TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ursus bez inwestora. Koniec marzeń o przetrwaniu?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 01.10.2019 14:00:57 1 komentarz
fot. Konrad Bek, phototrans.pl

Kolejne czarne chmury nad Ursusem. Ale czy to już zwiastun burzy, która zakończy żywot lubelskiego producenta maszyn rolniczych i autobusów? Miał być inwestor z potężnym kapitałem, ale go nie ma.

Inwestor miał być, ale nie ma
Fiaskiem zakończyły się negocjacje na temat wejścia i dokapitalizowania Ursusa przez amerykańskiego inwestora. Enerkon Solar International, który miał dokapitalizować Ursusa i Ursus Busa łączną kwotą ok. 30 mln USD jednostronnie zerwał negocjacje. Ursus podał tą informację w niedzielną noc.

Inwestorzy mogą czuć się oszukani, gdyż kiedy pojawiła się szansa na ratunek kurs akcji poszedł mocno do góry, do poziomu ok. 1,80 zł za kację. Kryzys przyszedł jednak w poniedziałek. Po upublicznieniu informacji o wycofaniu się Amerykanów z negocjacji akcje poleciały o 60% w dół. Giełda wręcz nie wyrabiała z tymi, którzy naprędce chcieli się pozbyć- jak się okazało- trefnych akcji.

Zarząd Ursusa próbuje przejść jednak do kontrataku. 29 września.

"W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 72/2019 z dnia 29 września 2019 r. Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji informuje, iż w dniu 30 września 2019 r. w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, Wydział Śledczy zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k. oraz art. 270 § 1 k.k. jak również przestępstw wymienionych w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi przez Benjamina Ballout reprezentującego Enerkon Solar International Inc. na szkodę URSUS S.A. i URSUS BUS S.A. Przekazanie niniejszego raportu stało się konieczne dodatkowo ze względu na działania medialne Benjamina Ballout." - głosi komunikat.

Problematyczna restrukturyzacja
Brak inwestora to nie jedyny problem Ursusa. Sąd Rejonowy Lublin-Wschód umorzył postępowanie restrukturyzacyjne. W uzasadnieniu orzeczenia podano, że Ursus nie wywiązuje się z zawartego układu z wierzycielami oraz, ż nie reguluje swoich bieżących zobowiązań. A to w ocenie sądu- choć nie powiedziano tego wprost- powinno kwalifikować Ursusa nie do reostrukturyzacji lub upadłości układowej, ale upadłości likwidacyjnej.

Jakby tego było mało ważą się losy kontraktu Ursus Busa na dostawę 10 trolejbusów klasy MAXI dla ZTM Lublin. Ton w jakim się wypowiadają urzędnicy każe sugerować, że i on może zostać spisany na straty.

W tej sytuacji to doprawdy dziwne, że znalazł się ktoś, kto mimo wszystko przejawiał jakąkolwiek chęć wyłożenia potężnych pieniądzy aby postawić na nogi Ursusa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Ursus
Ursus Bus
  • Aurelia – 02.10.2019

    Tak skończył się amerykański sen. Ursus kolejny raz udowodnił, że gra na giełdzie idzie lepiej niż produkcja autobusów. Mogliby chociaż dostarczyć brakujące autobusy do Zielonej Góry.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....