TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ursus o najbliższej przyszłości
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.09.2016 15:31:11 6 komentarzy
Ursus o najbliższej przyszłości

Grupa Ursus zamknęła I półrocze 2016 r. spadkiem przychodów o 21% r/r do poziomu 138,3 mln zł, co jest pochodną przesunięć w realizacji kontraktu afrykańskiego i spowolnienia na krajowym runku ciągników rolniczych. Grupa zanotowała zysk operacyjny na poziomie 1 mln zł, zaś zysk netto wyniósł 0,3 mln zł. W kolejnych kwartałach br. zarząd ma nadzieję na realizację kolejnych transz kontraktów afrykańskich oraz wzrost sprzedaży ciągników w kraju wraz z wprowadzeniem do oferty nowych modeli.

Spółka cały czas pracuje nad rozwojem działu transportu miejskiego. Najnowszy efekt tych prac zobaczymy na wystawie IAA 2016 w Hanowerze, gdzie producent z Lublina pokaże wodorowy autobus. Jak na razie nie mamy potwierdzenia, że firma wykupiła osobna przestrzeń wystawienniczą, także najprawdopodobniej pojazd będzie można zobaczyć na terenach otwartych, w ramach tzw. e-pokazów. W przeszłości dwa razu z rzędu wziął w nich udział Lider Trading / Solbus z autobusami LNG. Teraz ten kierunek kontynuuje Ursus. Obok polskiej firmy w e-testach wezmą udział takie firmy, jak: EBE Europa GmbH, Ebusco BV, Ekova Elektric, FUSO, HyMove BV Iveco Magirus AG, Nissan Center Europe, ORTEN Betriebs GmbH & Co. KG, StreetScooter Bus GmbH, VDL Bus & Coach BV czy Ziehl-Abegg Automotive GmbH.

Wiceminister w fabryce

Równolegle obok targów, firma kontynuuje spotkania z przedstawicielami rządu. 25 sierpnia próg lubelskiej fabryki Ursusa przekroczył podsekretarz w Ministerstwa Energii - Andrzej Piotrowski wraz z wojewodą lubelskim - Przemysławem Czarnek. Wiceminister był żywo zainteresowany naszymi prototypami samochodów z autonomicznym silnikiem i stanem zaawansowania prac nad autobusem wodorowym, na dowód czego osobiście zasiadł za kierownicą autobusu Ursus Ekovolt. Poniżej link do film z tego testu:

https://www.facebook.com/URSUS.1893/videos/1422093554471141/

Jak możemy przeczytać w komunikacie podsumowującym I półrocze Ursusa, produkowane przez spółkę autobusy, trolejbusy i autobusy elektryczne, a także projektowany autobus z napędem wodorowym są odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na innowacyjne i ekologiczne środki komunikacji. Według analiz spółki, w perspektywie najbliższych 3 lat, tylko w polskich miastach odbędą się przetargi na zakup 500-600 nowych autobusów elektrycznych. Poza granicami Polski spółka planuje wziąć udział w przetargach organizowanych w Szwecji, Anglii, Izraelu, Republice Czeskiej i Meksyku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
IAA
targi
elektrobus
wodór
 • sancity – 01.09.2016

  Jaka BAJKA 500-600 nowych autobusów elektrycznych.

 • trend – 01.09.2016

  Szkoda AMZ połączyli się z Ursusem i już po sprzedaży autobusów

 • www – 01.09.2016

  Ten pan na dachu montowanego autobusu to BHP po polsku pełną gębą:-(

 • pinki – 02.09.2016

  WWW - a masz lepszy pomysł na instalowanie zespołów na dachu?Może na linie - tak to się robi przy autobusach.

 • do pinki – 06.09.2016

  kolego! Pracownik na wysokości pow. 3 m. powinien być przypięty pasami

 • busik – 08.09.2016

  Znam w Poznaniu firmę, która ma rewelacyjną koncepcje budowy autobusu elektrycznego. Autor tego rozwiązania skrótowo przedstawił ten projekt. Projekt przewiduje produkcję wszystkich zespołów w Polsce. Jest to projekt dalece zaawansowany technicznie i nie mający sobie równego. Z wypowiedzi wynikało że w ubiegłych latach współpracował z Solarisem. Jego projekt w obliczeniach pozwala na przejechanie ok. 500 km. Koledzy jego z tego co wiem starają się zainteresować Ministerstwo Rozwoju. Projekt obejmuje kompleksowo produkcje autobusu ( materiały kompozytowe ) uproszczony serwis, bazę ładowanie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....