TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

VDL z kontraktem De Lijn na 131 Citea SLE
VDL BUS&COACH - Opublikowano: 19.04.2016 12:00:53
131 Citei dla De Lijn

Belgijski przewoźnik De Lijn złożył kolejne duże zamówienie w fabryce VDL Bus & Coach. Łącznie dostarczonych zostanie 131 autobusów VDL Citea SLE, z czego 10 będzie przystosowanych do nauki jazdy. To zamówienie uzupełniające do kontraktu na 67 Citei SLE i 9 przegubowych Citei SLFA z sierpnia 2015 r.

?Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego rozszerzenia zamówienia od De Lijn. W mniej niż trzy lata De Lijn zamówiło u nas już łącznie 345 autobusów i 41 minibusów. Jesteśmy dumni z tego, że aż tyle pojazdów we flocie De Lijn będzie naszej marki?, komentował zamówienie Peter Wouters, dyrektor zarządzający VDL Bus Roeselare, fabryki, w której powstaną Citee dla De Lijn. Pierwsze nowe autobusy będą dostarczone wiosną 2017 r. i trafią na różne linie we Flandrii.

Ekonomiczne i przyjazne środowisku

Zgodnie z aktualnymi europejskimi trendami warunkiem udzielenia zamówienia były nie tylko jakość i trwałość pojazdów, ale także łączny koszt utrzymania (z ang. Total Cost of Ownership, TCO), na co składa się oprócz ceny zakupu również zużycie paliwa i koszty serwisowania. Modułowa rodzina Citea odznacza się innowacyjną lekką konstrukcją, co w połączeniu z wydajnymi jednostkami napędowymi przynosi znaczne oszczędności w zużyciu paliwa przy jednoczesnym obniżeniu emisji szkodliwych substancji. Citee SLE dla De Lijn będą wyposażone w 6,7-litrowe silniki Cummins ISB6.7E6280B, spełniające restrykcyjne normy Euro 6.

VDL Citea SLE

VDL Citea SLE w odmianie wybranej przez VDL to niskowejściowe autobusy o długości 12 metrów i pojemności 110 pasażerów, w tym 37 na miejscach siedzących. Oba wejścia do pojazdu znajdują się w strefie niskiej podłogi, co zapewnia optymalną dostępność dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej i matek z dziećmi w wózkach. Zastosowano także o klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Wnętrze wykończono w jasnej kolorystyce, nawiązującej do barw De Lijn. Miejsce pracy kierowcy jest komfortowe i w pełni dostosowane do potrzeb zgłaszanych przez pracowników De Lijn i obejmuje częściowo zabudowaną kabinę z drzwiami z opuszczaną szybą.

Ekologiczne De Lijn

De Lijn to nazwa handlowa flamandzkiego przewoźnika obsługującego linie tramwajowe i autobusowe miejskie oraz regionalne we Flandrii. Łącznie De Lijn zatrudnia 10,5 tys. pracowników, z czego 2,4 tys. jest zatrudnionych u autobusowych podwykonawców. Po dostarczeniu 131 Citei wszystkie z 2200 autobusów De Lijn będą miały silniki wysokoprężne z filtrem cząstek stałych, co łącznie zapewni ograniczenie emisji szkodliwych substancji o 80% w porównaniu z taborem eksploatowanym przed pięciu laty.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
VDL
Belgia
De Lijn
VDL Citea
Cummins

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....