TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ursus czeka na zamówienie od MPK Lublin
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.01.2018 14:15:32
Ursus czeka na zamówienie od MPK Lublin

Już szósty miesiąc mija jak lubelskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne analizuje ofertę dzierżawy 10 autobusów klasy MAXI od Ursusa i mLeasing. Coś jednak ruszyło w temacie i wygląda na to, że przewoźnik rozstrzygnie tą część ubiegłorocznego przetargu.

Przypomnijmy, że MPK Lublin dwuczęściowy przetarg na dostawę w formie dziesięcioletniej dzierżawy 25 autobusów ogłosiło pod koniec czerwca ubiegłego roku. 4 sierpnia otwarto oferty. Przewoźnik otrzymał propozycje od dwóch konsorcjum.

Ofertę na dzierżawę 15 autobusów przegubowych przedstawił Solaris i Millenium Leasing. Opiewała ona na 3 110 4486 PLN brutto. Jednostkowa cena za dzierżawę Solaris Urbino 18III przez 10 lat to 1 685 880 PLN netto. 18 września przewoźnik zaakceptował tą ofertę, a 11 dni później podpisał umowę. Przegubowe Solarisy zaczną docierać do Lublina już za ok. tydzień.

Nierozstrzygnięte pozostawało zadanie na dzierżawę 10 autobusów klasy MAXI. MPK chciało przeznaczyć na tę usługę 10 053 145,47 PLN brutto. Propozycja przedstawiona przez Ursus Bus i mLeasing przewyższała tą kwotę o niespełna 3 PLN brutto. Partnerzy koszt dziesięcioletniej dzierżawy autobusów CitySmile 12LF skalkulowali na 13 042 526,40 PLN brutto. Dawało to cenę jednostkową za dziesięcioletni wynajem w wysokości 1 060 368 PLN netto. Konsorcjum deklarowało jednocześnie dostawy pierwszych pięciu autobusów w ciągu 130 dni od podpisania umowy, a pozostałych 20 dni później.

Od pół roku nie było wiadomo co z rozstrzygnięciem tej części lubelskiego przetargu. Teraz już wiemy, że przewoźnik podjął kroki zmierzające do jego zakończenia.

"Na rozstrzygnięcie czeka jeszcze pierwsza część przetargu obejmującego dostawę dziesięciu sztuk autobusów 12-metrowych. Ponieważ złożona w postępowaniu oferta przekraczała kwotę przeznaczoną na ten cel przez lubelskie MPK, Zarząd Spółki wystąpił do Zgromadzenia Wspólników, po wcześniejszej zgodzie Rady Nadzorczej Spółki, o podwyższenie kwoty na dostawę 10 autobusów. W chwili obecnej Spółka uzyskała już zgodę od swojego Właściciela i wystąpiła do konsorcjum mLeasing Spółka z o.o. oraz URSUS BUS S. A., które jako jedyne złożyło w tej części postępowania ofertę, o przedłożenie stosownych dokumentów wymaganych przed udzieleniem zamówienia. W przypadku pozytywnej oceny przedłożonych przez konsorcjum: mLeasing Spółka z o.o. oraz URSUS BUS S. A., dokumentów podpisanie umowy powinno nastąpić w połowie lutego" – poinformował na łamach portalu lublin112.pl Dariusz Tomasik z lubelskiego MPK.

Wygląda więc na to, że akceptacja oferty konsorcjum, któremu przewodzi Ursus jest już formalnością. Gdy to się stanie lubelski producent będzie miał w tym roku do dostarczenia łącznie 33 pojazdy do swojego miasta. Osiem spalinowych autobusów City Smile CS12LF oraz piętnaście przegubowych trolejbusów CS18LF odbierze lubelski Zarząd Transportu Miejskiego. Natomiast jeżeli MPK podpisze z producentem w lutym umowę to na przełomie czerwca i lipca powinno dysponować dziesiątką spalinowych CS12LF. Z kolei tegoroczny portfel zamówień Ursusa wyniesie 95 pojazdów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Lublin
Ursus
mLeasing
wynajem
dzierżawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....