TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

VDL z kontraktem De Lijn na 131 Citea SLE
VDL BUS&COACH - Opublikowano: 19.04.2016 12:00:53
131 Citei dla De Lijn

Belgijski przewoźnik De Lijn złożył kolejne duże zamówienie w fabryce VDL Bus & Coach. Łącznie dostarczonych zostanie 131 autobusów VDL Citea SLE, z czego 10 będzie przystosowanych do nauki jazdy. To zamówienie uzupełniające do kontraktu na 67 Citei SLE i 9 przegubowych Citei SLFA z sierpnia 2015 r.

?Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego rozszerzenia zamówienia od De Lijn. W mniej niż trzy lata De Lijn zamówiło u nas już łącznie 345 autobusów i 41 minibusów. Jesteśmy dumni z tego, że aż tyle pojazdów we flocie De Lijn będzie naszej marki?, komentował zamówienie Peter Wouters, dyrektor zarządzający VDL Bus Roeselare, fabryki, w której powstaną Citee dla De Lijn. Pierwsze nowe autobusy będą dostarczone wiosną 2017 r. i trafią na różne linie we Flandrii.

Ekonomiczne i przyjazne środowisku

Zgodnie z aktualnymi europejskimi trendami warunkiem udzielenia zamówienia były nie tylko jakość i trwałość pojazdów, ale także łączny koszt utrzymania (z ang. Total Cost of Ownership, TCO), na co składa się oprócz ceny zakupu również zużycie paliwa i koszty serwisowania. Modułowa rodzina Citea odznacza się innowacyjną lekką konstrukcją, co w połączeniu z wydajnymi jednostkami napędowymi przynosi znaczne oszczędności w zużyciu paliwa przy jednoczesnym obniżeniu emisji szkodliwych substancji. Citee SLE dla De Lijn będą wyposażone w 6,7-litrowe silniki Cummins ISB6.7E6280B, spełniające restrykcyjne normy Euro 6.

VDL Citea SLE

VDL Citea SLE w odmianie wybranej przez VDL to niskowejściowe autobusy o długości 12 metrów i pojemności 110 pasażerów, w tym 37 na miejscach siedzących. Oba wejścia do pojazdu znajdują się w strefie niskiej podłogi, co zapewnia optymalną dostępność dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej i matek z dziećmi w wózkach. Zastosowano także o klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Wnętrze wykończono w jasnej kolorystyce, nawiązującej do barw De Lijn. Miejsce pracy kierowcy jest komfortowe i w pełni dostosowane do potrzeb zgłaszanych przez pracowników De Lijn i obejmuje częściowo zabudowaną kabinę z drzwiami z opuszczaną szybą.

Ekologiczne De Lijn

De Lijn to nazwa handlowa flamandzkiego przewoźnika obsługującego linie tramwajowe i autobusowe miejskie oraz regionalne we Flandrii. Łącznie De Lijn zatrudnia 10,5 tys. pracowników, z czego 2,4 tys. jest zatrudnionych u autobusowych podwykonawców. Po dostarczeniu 131 Citei wszystkie z 2200 autobusów De Lijn będą miały silniki wysokoprężne z filtrem cząstek stałych, co łącznie zapewni ograniczenie emisji szkodliwych substancji o 80% w porównaniu z taborem eksploatowanym przed pięciu laty.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
VDL
Belgia
De Lijn
VDL Citea
Cummins
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....