TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ursus z umową w Nowym Sączu. 2 elektrobusy z bateriami LTO
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.10.2018 15:00:13
fot. UM Nowy Sącz

Wczoraj, 10 października Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu podpisało umowę z Ursus Bus na dostawę dwóch elektrobusów klasy MAXI wraz z infrastrukturą ładowania. Wartość zakupu, współfinansowanego z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego to niespełna 7,6 mln PLN brutto.

"Niedawno podpisywaliśmy umowę o wdrożeniu elektromobilności w Nowym Sączu z Polskim Centrum Badań i Rozwoju i zadeklarowaliśmy wówczas między innymi gotowość do wyposażenia naszej floty autobusów miejskich w pojazdy elektryczne i oto dajemy pierwszy dowód realizacji naszych zapowiedzi, naszych projektów dotyczących elektromobilności" – mówił obecny podczas podpisywania umowy zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech. – "To konkretny dowód naszego zainteresowania działaniami proekologicznymi, obliczonymi na poprawę jakości powietrza. Pokazujemy tym naszą otwartość na wykorzystanie nowych technologii."

Wojciech Piech zwrócił się także do przedstawicieli firmy Ursus Bus: 

"Cieszymy się, że w wyniku przetargu znaleźliśmy poważnego kontrahenta. To polska firma, która bardzo dobrze rokuje na przyszłość, jeśli chodzi o rozwój elektromobilności. Będziemy testować wasze autobusy, mam nadzieję ku satysfakcji pasażerów."

Prezes nowosądeckiego MKP Andrzej Górski potwierdził, że autobusy będą nie tylko elektryczne i ekologiczne, ale także ciche, co ma znaczenie zwłaszcza, kiedy będą jeździć przez miasto nocą.

"Autobus jest wyposażony w baterię tytanową najnowszego typu. Ona jest relatywnie niewielkiej pojemności, co powoduje, że autobus niewiele waży, a to znaczy, że może zabrać większą ilość pasażerów. Będzie jednak musiała być doładowywana podczas wykonywania kursów, ale mamy na to rozwiązanie – na ulicy Sucharskiego będzie zlokalizowana stacja szybkiego ładowania wraz ze stacją transformatorową, co będzie zapewniało możliwość realizacji zadań przewozowych przynajmniej 200 kilometrów w ruchu dobowym." - powiedział prezes Górski.

Umowę, w obecności zastępcy prezydenta Nowego Sącza Wojciecha Piecha, podpisali prezesi Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Andrzej Górski, Anna Sokołowska i Sławomir Rybarski z członkami zarządu firmy Ursus Bus Pawłem Dadejem i Filipem Walczakiem, który powiedział:

"Cieszę się, że Nowy Sącz trafia na krótką listę pionierów, jeśli chodzi o elektromobilność. To potwierdzenie tego, że miasto jest nowoczesne i słynie z tego, że jest tu dużo inicjatyw, wprowadzających nowe idee, a władze miasta, przedsiębiorcy i sami mieszkańcy nie boją się nowych rozwiązań."

Pierwsze elektryczne Ursusy CS12LFE będą kursować na linii nr 7. Każdy z tych dwunastometrowych i w pełni niskopodłogowych pojazdów pomieści 78 pasażerów, z czego 29 na miejscach siedzących. Elektrobusy będą na życzenie MPK wyposażone w baterie LTO. Spółka postawiła na tego typu zasobniki energii z myślą o szybkim ładowaniu prądem o dużej mocy pojazdów w przerwach między kursami. Więcej o tym czego oczekiwał przewoźnik z Nowego Sącza można przeczytać tutaj.

Cały kontrakt opiewa ona na 7 575 570 PLN brutto. Daje to cenę jednostkową za City Smile CS12LF z ładowarką w wysokości 3 079 500 PLN netto. Elektryczne Ursusy mają zostać dostarczone do Nowego Sącza późną wiosną przyszłego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MPK Nowy Sącz
Ursus
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....