TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Van Hool buduje elektryczny autokar. Dla USA
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.10.2017 12:50:13 2 komentarze
Van Hool CX45

Belgijski producent zbuduje dla rynku amerykańskiego w 100% elektryczny autokar typu CX45E. Dostawa pierwszych konstrukcji przewidziana jest na I połowę 2019 r.

Do realizacji tego projektu Van Hool wybrał firmę Proterrę, wiodącego amerykańskiego producenta akumulatorów do pojazdów użytkowych. Spółka zakłada, że autokar napędzany elektrycznie będzie miał promień działania + 300 km i będzie używany przede wszystkim do regularnych przewozów pracowniczych na krótsze odległości.

-"Wiele firm z Doliny Krzemowej organizuje transport zbiorowy swoich pracowników. Po otrzymaniu od nich zapytań, Van Hool szukał technicznego rozwiązania. Teraz we współpracy z Proterra, pionierską firmą w rozwoju i produkcji technologii akumulatorów wykonamy kolejny krok "- mówi Filip Van Hool, prezes Van Hool. - "Trener CX45 z napędem na olej napędowy to sprawdzona konstrukcja. Dlatego stał się wzorcowym autokarem na rynku amerykańskim. Teraz wejdzie na kolejny poziom. Budując w 100% elektryczny autokar pokazujemy nasze długoterminowe zaangażowanie na północnoamerykańskim rynku i jednocześnie szybko odpowiadamy na potrzeby naszych klientów "

Pojazd zostanie zaprojektowany w siedzibie firmy, w Koningshooikt. Tam też powstaną pierwsze prototypy. Podobnie jak CX35, tak i model CX45 jest obecnie budowany w Skopje w Macedonii. Tam również będą powstawać ich elektryczne wersje. Najpierw pojawi się CX45E, a potem jego krótszy brat - CX35E.

Nowe pojazdy będą miały tą samą technologią baterii Proterra E2, która umożliwiła pobicie rekord świata i przejechaniu przez autobus 1 103 mil na jednym ładowaniu. Amerykański producent wyposażył w swoje baterie ponad 400 pojazdów sprzedawanych do 42 różnych miejskich, uniwersyteckich i komercyjnych firm transportu publicznego w 20 stanach. Jak podkreśla Van Hool, produkty Proterra są opracowywane, projektowane i produkowane w Stanach Zjednoczonych, z biurami w Dolinie Krzemowej, Południowej Karolinie i Los Angeles.

Dzisiaj ponad 10 000 autobusów i autokarów Van Hool działa na drogach północnoamerykańskich. Cały czas jego wyłącznym dilerem belgijskiego producenta jest tutaj spółka ABC Bus Companies Inc. ABC obsługuje też klientów z zakresie kompleksowej sieci serwisowej z 11 strategicznie rozmieszczonych miejsc na terenie USA i Kanady.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Van Hool
USA
Proterra
  • Marcin – 18.10.2017

    "Trener CX45" Czyżby translator inaczej przetłumaczył coach?

  • Spawacz II – 23.10.2017

    Proponuję zaproponować im Solbusa - oni uwielbiają nowinki techniczne

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....