TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ursus uchyla się od umowy z Miechowem?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.03.2019 12:45:10 1 komentarz
fot. Ursus Bus

Pod znakiem zapytania stoi zlecenie dla Ursusa na dwa małe elektrobusy dla Miechowa. Wczoraj nie doszło do podpisania umowy. Miasto nie kryje swojego zaniepokojenia.

Przypomnijmy, że droga Miechowa do zakupu elektrobusów była bardzo wyboista. Gmina trzy razy była zmuszona szukać dostawcy dwóch małych "elektryków". Pierwszy przetarg ogłoszono w połowie kwietnia 2018 r. Pisaliśmy o nim tutaj. Miasto otrzymało w nim oferty od Solarisa i Ursusa. Urzędnicy nie zdecydowali się na zwiększenie budżetu i unieważnili postępowanie. W kolejnym na udział obok Ursusa zdecydował się także SOR jednak i ten został anulowany. I to mimo faktu, że czeski producent zaoferował elektrobusy minimalnie powyżej kosztorysu. Nowy przetarg ogłoszono na początku grudnia, a wymagania pozostały bez zmian.

10 stycznia upłynął termin składania ofert. Niezmiennie na zakupy miechowski magistrat miał przygotowane 3 499 379 PLN brutto. To oznacza, że za jednego urzędnicy byli gotowi przeznaczyć 1 422 511,79 PLN netto. Nie pierwszy z resztą raz wskazywaliśmy, że to niezbyt dużo. Jedyna otwarta półtora miesiąca temu oferta przewyższała te szacunki.

Na jej przedstawienie kolejny raz zdecydował się Ursus. W porównaniu z poprzednim przetargiem cena uległa nieznacznemu obniżeniu z 4 600 200 PLN brutto do 4 499 340 PLN brutto. To oznacza spadek ceny jednostkowej CS10LFE z 1 870 000 PLN netto do 1 829 000 PLN netto. Oczywiście w pakiecie z premiowaną przez urzędników siedmioletnią gwarancją na baterie.

Pozostało oczekiwanie na ruch miasta. Miechów za każdym razem nie korygował swojego zaniżonego kosztorys w stosunku do realiów rynkowych. Tym razem urzędnicy jednak zrozumieli ten błąd i zdecydowali się na dorzucenie dodatkowych pieniędzy. Dzięki temu mogli 22 zaakceptować ofertę lubelskiego producenta.
Pozostawało czekać na podpisanie umowy. To miało nastąpić wczoraj, 13 marca. Do podpisania jednak kontraktu nie doszło. Ursus nie stawił się bowiem do podpisania umowy. Sprawę skomentował na Facebook'u burmistrz Miechowa, Dariusz Marczewski.

Nie jest tajemnicą, że Ursus Bus ma problemy finansowe, które są pokłosiem nie tylko sytuacji jego spółki-matki, ale także przyjęcia zbyt optymistycznych, a wręcz błędnych założeń przy próbie wejścia w rynek autobusowy. Ostatnio producent stracił zlecenie na pięć elektrobusów dla PKM Katowice z powodu opóźnienia. O sprawie pisaliśmy tutaj. Wiele więc każe przypuszczać, że mogą to być ostatnie podrygi producenta z Lublina. To z pewnością niepokoi innych klientów Ursusa. Stawia to także pod znakiem zapytania możliwość realizacji przez producenta pierwszego etapu mega-zamówienia NCBiR. Aczkolwiek w eter poszło, że Ursus ma w kieszeni zlecenie na kilka miliardów złotych...


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Miechów
UM
Ursus
elektrobus
 • Dominik Zyga – 14.03.2019

  Po co startuja w przetargach ? PKM Katowice bez autobusów terac nastepni po prostu masakra

 • Krzysiek Wiśniewski – 14.03.2019

  A Szczecin czeka 😂

 • Wojciech Liberda – 14.03.2019

  A co będzie jak upadnie, co dalej z gwarancja i i obsługą? Zostaną na lodzie jak z Solbusem...

 • Piotr Siejok – 14.03.2019

  Stawiomy minusa dla Ursusa. Chcemy Ikarusa.

 • Twist – 14.03.2019

  Brawo Katowice, NIE dla traktora!!!!

 • Robert Chodacki – 14.03.2019

  Nooo po prostu mają chłopaki niewyróbę bo tyle zamówień dookoła, z jednej strony się cieszyć, z drugiej brak kontaktu jest niezrozumiały.

 • Kazimierz Jasinski – 14.03.2019

  Nie odbierają telefonów bo szykują się na produkcję tysiąca elektrobusów 😂

 • Łukasz Modrzejewski – 14.03.2019

  Jedyny słuszny model 😀

 • Marcin Marcinek – 14.03.2019

  Trzeba dać im szansę, ostatnio wszyscy spóźniają się z dostawami.

 • Aurelia – 15.03.2019

  Chyba wyszło szydło z worka. Czy będzie kolejne spektakularne bankructwo w branży autobusowej? Solbus, a teraz Ursus? Współczuję Zielonej Górze. Czy Polacy nie potrafią prowadzić biznesu w okresie długoterminowym?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....