TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ustawa PKS-owa. Na linie w łódzkim prawie 15,6 mln zł
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.08.2019 13:00:56
fot. lodzkie.pl

2 sierpnia, w łódzkim Urzędzie Marszałkowskim, odbyło się spotkanie samorządowców z terenu województwa zainteresowanych uzyskaniem środków z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Podobne spotkanie miało miejsce kilka dni później także u wojewody łódzkiego.

W spotkaniu, na zaproszenie marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera, wzięli udział przedstawiciele ministerstwa infrastruktury, wojewody łódzkiego oraz samorządowcy.

Spotkanie, jak podkreślił marszałek Grzegorz Schreiber, miało charakter roboczy i dotyczyło omówienia przepisów, które zostały przyjęte Ustawą z dnia 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Przedstawiciele ministerstwa infrastruktury omówili zadania organizatorów transportu oraz zasady dofinansowania. Województwo łódzkie do końca roku ma przyznane z Funduszu prawie 15,6 mln zł.

Wojewoda doprecyzowuje
Z kolei trzy dni później, 5 sierpnia w łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem wojewody Zbigniewa Rau, którego tematem były m.in. również sprawy związane ze wsparciem finansowym z autobusowego funduszu na ten na rok.

Doprecyzowano, że dla łódzkiego chodzi o kwotę w wysokości 15 586 487, 12 zł. Samorządy mogą składać wnioski o wsparcie z tych środków do dziś.

"Rząd dostarcza rozwiązania właściwe dla społeczności gminnych i powiatowych, chcąc przezwyciężyć zjawisko słusznie nazwane wykluczeniem komunikacyjnym. Od dłuższego czasu społeczności lokalne doświadczały radykalnej redukcji tras autobusowych. Zjawisko to było tak uciążliwie, że w skali kraju dotykało od 13-14 mln osób" – powiedział wojewoda Zbigniew Rau.

Dofinansowanie będzie przyznawane w formie dopłaty do kwoty deficytu pojedynczej linii komunikacyjnej w przewozach autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Pierwszeństwo w objęciu dopłatą przyznaje się organizatorom w następującej kolejności: gminom, związkom międzygminnym, związkom powiatowo-gminnym, powiatom, związkom powiatów, województwom.

Wśród kryteriów, na podstawie których wojewoda będzie dokonywał podziału środków Funduszu na rzecz samorządów terytorialnych, będzie m.in. realizacja potrzeb osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Przepisy ustawy zwiększą dostępność połączeń autobusowych o charakterze użyteczności publicznej dla tych osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
ustawa
PKS
PTZ
Łódzkie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....