TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Van Hool i Vossloh Kiepe dla Linz i Cagliari
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.02.2016 13:51:14
Van Hool i Vossloh dla Linz

Austriacki przewoźnik Linz Linien GmbH wybrał konsorcjum firm Van Hool i Vossloh Kiepe jako dostawcę 20 podwójnych przegubowych trolejbusów Exqui.City o długości 24 m. Pojazdy mają być dwuprzegubowe i w 100% zasilane energii elektryczną poprzez dwa ulokowane centralnie silniki elektryczne.

Dostawa pierwszych egzemplarzy zaplanowana jest na pierwszą połowę 2017 roku, natomiast wszystkie pojazdy mają trafić w eksploatacji (na liniach 41, 43, 45 i 46) pod koniec 2019 roku. Jak podaje producent, dzięki zastosowaniu dwuprzegubowej konstrukcji o długości 24 m, pojemność pasażerska nowych trolejbusów będzie o 30% wyższa w porównaniu do aktualnie eksploatowanych w Linz pojazdów o długości 18 metrów. Każdy austriacki Exqui.City zabiorze na swój pokład około 180 pasażerów.

Do pojazdów zamówionych przez Linz system trakcji elektrycznej dostarczy niemiecki producent Vossloh Kiepe. Odpowiedni napęd Exqui.City zapewnią dwa silniki asynchroniczne położone centralnie zlokalizowane przy 2. i 3. osi. Vossloh Kiepe dostarczy wszystkie urządzenia elektryczne ? zarówno do systemu trakcji, jak i pokładowego zasilania ? włącznie z dodatkowym akumulatorem do napędu pomocniczego (ładowanym z sieci trakcyjnej). Umożliwi on jazdę na krótkich dystansach bez napowietrznej sieci. Ponadto cały układ napędowy zostanie objęty programem diagnostycznym z transferem danych przez Wi-Fi.

Warto dodać, że Kiepe od 1983 r. jest jedynym dostawcą wyposażenia elektrycznego dla trolejbusów w Linz. Więcej o austriackim kontrakcie pisaliśmy TUTAJ

Niemiecko-belgijska robota

Dodajmy, że wygrana w Linz to kontynuacja dobrej współpracy Van Hool i Vossloh Kiepe. Najnowszym owocem była zrealizowana przez obie te firmy dostawa trolejbusów dla Sardynii. Tamtejszy stołeczny przewoźnik CTM Cagliari odebrał 14 szt. trolejbusów Van Hool A330T z systemem elektrycznym i bateriami Vossloh Kiepe. Wszystkie pojazdy mają dodatkowy układ zasilania ? w dwóch wersjach. W 10. przekazanych pojazdach zastosowano generatory diesla Euro 6, natomiast w pozostałych czterech mamy w pełni elektryczny napęd z akumulatorów trakcyjnych, ładowanych podczas jazdy. I to właśnie te egzemplarze biorą udział w paneuropejskim projekcie ZeEUS.

Na zakończenie warto dodać, że firma CTM Cagliari po raz pierwszy odebrała trolejbusy z napędem Vossloh Kiepe (wcześniej zamawiała m.in. Solarisy Trollino z napędem Skoda), natomiast współpraca belgijskiego producenta z niemiecką firmą trwa już od dłuższego czasu. Trolejbusy Van Hool z systemem Vossloh Kiepe jeżdżą w Lecce, Bari i Chieti. W najbliższej przyszłości takie egzemplarze pojawią się w Avellino.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Van Hool
Vossloh Kiepe
trolejbus
Włochy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....