TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

USA: Wypadek autokaru z chińskimi turystami
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 23.09.2019 11:00:08

4 osoby zginęły, a 5 jest w stanie krytycznym po wypadku, do jakiego doszło w piątek - 20 września - na autostradzie prowadzącej do Parku Bryce Canyon - podały w sobotę miejscowe władze. Ucierpiały wszystkie osoby znajdujące się w autokarze: 30 turystów z Chin i kierowca.

Do wypadku doszło w piątek, gdy kierowca wiozący grupę seniorów z Chin zjechał niezamierzenie z pasa ruchu na pobocze. Próbując zapanować nad pojazdem i ponownie włączyć się do ruchu, prowadzący zaczął ostro manewrować, czym tylko pogorszył sytuację. Autokar wbił się barierkę ochronną ze słupkami i przewrócił - podała w swym komunikacie policja stanu Utah. Niektóre ze słupków przebiły dach przewróconego autobusu, raniąc pasażerów - wynika z relacji świadków.

12 osób wciąż znajduje się w szpitalu, stan pięciu pacjentów jest krytyczny - podało kierownictwo szpitala rejonowego w St. George, mieście na pograniczu stanów Utah, Arizona i Nevada.

Właścicielem autokaru turystycznego zmierzającego z Las Vegas do słynnego Parku Narodowego Bryce Canyon w południowo-zachodniej części stanu Utah w Stanach Zjednoczonych, w którym znajdują się liczne kaniony powstałe wśród zabarwionych na czerwono skał, jest firma America Shengjia Inc.

Zgodnie z federalnym rejestrem bezpieczeństwa drogowego spółka ta jest zarejestrowana w Ontario w Kalifornii i ma licencję na używanie dwóch pojazdów - pisze Associated Press.

"Jak to się często zdarza w autokarach turystycznych, prawie nikt nie miał zapiętych pasów" - powiedział w wypowiedzi dla AP szef policji drogowej patrolującej autostrady w stanie Utah, sierżant Nick Street.

Park Narodowy Bryce Canyon jest odwiedzany rocznie przez prawie 2 mln turystów. Jest on popularnym miejscem wizyt turystów z Chin. W 2018 r. Park Bryce Canyon odwiedziło 87 tys. Chińczyków - pisze AP.

Ambasada ChRL wyraziła ubolewanie z powodu tego wypadku na swym Twitterze. "Mamy oto grupę z Chin, która ciężko pracowała, by przybyć do Stanów, zdobyć wizę i wszystko, co nieodzowne w takich wypadkach, bardzo podekscytowaną tą podróżą... Wszystko to sprawia, że okoliczności tej tragedii stają się jeszcze bardziej dramatyczne" - czytamy w opublikowanym w sobotę tweecie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
USA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....