TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ursus SA z raportem za III kwartały
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.11.2018 09:44:14

Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji, w związku z zakończeniem procesu agregacji danych finansowych realizowanego na potrzeby skróconego jednostkowego sprawozdania finansowego

Spółki URSUS S.A. w restrukturyzacji za trzy kwartały 2018 roku, tj. od 01.01.2018 r. do 30.09.2018 r., przekazuje do publicznej wiadomości wstępne wyniki finansowe za wyżej wymieniony okres:

- przychody ze sprzedaży: 79,3 mln zł;

- zysk (strata) netto: -29,5 mln zł.

Strata netto spółki URSUS S.A. w trzech kwartałach 2018 r. wyniosła 29,5 mln zł w stosunku do 6,4 mln zł zysku netto analogicznego okresu roku ubiegłego, co wynikało ze spadku przychodów ze sprzedaży krajowej i zagranicznej, a także obniżenia się rentowności sprzedawanych wyrobów ze względu na konieczność ponoszenia kosztów stałych pomimo zmniejszenia wolumenu sprzedaży. Przychody ze sprzedaży Spółki URSUS S.A. w trzech kwartałach 2018 r. spadły o 64%, tj. o wartość 140,8 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego i wyniosły 79,3 mln zł, co wynikało ze zmniejszenia się sprzedaży eksportowej o 69% w stosunku do trzech kwartałów 2017 r. oraz zmniejszenia się sprzedaży krajowej o 56% r/r. Znaczący wpływ na spadek przychodów ze sprzedaży zagranicznej miało obniżenie przychodów z tytułu realizacji kontaktu z tanzańską spółką National Development Corporation (NDC) (Raporty bieżące nr 38/2015, 5/2016, 29/2016, 39/2016, 47/2016, 1/2018 oraz 59/2018).

W trzech kwartałach 2017 r. Spółka odnotowała przychody z tyt. realizacji ww. kontraktu w kwocie 60 513 tys. zł, natomiast w trzech kwartałach 2018 r. sprzedaż kontraktowa wyniosła 3 762 tys. zł. Przyczyną opóźnień w realizacji tego kontraktu były problemy proceduralne związane z akceptacją płatności. Niższe o 56% r/r przychody z tytułu sprzedaży krajowej spowodowane były opóźnieniami w realizacji wniosków o dofinansowanie w ramach programu unijnego PROW na lata 2014-2020, który jest podstawowym instrumentem finansowym dla polskiego rolnictwa. Spadki przychodów ze sprzedaży krajowej wynikają w głównej mierze z braku realizacji dopłat unijnych, które mają znaczący wpływ na decyzje dotyczące zakupów inwestycyjnych w rolnictwie oraz pogarszającej się koniunktury na rynku maszyn rolniczych w Polsce. Konsekwencją trudności w akceptacji płatności z kontraktu z tanzańską spółką NDC oraz mniejszych wpływów z przychodów ze sprzedaży krajowej były problemy płynnościowe Spółki, które następnie spowodowały obniżenie poziomu produkcji i zmniejszenie ilości produktów gotowych do sprzedaży, co w kolejnych okresach przełożyło się na dalsze spadki przychodów.

Negatywne czynniki złożyły się na decyzję Spółki o wystąpienie do Sądu z wnioskiem o otwarcie Przyspieszonego Postępowania Układowego, o czym Spółka komunikowała w raportach bieżących nr 91/2018 i 92/2018. Przyspieszone postępowanie układowe zostało otwarte przez Sąd w dniu 7 listopada 2018r. (raport bieżący 90/2018) i jest w toku.

Emitent informuje, że prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Skrócone Skonsolidowane Sprawozdanie Finansowe Grupy Kapitałowej URSUS oraz Skrócone Jednostkowe Sprawozdanie Finansowe Spółki URSUS S.A. w restrukturyzacji za trzy kwartały 2018 r. zostaną opublikowane w dniu 29 listopada 2018 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....