TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Urugwajski przewoźnik z 100% Allison
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.05.2016 06:00:50 2 komentarze
Urugwajski przewoźnik z 100% Allison

Allison zdobywa kolejne sukcesy rynkowe dzięki serii automatycznych przekładni Torqmatic Series, przeznaczonych do autobusów miejskich i międzymiastowych. W Montevideo połowa mieszkańców (600 tys. osób) korzysta każdego dnia z publicznego transportu zbiorowego, głównie metra i autobusów.

?Zwiększające się natężenie ruchu, koszty zużycia paliwa oraz niewłaściwe szkolenie kierowców to trzy główne powody, dla których wykorzystanie automatycznych skrzyń biegów rośnie w różnych sektorach motoryzacji? ? objaśniał Gustavo Quartino, dyrektor handlowy Autolider, autoryzowanego przedstawiciela marki Mercedes-Benz w Urugwaju.

W pełni automatyczne skrzynie biegów Allison zapewniają większy komfort zarówno kierowcom, jak i pasażerom, dzięki specjalnej funkcji zwiększającej płynność zmiany biegów. Obniżone koszty utrzymania i skrócone czasy przestoju podczas napraw to dodatkowe korzyści dla operatora. Dzięki opatentowanej konstrukcji przekładni hydrokinetycznej, zmniejszającej zużycie i chroniącej układ napędowy, obsługi wymaga jedynie okresowa wymiana płynu filtra. Dodatkowo nad zużyciem paliwa czuwa system FuelSense, unikalny pakiet oprogramowania i elektronicznego sterowania, prowadzący do uzyskania przez pojazdy najwyższej wydajności niezależnie od umiejętności kierowcy.

CUTCSA

W tym roku urugwajski przewoźnik CUTCSA zamówił 200 nowych autobusów wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów Allison.

CUTCSA korzysta z pojazdów ze skrzyniami Allison od ponad 20 lat. Po zakończeniu dostawy wszystkie autobusy CUTCSA będą wyposażone w automatyczną skrzynię biegów Allison.

Zamówione przez CUTCSA autobusy to wysokopodłogowe Marcopolo Torino G6 na podwoziu Mercedes-Benz OH1622L o długości 11,63 m, wyposażone w dwie pary drzwi o szerokości 1100 mm w układzie 2-0-2. W tylnym wejściu zamontowano windę dla wózków inwalidzkich. Przewoźnik chwali się również, że autobusy wyposażono w pneumatyczne zawieszenie. Do napędu służy silnik Mercedes-Benz OM924LA-Conama P-5 (Euro III) zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Allison T250R.

?Zebraliśmy bardzo pozytywne opinie dotyczące dostarczonych dla CUTCSA autobusów. Inni przewoźnicy z Montevideo oraz całego kraju złożyli już zamówienia na ten sam model z przeznaczeniem do komunikacji miejskiej i podmiejskiej? ? podsumował Quartino.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Allison
Urugwaj
  • ofot – 06.05.2016

    Automatyczna skrzynia biegów, Euro III, pneumatyczne zawieszenie - niezły sukces jak na 2016 rok! A, i jeszcze wysoka podłoga z windą. Te autobusy tam muszą nieźle dostawać w kość. Taki Mercedes z Allisonem to chyba musi być mocny sprzęt?

  • Ytt – 07.05.2016

    Urugwaj, Montevideo- ciągle zapominam, że jest taki kraj.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....