TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ursus gra na czas. NCBiR traci cierpliwość
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.06.2019 11:00:41
Ursus gra na czas. NCBiR traci cierpliwość

Mamy najnowsze informacja w sprawie intensywnej korespondencji, jaką Ursus prowadzi z NCBiR. Widać już czasową ścianę.

Przypomnijmy, że chodzi dostarczenie dokumentów, które mają potwierdzić brak podstaw do wykluczenia konsorcjum Ursus Bus/Ursus  w postępowaniu NCBiR o udzielnie zamówienia publicznego. Gra toczy się o kontrakt nawet na 1082 autobusy elektryczne.

3 czerwca Ursus dostarczył wymaganą dokumentację, ale tylko w części. W tej sytuacji Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poinformowało lubelskiego producenta o dalszych brakach formalnych w przedłożonej dokumentacji i ustanowiło nowy termin na dostarczenie brakujących dokumentów do 7 czerwca 2019 r.

Jednocześnie Centrum nie zgodziło się na wydłużenie terminu dostarczenia dokumentów do dnia 29 czerwca, jak chciało konsorcjum. Ursus zapowiedział, że będzie jeszcze monitował Centrum, aby zmieniło zdanie i dało mu więcej czasu. Wygląda jednak na to, że cierpliwość NCBiRw tym zakresie się już skończyła.

Projekt e-Bus

Od drugiej połowy lutego konsorcjum, które tworzą m.in. Ursus i Ursus Bus jest jedynym zwycięzcą przetargu NCBiR na opracowanie i dostarczenie nawet 1082 elektrobusów różnych długości. To efekt odrzucenia ofert Politechniki Śląskiej oraz konsorcjum pod wodzą Autosana po kontroli uprzedniej Urzędu Zamówień Publicznych. Decyzję tą podtrzymała także Krajowa Izba Odwoławcza.

Wydawało się więc, że Ursus może spokojnie szykować się do podpisania umowy z NCBiR. Jednak zła kondycja finansowa producenta z Lublina oraz kolejne niepowodzenia przy ostatnich dostawach kładły pod znakiem zapytania możliwość finalizacji zamówienia. Brak odpowiednich dokumentów przez Ursusa jest najlepszym tego dowodem.

Ambitne cele

I na koniec przypomnijmy, jak planowo powinna wyglądać realizacja rządowego projektu na stworzenie rodziny polskich autobusów elektrycznych:

  • 1 Etap - opracowanie dokumentacji pojazdu 12 m (zgodnej z oczekiwaniami zamawiającego) - NCBR planuje na ten etap przyznać 2.500.000 zł netto/podmiot, czas realizacji etapu 195 dni. Po tym czasie NCBR będzie oceniał przedłożoną dokumentację pod kątem spełniania wymogów SIWZ. Do kolejnej fazy zostaną dopuszczone podmioty, których dokumentacja zostanie pozytywnie oceniona przez NCBR.

  • 2 Etap - opracowanie prototypu pojazdu 12 m - NCBR planuje na ten etap przyznać 4.850.000 zł netto/podmiot, czas realizacji etapu 225 dni. Po tym etapie NCBR będzie oceniał prototyp pod kątem spełniania wymogów SIWZ. Do kolejnej fazy zostaną dopuszczone podmioty, których prototyp 12m zostanie pozytywnie oceniony przez NCBR i Zamawiających w trakcie testów.

  • 3 Etap - opracowanie typoszeregu prototypów pojazdów 10m, 12m i 18m - NCBiR planuje na ten etap przyznać 15.000.000 zł netto/podmiot, czas realizacji etapu 215 dni. Po tym etapie NCBiR będzie oceniał zaprezentowany typoszereg pojazdów pod kątem spełniania wymogów SIWZ. Do kolejnej fazy (wdrożeniowej) zostaną dopuszczone podmioty, których typoszereg pojazdów zostanie pozytywnie oceniony przez NCBiR i zamawiających.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
e-bus
elektrobus
Ursus
NCBiR

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....