TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ursus Bus walczy o sądową restrukturyzację. Drugi raz
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.07.2019 14:00:49
fot. Rafał Nieściór, phototrans.pl

Problemów finansowych Ursusa i jego spółki autobusowej ciąg dalszy. Ursus Bus złożył drugi wniosek do sądu o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego. Pierwszy przepadł jako bezzasadny. Nowy z kolei jest tłumaczony chęcią lepszego zabezpieczenia pracowników i wierzycieli.

O fiasku pierwszego wniosku o restrukturyzację Ursus Busa dowiedzieliśmy się na początku lipca. Wtedy zarząd Ursus S.A. informował, że podejmie wszystkie czynności, które będą zmierzały do zaskarżenia sądowego postanowienia. Komunikat brzmiał:

"Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji informuje, iż w dniu 2 lipca 2019 r. otrzymał od Zarządu spółki zależnej URSUS BUS S.A. informację, że w dniu 2 lipca 2019 r. wpłynęło do URSUS BUS S.A. postanowienie Sądu Rejonowego Lublin- Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych o odmowie otwarcia przyspieszonego postępowania układowego wobec URSUS BUS S.A. Ww. postanowienie jest nieprawomocne.

Zarząd URSUS BUS S.A. poinformował Zarząd Emitenta, że podejmie wszelkie prawem przewidziane działania w celu osiągniecia pozytywnego dla URSUS BUS S.A., Emitenta i wierzycieli rozstrzygnięcia w zakresie restrukturyzacji."

Z zażalenia na decyzję lubelskiego sądu nic nie wyszło. Ursus bowiem zrezygnował z możliwości skorzystania z tej ścieżki. Postanowiono więc przedstawić nowy wniosek o sanację, ale w oparciu o nowe okoliczności i z innym uzasadnieniem. Całość wyjaśnia wczorajszy komunikat giełdowy:

"W nawiązaniu do raportu bieżącego numer 52/2019 z dnia 2 lipca 2019 r. Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji informuje, iż w dniu 17 lipca 2019 r. otrzymał od Zarządu spółki zależnej URSUS BUS S.A. informację, że w dniu 17 lipca 2019 r. spółka zależna URSUS BUS S.A. złożyła do Sądu Rejonowego Lublin- Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego wobec URSUS BUS S.A.

Zarząd URSUS BUS S.A. poinformował Zarząd Emitenta, że URSUS BUS S.A. złożyła nowy wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, aby szybciej (niż w drodze zażalenia) uruchomić korzystny dla wierzycieli, pracowników i samej spółki proces formalnej restrukturyzacji, który zostanie zapoczątkowany postanowieniem o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego. Jak dodatkowo poinformował Zarząd URSUS BUS S.A. decyzja o złożeniu ww. wniosku podyktowana była dbałością o kontynuowanie działalności URSUS BUS S.A. i utrzymanie jej na rynku, a także dążeniem do jak największej ochrony pracowników i wierzycieli."

Być może to kolejny krok, aby uniknąć upadłości likwidacyjnej za wszelką cenę. Można jednak przypuszczać, że i ta taktyka może nie dać Ursusowi oczekiwanych efektów. Potwierdzają to tegoroczne informacje na temat działalności Ursus Busa. Szczególnie chodzi o wypowiedziane umowy m.in. w Katowicach, Nowym Sączu, rezygnacja z Miechowa oraz wciąż oczekujące na oficjalne anulowanie realizacje dla Zielonej Góry i Ostrowa Wielkopolskiego. Pod znakiem zapytania stoją także dostawy do Lublina (10 trolejbusów klasy MAXI na jesieni) i Szczecina (6 elektrobusów klasy MAXI na początku 2020 r.). Do tego dochodzą także problemy z obsługą after-sales u innych klientów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Ursus
Ursus Bus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....