TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Uznamska Linia Odkrywców – autobusowa atrakcja na lato!
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 27.06.2012 18:16:55
Uznamska Linia Odkrywców – autobusowa atrakcja na lato!

Autobusy Uznamskiej Linii Odkrywców kursują w każdy wtorek i czwartek. Trasa rozpoczyna się na dworcu w Ahlbeck. Ze Świnoujścia można tam dojechać autobusem Linii Europejskiej (zatrzymują się na przystankach miejskiej komunikacji). Ceny biletu całodziennego (danego dnia można korzystać z przejazdów do woli): 24,- zł/bilet normalny;12,- zł/dziecko od 6 do 14 lat (w Niemczech odpowiednio 6 euro i 3 euro). Trasa Uznamskiej Linii Odkrywców przebiega przez wszystkie turystycznie atrakcyjne miejscowości . Jadąc jej pierwszym w ciągu dnia kursem można na wybranym przez siebie przystanku - czy to na starówce w mieście Usedom, przy zagrodzie żubrów w Pratenow, pałacu na wodzie w Mellenthin, moście kolejowym w Karnin, w Kamminke przy Zalewie Szczecińskim czy też wystawie samolotów na lotnisku Heringsdorf- zrobić sobie trzygodzinną przerwę na zwiedzanie i wypoczynek. Po trzech godzinach autobusem drugiego kursu można wrócić do Ahlbeck. Równie dobrze można bez wysiadania zwiedzić całą wyspę z autobusu, zarówno pierwszym, jak drugim kursem w ciągu dnia. Rozkłady jazdy Linii Europejskiej i Uznamskiej Linii Odkrywców dostępne są na stronie internetowej www.ostseebus.de, w informacjach turystycznych. Hotele i inne publiczne instytucje po polskiej stronie wyspy mogą zamówić broszurki dla swoich gości w biurze Komunikacji Autobusowej (tel. 91 321 45 40). Po niemieckiej stronie możliwe jest to w biurze Ostseebus (tel. +49 (0) 38 378 33 63 0). –„Wszystkie nasze rozkłady jazdy, jak i wyszukiwarka połączeń autobusowych, dostępne są również w języku polskim na stronach www.ostseebus.de oraz www.google.com/transit”- dodaje Radek Ciepluch z Ostseebus.

Jednocześnie od 1. maja autobusy Linii Europejskiej kursują na trasie pomiędzy Świnoujściem, Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin każdego dnia, co 30 minut. Całość linii obsługiwana jest przez cztery autobusy: dwa należące do świnoujskiej Komunikacji Autobusowej oraz dwa autobusy Ostseebus. Autobusem Linii Europejskiej również można się wybrać ze Świnoujścia na zwiedzania po niemieckiej stronie wyspy Uznam. Przystanki znajdują się przy każdym molach w Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin oraz turystycznych centrach tych miejscowości. –„Z biletem całodziennym można korzystać danego dnia do woli z przejazdów Linią Europejską i tym sposobem zwiedzić wszystkie interesujące miejsca leżące na trasie linii”–dodaje Radek Ciepluch. Ceny biletu całodziennego: 24,- zł/bilet normalny;12,- zł/dziecko od 6 do 14 lat (w Niemczech odpowiednio 6 euro i 3 euro). Na Linii Europejskiej dostępne są także bilety jednorazowe oraz tam i z powrotem na jeden lub dwa przejazdy. Bilet całodzienny ważny jest także na wszystkich innych liniach autobusowych obsługiwanych przez Ostseebus po niemieckiej stronie wyspy. Więcej informacji można uzyskać w internecie na www.ostseebus.de O najnowszej propozycji niemieckiego przewoźnika dla polskich turystów i dalszego rozwoju oferty rozmawialiśmy z Radkiem Ciepluchem z Działu Marketingu Ostseebus. Oto co nam powiedział:

