TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Van Hool i 510 autobusów dla USA
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 11.01.2012 23:17:22 1 komentarz
Van Hool i 510 autobusów dla USA

Belgijska firma Van Hool zdobyła imponujący kontrakt z USA na 510 autobusów. Co ciekawe firma zamierza wybudować w Stanach montownię, aby móc zrealizować część zamówienia, a dokładniej dostawę 310 “low-cost vehicles”, czyli tanich autobusów. Drugi kontrakt na 210 szt. autokarów zostanie zrealizowany już w Belgii. Wszystkie autobusy trafią do firmy ABC –amerykańskiego dilera Van Hool`a, w którym belgijski producent ma 35% udziałów. Pierwsze zamówienie jak już wspomnieliśmy jest połączone z koniecznością zainwestowania w montownię w Stanach. Pod koniec stycznia ma być znanq ostateczna lokalizacja zakładu. W początkowej fazie Van Hool planuje budowę 300 'tanich' pojazdów w okresie trzech lat. Zdaniem przedstawicieli firmy to spora szansa dla Van Hoola na szersze zaistnienie na amertykańskim rynku. Segment pojazdów 'low-cost' jest coraz bardziej tutaj popularny –m.in. poprzez import z Chin i Meksyku. Produkcja tego typu pojazdów w Belgii jest niemożliwa ze względu na znacznie wyższe koszty pracy i stąd konieczność wybudowania produkcyjnej fili na Nowym Kontynencie. Dodajmy, że dzięki takiej decyzji firmy możliwe było podpisanie drugiego zamówienia –na 210 autokarów z Belgii. Filip Van Hool, dyrektor Van Hool, powiedział: 'Dzięki naszym pracownikom i doświadczeniu potrafimy budować pojazdy, które zaspokoją potrzeby większości klientów. To dzięki temu zdobyliśmy unikalną pozycję na światowym rynku. Z jednej strony nasze produkty są uznawane za wysoce innowacyjne i w rezultacie bardzo pracochłonne. Zaś z drugiej w Ameryce segment 'low-cost”rośnie bardzo szybko, a naszą zdrową ambicją jest odgrywać na nim znaczącą rolę. Stąd decyzja o rozszerzeniu naszej działalności na globalnym rynku amerykańskim. Bez tej ważnej inwestycji pozycja Van Hool w USA była zagrożona.”

 

Przypomnijmy, że Van Hool to belgijski niezależny producent autobusów i pojazdów użytkowych. Firma, założona w 1947 roku, ma swoją siedzibę w Koningshooikt. Zdecydowana większość produkowanych pojazdów trafia do Europy i Ameryki. Van Hool zatrudnia ponad 4000 osób na całym świecie, z których większość pracuje w zakładach produkcyjnych w Koningshooikt i Bree. W 2010 r. producent dostarczył 30 autobusów piętrowych TD 921 Altano dla firmy PolskiBus. Rok wcześniej przewoźnik FunClub odebrał pojazd T911 Altano oraz dwa piętra TD 927 Astromega.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
USA
Van Hool
  • supek – 12.01.2012

    W 2010 nie było PolskiegoBusa, a w 2011 dostarczył najpierw 18 potem dokładał, ale nie przekroczyło to 30. Rzetelności odrobinę.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....