TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jesteś tutaj: Infobus / Wydarzenia / VI Zlot ogórków  
VI Zlot ogórków
Karol Wach - Opublikowano: 18.05.2011 14:13:06 2 komentarze
VI Zlot ogórków

Nową, świecką tradycją stały się już coroczne „Zloty ogórków”, towarzyszące warszawskiej Nocy Muzeów. Nie inaczej było także i w tym roku. 14 maja do stolicy te kultowe autobusy zjechały z przeróżnych zakątków Polski, a wraz z nimi rzesza ich miłośników. To właśnie tego dnia można było po raz kolejny usłyszeć charakterystyczny warkot ogórkowego silnika i poczuć zapach ogórkowych spalin. Skoro tradycja, to tradycyjnie też zlot składał się z trzech części. Pierwsza –to wystawa zabytkowych autobusów. Zgodnie z nową, świecką tradycją pojazdy prezentowały swe wdzięki na Placu Bankowym. Oprócz kultowych ogórków można było tu zobaczyć także inne, równie ważne z punktu widzenia historii polskiego transportu autobusowego pojazdy –Sana, Berlieta czy Ikarusa. Szkoda trochę, że na wystawie zabrakło popularnego „bizona”, który podobno zaniemógł. Za gwiazdę tegorocznego zlotu „robił”czeski ogórek. To właśnie jemu przypadł w udziale tytuł „Najlepszego autobusu VI Międzynarodowego Zlotu Ogórków”. Na rka też stał się już elementem tradycyjnym. Oprócz samych autobusów na uwagę zasługuje również Polski Fiat 125p, który dumnie prezentował się jako Nadzór Ruchu MZK. Też kultowy.

Druga, najefektowniejsza chyba cześć zlotu „ogórków”to parada. Wszystkie autobusy, które przez dwie godziny pokazywały się na Placu Bankowym, punktualnie o godzinie 13:00 wyruszyły w miasto. Trzeba przyznać, że tegoroczna parada, szczególnie w początkowej fazie, była bardzo udana. A wszystko dzięki staraniom Policji, Nadzoru Ruchu i organizatorom. Widok sunącej kolumny, prowadzonej przez policyjną Kię oraz kultowego Fiata, naprawdę robił wrażenie. Było na co popatrzeć. Ale, także tradycyjnie, parada nie była przeznaczona tylko dla oka, ale również dla ducha (czy ciała, jak kto woli). Wszyscy chętni mogli czynnie w niej uczestniczyć, udając się wybranym przez siebie pojazdem na przejażdżkę po ulicach Warszawy.

 Największym zainteresowaniem cieszył się, tradycyjnie już, ogórek –kabriolet. Parada przejechała od Placu Bankowego, przez centrum i Wisłostradę do Marymontu. Tu zmęczone nieco pojazdy wraz ze swoimi załogami mogły trochę odpocząć przed trzecią częścią zlotu. A trzecia część zlotu –to najbardziej mozolna praca. Zabytkowe autobusy wyjechały na muzealne linie. Odnotować należy fakt, iż do swoich starszych kompanów dołączył lśniący bizon 5254 oraz jeden z najmłodszych zabytkowych pojazdów w Polsce –Ikarus 411 (6550). W sobotni wieczór znaleźli coś dla siebie również miłośnicy tramwajów. Na Placu Narutowicza zorganizowane zostało muzeum na szynach, w którym podziwiano zabytkowe warszawskie wagony tramwajowe. Do owego muzeum dojechać można było linią muzealną M, obsługiwaną przez stare tramwaje.

Tradycyjnie już zlot ogórków uznać należy za imprezę niezwykle udaną. Podziękowania należą się organizatorom, a także tym, którzy pracowali przy obsłudze linii muzealnych i przygotowywali pojazdy. Do zobaczenia za rok, na VII Zlocie ogórków! Oby było jak 14 maja tego roku. Tradycyjnie!                 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Jelcz
San
Ikarus
ogórek
zabytek
Warszawa
  • kierowca_PKS – 04.07.2011

    zlot ogórków to zlot ogórków. Proszę was, nie katujcie tego pięknego wydarzenia jakimiś ikarusami...

  • Rumsztyk – 19.09.2011

    Niestety, z roku na rok właściciele Ogórków pojawiają się mniej chętnie, natomiast apetyt mieszkańców rośnie w miarę jeżdżenia... Połączenie zlotu Ogórków z prezentacją innych zabytków techniki jest więc swoistym kompromisem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....