InfoBus.pl: Mija już miesiąc od uruchomienia Waszej nowej linii –Uznamskiej Linii Odkrywców. Jak oceniacie frekwencję na tej trasie?
Firma Ostseebus GmbH obsługuje na wyspie Uznam oraz w jej okolicy 14 linii autobusowych w komunikacji regionalnej oraz jedyne transgraniczne połączenie autobusowe pomiędzy polską i niemiecką częścią wyspy, Linię Europejską. Od 1. maja wprowadziliśmy do naszej oferty nowe połączenie nazwane Uznamską Linię Odkrywców. Już pierwsze dni kursowania Uznamskiej Linii Odkrywców potwierdziły, że istnieje duże zapotrzebowanie na cenowo atrakcyjną ofertę skomunikowania nadmorskiej części wyspy Uznam z jej malowniczą częścią, położoną nieco dalej od morskiego brzegu. Uznamska Linia Odkrywców jest bezprzesiadkowym połączeniem autobusowym na bazie kilku istniejących już od dawna linii autobusowych. Ich połączenie w jedną atrakcyjną przede wszystkim dla odwiedzających nas turystów całość oraz czytelne przedstawienie trasy linii, atrakcji turystycznych leżących na jej przebiegu jak i rozkładu jazdy w materiałach reklamowych rozprowadzanych w hotelach, pensjonatach i sanatoriach spowodowały duże zainteresowanie wśród naszych pasażerów.
InfoBus.pl: Jak w ogóle powstał pomysł na nowa linię? Czy jest to efekt sprawdzenia się Waszego wcześniejszego pomysłu –Linii Europejskiej?
Rzeczywiście - Linia Europejska łącząca cztery nadmorskie kurorty wyspy Uznam: Bansin, Heringsdorf, Ahlbeck i Swinoujscie jest pomysłem Ostseebus GmbH, który ma już swoją długą i owocną historię. Pomysł ten realizujemy obecnie we współpracy z przedsiębiorstwem komunikacji miejskiej w Swinoujściu, Komunikacją Autobusową Sp. z o. o. Pomysł Uznamskiej Linii Odkrywców 'rodził się' natomiast w kierownictwie Ostseebus GmbH od ok. dwóch lat i jest wynikiem naszych obserwacji oraz zgłaszanych nam przez naszych pasażerów jak i przez przedstawicieli branży turystycznej uwag oraz informacji dotyczących zapotrzebowania na taką formę transportu. Pomysł ten jest zupełnie nowy. Jego bazą wyjściową było wczucie się w rolę turysty odwiedzającego naszą wyspę. Z tego punktu widzenia należało umożliwić pasażerom zakwaterowanym najczęściej w bezpośredniej okolicy promenady i plaży takie skorzystanie z nowej oferty, aby przystanki autobusowe leżały bezpośrednio przy hotelach (odpowiednie do tego są wszystkie przystanki Linii Europejskiej), aby nie musieli się oni w trakcie podróży przesiadać, aby zwiedzili w czasie jednego przejazdu możliwie dużo atrakcji oraz aby bezpieczni dotarli do punktu wyjścia swojej wycieczki. Dodatkowym plusem tej linii jest także fakt, że autobus kursuje na jej trasie dwa razy w ciągu dnia i to w taki sposób, że pasażerowie jadący jej pierwszym kursem - bez dodatkowych opłat - mogą przy wybranej przez siebie atrakcji wysiąść, spędzić w miłym otoczenie 3 godziny (czy to przy pałacu na wodzie w Mellenthin, czy przy zagrodzie żubrów w Praetenow - wszystkie atrakcje wymienione są na stronie http://www.ostseebus.de/de/uznamska-linia-odkrywcow.html) i dokończyć poznawanie wyspy drugim kursem, który odwiezie ich do przystanku, z którego rozpoczęli swoją podróż. Ponieważ na tej Linii ważne są bilety całodzienne Uznam, możliwe jest kontynuowanie podróży także pozostałymi liniami autobusowymi,. które mają przystanki końcowe przy dworcach w Heringsdorf i Ahlbeck oraz w centrum Bansin, skomunikowane z kolei z Linię Europejską.
InfoBus.pl: Proszę w skrócie opisać Wasze „autobusowe”atrakcje na polskich turystów, którzy tego lata wybiorą się w okolice Świnoujścia.
Naszym atrakcjami są głównie: Linia Europejska, której autobusy kursują codziennie co 30 minut oraz Uznamska Linia Odkrywców, kursująca we wtorki i czwartki. Poza tym oferujemy przejazdy w komunikacji liniowej na pozostałych liniach wyspy Uznam oraz do Anklam, gdzie istnieje połączenie kolejowe do Berlina. Dodatkowo w okresie od połowy lipca do połowy października organizujemy wycieczki jednodniowe do Kołobrzegu (w środy) oraz do Szczecina (w soboty). Wycieczki te prowadzone są przez dwujęzycznych pilotów i przewodników turystycznych.

InfoBus.pl: Jakim taborem obsługiwane są linie –Europejska i Uznamska Linii Odkrywców?
Linia Europejska obsługiwana jest wspólnie z Komunikacją Autobusową w Swinoujściu. Ostseebus obsługuje ją dwoma nowoczesnymi (rok produkcji 2008 do 2011) niskopodłogowymi autobusami Setra, Mercedes-Benz i Solaris, z których każdy wyposażony jest w wewnętrzny wyświetlacz przystanków oraz automatyczny system głosowych zapowiedzi przystanków. Dodatkowo wszystkie te autobus wyposażone są w rampę dla wózków inwalidzkich. Komunikacja Autobsuowa obsługuje Linię Europejską dwoma niskopodłogowymi autobusami MAN starszej daty. Uznamska Linia Odkrywców obsługiwana jest wyłącznie przez Ostseebus nowoczesnymi autobusami podmiejskimi Setra wyposażonymi również w odpowiednie systemy informacji pasażerów (wyświetlacze i zapowiedzi). We wszystkich tych autobusach tak zapowiedzi i jak i wyświetlane nazwy przystanków są dwujęzyczne: w językach polskim i niemieckim. Dodatkowo służymy naszym taborem autobusowym grupom zorganizowanym czy to do przejazdów transferowych czy to do wycieczekj po wyspie Uznam.
InfoBus.pl: Czy w przyszłości zamierzacie zwiększyć zakres Waszych linii specjalnych ? A może szerzej zaistniejecie na terytorium Polski?
Nieustannie pracujemy nad optymalizacją naszej oferty i jesteśmy otwarci na sugestie i opinie w tej materii. Plany dotyczące kolejnego sezonu letniego 2013 rozpoczniemy już wkrótce. Co do zaistnienia na polskim rynku, to służymy już dzisiaj zorganizowanym grupom naszym autobusom, które można wynająć na różnego rodzaju przewozy i okazje.

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ostenbus
Świnoujście

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....