TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Velo Silesia, czyli industrialny szlak rowerowy na Śląsku
InfoBike.pl - Opublikowano: 26.09.2019 13:30:41
Velo Silesia, czyli industrialny szlak rowerowy na Śląsku; fot. Tomasz Żak / UMWS

W ramach spotkań Regionalnego Trójkąta Weimarskiego odbyła się konferencja "Velo Silesia – industrialne trasy rowerowe". Wzięli w niej udział eksperci z obszaru turystyki rowerowej i industrialnej z Francji i Niemiec oraz goście z Czech i z Polski.

"Velo Silesia" to projekt, którego celem jest stworzenie na bazie nieczynnych szlaków kolejowych wojewódzkiej sieci tras rowerowych o wysokim standardzie. Możliwość taką dają nieczynne szlaki kolejowe, które stosunkowo niskim kosztem można dostosować do potrzeb ruchu rowerowego i w ten sposób stworzyć sieć tras rowerowych pełniących funkcję komunikacyjno-rekreacyjną, będącą równocześnie ważnym elementem promocji zabytków naszego regionu.

Potencjał Ślaska

"Wymiana spostrzeżeń jest bardzo ważna w budowaniu dobrych relacji i praktyk. Takie spotkania jak dzisiaj dają nam możliwość dyskusji z osobami, które są pasjonatami, czerpania z ich doświadczeń. Doskonałym przykładem na wykorzystanie nieużywanej infrastruktury kolejowej jest Zagłębie Ruhry w Niemczech, gdzie na ich bazie stworzono ponad 700 kilometrów tras o standardzie EuroVelo i sieć ta jest cały czas rozwijana. Nie zapominajmy, że Śląsk to zielony rejon, który ma ogromny potencjał oferując wiele ciekawych miejsc rekreacyjnych i turystycznych, które można połączyć spójną siecią dróg rowerowych." – podczas otwarcia konferencji mówił Marszałek Jakub Chełstowski.

Na konferencji omówiono tematy związane zarówno z budową ścieżek rowerowych jak i tworzeniem miejsc odpoczynku rowerzystów. Cenne były wystąpienia gości zagranicznych, którzy mówili o procesie budowy ścieżek w oparciu o szlak przemysłowy. Zaprezentowane zostały również plany rozbudowy sieci regionalnych tras rowerowych na Śląsku w ujęciu regionalnym i europejskim.

W ramach trzydniowego spotkania Regionalnego Trójkąta Weimarskiego odbędą się trzy wycieczki rowerowe po ciekawych miejscach Województwa Śląskiego oraz zaplanowane jest zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, która od 2017 roku znajduje się na światowej liście dziedzictwa UNESCO.

Rowerowa historia

Pomysł wprowadzenia "problematyki rowerowej" do programu spotkań Regionalnego Trójkąta Weimarskiego narodził się pod koniec 2017 roku. Został on przyjęty z dużym zainteresowaniem zarówno przez partnerów niemieckich jak i francuskich. Pierwsze spotkanie ekspertów odbyło się rok temu w Północnej Nadrenii-Westfalii. Jednym z tematów przewodnich spotkania stał się projekt EuroVelo szlak kultury przemysłowej, którego autorem jest Regionalverband Ruhr – Regionalny Związek Ruhry z Essen. Obejmuje on swoim zasięgiem nie tylko kraje Trójkąta, ale także Wielką Brytanię, Belgię i Czechy.

Województwo Śląskie uczestniczy w pracach nad tym projektem od samego początku. Projekt EuroVelo Szlak Kultury Przemysłowej doskonale wpisuje się w założenia regionalnej polityki rowerowej województwa śląskiego. Uwzględnia także zapisy listu intencyjnego dot. stworzenia Odrzańskiej Trasy Rowerowej "Blue Velo", którego sygnatariuszem jest Także Województwo Śląskie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Śląskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....