi C13) obchodziliśmy 10-lecie fuzji MAN i Neoplan, która w zasadzie spowodowała narodziny polskiego producenta –Solarisa. Teraz patrząc na ambitne dokonania Viseona być może właśnie oglądamy narodziny kolejnej firmy z korzeniami w Neoplanie, która w przyszłości zmieni obraz europejskiego rynku. Jak na razie na pewno autobusy z Pilsting –choć jeszcze nieliczne –są łatwo zauważalne na niemieckich drogach dzięki swojej niepowtarzalnej stylistyce. Tak trzymać!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Viseon
Niemcy
  • bus designer – 24.02.2011

    piękny... to on nie jest... co za maszkara!

  • doc – 24.02.2011

    Jak nie jest piękny? Zaj*** design!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....