TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Veolia na Grouponie!
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 17.08.2011 14:51:26 5 komentarzy
Veolia na Grouponie!

Po raz pierwszy autobusowa firma zdecydowała się wystawić swoją ofertę na Grouponie, czyli internetowej platformie transakcyjnej oferującej konkretne usługi w obniżonych cenach. Tańsze o 50% bony na bilety Veolii kupiło ponad 400 osób. Dla pasażerów przygotowano następujące opcje:
1) bilet za 18 zł zamiast 36 zł za przejazd Bielsk Podlaski –Warszawa, Sanok –Kraków, Brzozów –Kraków, Mielec –Lublin (oferta limitowana –400 grouponów)
2) bilet za 20 zł zamiast 44 zł za przejazd Kętrzyn –Białystok, Kętrzyn –Gdańsk, Kętrzyn - Warszawa, Węgorzewo –Warszawa, Węgorzewo –Kętrzyn –Gdańsk, Białowieża (Bielsk Podlaski) –Warszawa (oferta limitowana –200 grouponów)
3) bilet za 25 zł zamiast 51 zł za przejazd Veolia Express Kętrzyn –Warszawa, Mielec –Warszawa, Toruń –Szczecin (oferta limitowana –300 grouponów)
4) bilet za 29 zł zamiast 69 zł za przejazd Mielec –Kłodzko, Rymanów (Brzozów) –Warszawa, Sanok –Gliwice przez Kraków i Katowice, Gliwice –Sanok przez Kraków i Katowice, Sanok –Warszawa przez Rzeszów, Tarnobrzeg, Zwoleń, Warszawa –Sanok przez Tarnobrzeg i Rzeszów, Sanok –Warszawa przez Rzeszów i Lublin, Warszawa - Sanok przez Lublin i Rzeszów, Sanok –Warszawa przez Krosno, Jasło, Dębica, Mielec, Warszawa –Sanok przez Mielec, Dębica, Jasło, Krosno, Veolia Express Ustrzyki Górne –Sanok –Łódź (od 1.09 tylko Sanok –Łódź) (oferta limitowana –500 grouponów)
5) bilet za 44 zł zamiast 90 zł za przejazd Sanok –Poznań (do 31.08), Kołobrzeg –Jelenia Góra, Sanok –Kudowa Zdrój(oferta limitowana –400 grouponów)
6) bilet za 50 zł zamiast 101 zł za przejazd Zakopane - Kołobrzeg (oferta limitowana –100 grouponów)
Generalnie promocyjne „groupony”są ważne przez 3 miesiące od 17.08.2011. Aby je zrealizować należy dokonać rezerwacji pod numerem 703 303 333 na 48 godzin przed odjazdem z podaniem kodu grouponu i kodu zabezpieczającego. Bilet otrzymywany jest od kierowcy autobusu na podstawie telefonicznej rezerwacji i wydrukowanego grouponu. W przypadku nieodwołania rezerwacji z min. 24-godzinnym wyprzedzeniem groupon przepada. To w miarę proste zasady, aczkolwiek konieczność telefonowania na 48 godzin przed wyjazdem trochę ogranicza zakres wykorzystania biletów. Ideał to możliwość podłączenia się do systemu rezerwacji on-line (jaki np. posiada PolskiBus.com) i możliwość wykupienia biletu tuż przed wyjazdem. Najprawdopodobniej do takiego rozwiązania będzie dążyła także Veolia.

Jak łatwo policzyć Veolia wystawiła 1900 bonów, a sprzedała ich 405 szt. To można powiedzieć średni wynik, ale pamiętajmy, że to był debiut tego typu usługi na Grouponie. Dodatkowo firma normalnie nie sprzedaje swoich biletów on-line, czyli była to także pierwsza tego typu możliwość dla jej pasażerów. Jak można przeczytać w opisie oferty: Veolia Transport oferuje wiele wygodnych połączeń do wyboru (ponad 30 miast w rozkładzie);wysokiej klasy, przestronne i niezawodne autokary, a na niektórych relacjach dostęp do bezprzewodowej sieci WiFi podczas podróży. Kolejny plus to łatwe planowanie podróży dzięki wyszukiwarce połączeń na stronie –dokładne godziny i czas podróży. W oczywisty sposób jest to odpowiedź na wejście platformy PolskiBus.com, która także podobnymi argumentami przekonuje do swoich usług. Promocje cenowe, sprzedaż poprzez nowe kanały, a także podnoszenie jakości usług (m.in. Wi-Fi, nowsze autobusy) to pierwszy symptomy budzącej się konkurencji na polskim rynku połączeń międzymiastowych. Nareszcie! To może wyjść tylko na dobre wszystkim pasażerom. Mamy oczywiście nadzieję na kolejne tego typu akcje i to także ze strony innych przewoźników. I jeszcze na koniec lekki „prztyczek”w kierunku linii kolejowych. W swojej ofercie Veolia pisze: –„Autokary w wielu krajach świata są sprawną i tanią alternatywą dla kolei. Jeśli wiesz już, co może czekać Cię na torach, to przesiadka do niezawodnego, ekspresowego pojazdu z internetem i miejscówką bez dopłaty będzie oczywista i naturalna jak finał WOŚP-u w styczniu.”Biorąc pod uwagę aktualne zawirowania na szynach to dobry moment na tego typu promocję.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Veolia
bilet
 • querrey – 18.08.2011

  jak to nie sprzedaje przez neta? Mozna kupic bilety poprzez e- podroznika i dodatkowo poprzez ich stronę internetową doładować bilet miesięczny

 • komentarz – 18.08.2011

  Wreście PolskiBus ustawia standardy na tym zabetonowanym rynku przywozowym

 • lol – 18.08.2011

  rezerwacja za jedyne 2,10 za minutę, Kupiłem dla testów zobaczymy ile minut zajmie rezerwacja i czy kierowca będzie umiał wogóle wystawić bilet. Z tego co sprawdzałem na e-podróżniku nie do wszystkich połączeń Veolii(trasy promocyjne) jest dodana ulga Groupon

 • xardins – 02.09.2011

  Czuję się oszukany przez Veolie i Grupona bo nie wiem po czyjeje stronie leży wina. Zakum bonu wiąże się jeszcze z dokonaniem rezerwacji pod numerem uwaga!!!! 703... No to co najmniej jakbyśmy dzwonili do agencji towarzyskiej bo 2 zł za minutę połączenia ale wszystko byłoby w porządku gdyby po drugiej stronie słuchawki siedziała kompetentna osoba i załatwiła sprawę w minutę a nie jak to jest w praktyce "naciągacz" który nic nie wie i o wszystko musi się kogoś niby pytać... I w efekcie za rozmowę podczas której niestety nie udało się nic załatwić płacimy np 10 zł. No to teraz sobie przeliczcie czy wam się opłaca. Smutna prawda. Czuję się oszukany i jeżeli ktoś też to proszę o kontakt. Może wspólnie uda sięjakoś rozwiązać sprawę. xardins@gmail.com

 • lol – 31.10.2011

  u mnie zawsze siedzial ten sam gosc na informacji, czas zalatwienia rezerwacji ok 3-4 min. costam smiesnie mowi tak aby bylo ze cos robi a czy cos robi to nie wiadomo. no ale warunki rezerwacji jakie sa sie wiedzialo. Najlepsze jest to jak daje groupona kierowcy a on zaczyna sciemniac ze nie ma rezerwacji, ze nie ma zadnych grouponow, w koncu z laski zadzwonil do dyzurnego do Sanoka i wystawil bilet. - rozne dziady sie zdarzaja w tej veolii za kierownica.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....