TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Unia dofinansuje rozwój LNG w Polsce
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 14.07.2015 18:50:24 1 komentarz
Tankowanie autobus Solbus Solcity 18 LNG

14 projektów transportowych otrzyma ok. 2 mld euro dofinansowania UE z programu Łącząc Europę. Wśród nich dominują inwestycje kolejowe, ale jest także jeden rodzynek ? projekt warszawskiej firmy Gaspol.

Zdecydowana część wsparcia trafi jednak na inwestycje PKP PLK, w tym m.in. na budowę odcinka Wrocław?Poznań (ponad 284 mln euro), Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki (ponad 61 mln euro) czy Poznań Główny-Szczecin Dąbie (ponad 437 mln euro). Pieniądze UE trafią również do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na budowę drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka-Budzisko - ponad 414 mln euro.

-"To dobra informacja dla naszego kraju. Powstaną ważne odcinki międzynarodowych połączeń transportowych. Już teraz przygotowujemy projekty do konkursów planowanych do ogłoszenia w 2015 roku" ? podkreśliła cytowana w komunikacie szefowa MIR Maria Wasiak. "Inwestycje mogą być już realizowane, a wydatki poniesione od początku 2014 r. będą uznane za kwalifikowane (podlegające refundacji z funduszy unijnych - PAP). Konieczne jest jeszcze zawarcie umów między beneficjentami i Agencją Wykonawczą ds. Innowacji i Sieci. Ich opracowanie niedługo się rozpocznie. Zakończenie procesu planowane jest na jesieni br." - wyjaśnił resort.

Czas na LNG

Na szczęście wśród zgłoszonych projektów znalazły się również inwestycje związane z transportem publicznym i autobusami. Ponad 1,5 mln euro przeznaczono ponadto dla Przemysłowego Instytutu Motoryzacji na badania optymalizujące funkcjonowanie i rozmieszczenie stacji paliw alternatywnych.

Ponadto warszawska spółka Gaspol otrzyma ponad 507 tys. euro na rozwój infrastruktury LNG w Polsce. Firma ma doświadczenie oraz wiedzę w zakresie budowania oraz zarządzania stacjami tankowania LNG. Jak informuje spółka, pojazdy użytkowe na napęd LNG są coraz częstszym zjawiskiem na europejskich drogach, a główne zalety LNG jako paliwa dla m.in. autobusów to:

  • Znaczące oszczędności w przeliczeniu na km w przypadku stosowania paliw LNG w porównaniu z napędem diesla.

  • Relatywnie krótki okres zwrotu kosztów, wynikających z (wciąż jeszcze) wyższej  ceny pojazdu z napędem LNG.

  • Ekologia. LNG to najczystsze paliwo o najlepszym stosunku węgla do wodoru (CH4), pozwalające ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 27% w porównaniu z benzyną i o 12% w stosunku do oleju napędowego. Korzystając z najnowszych rozwiązań, takich jak pozyskiwanie metanu z surowców odnawialnych, możemy ograniczyć szkodliwe emisje nawet o 97%. Szkodliwych substancji i zanieczyszczeń powietrza, takich jak drobne cząstki stałe, daje się całkowicie uniknąć dzięki charakterystycznym dla gazu ziemnego, niezwykle niskim emisjom tlenków azotu (nawet 50% poniżej Euro 6)

  • Dzięki zastosowaniu gazu ziemnego, hałas i drgania można ograniczyć o połowę (72dB (A) do 82dB (A)). Na ograniczeniu poziomu hałasu korzystają zarówno kierowcy, jak ich otoczenie. Jest to szczególnie istotne w przypadku transportu w obrębie miast.

Kolejny nabór

Kolejny nabór projektów transportowych z programu Łącząc Europę, otwartego dla wszystkich państw członkowskich UE, przewidziano na przełomie listopada i grudnia br. Propozycje projektów można już przekazywać do resortu infrastruktury i rozwoju. Zadaniem unijnego programu Łącząc Europę jest wspieranie projektów służących poprawie połączeń infrastrukturalnych, zarówno drogowych jak i energetycznych, które są ważne z punktu widzenia całego kontynentu, a nie tylko pojedynczych państw.

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MIR
LNG
  • s – 16.07.2015

    Lider Trading(Solbus) poczuje przypływ kasy. Dopóki ktoś nie będzie z nimi konkurowal w Polsce.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....