TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Umowy przewoźników z szkołami. Rynkowa konieczność
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.03.2017 14:19:02
Umowy przewoźników ze szkołami. Rynkowa konieczność

Z analizy ogólnopolskiego Barometru Zawodów 2017 wynika, że mechatronicy (podobnie zresztą jak kierowcy) są najbardziej deficytowym zawodem na rynku pracy. Dlatego przewoźnicy coraz częściej rozpoczynają współpracę ze szkołami zawodowymi - zarówno w zakresie kształcenia przyszłych serwisantów, jak i kierowców. Jak w Częstochowie.

28 lutego, w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie została podpisana umowa o współpracy pomiędzy przewoźnikiem a Zespołem Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie. Dokument sygnowali: ze strony MPK ? prezes zarządu, Roman Bolczyk oraz z-ca prezesa, Robert Madej, a ze strony Zespołu Szkół ? dyrektor Dariusz Rataj.

Porozumienie dotyczy wspólnych działań, które będą podejmowane przez obie instytucje w zakresie promocji szkolnictwa zawodowego w zawodach aktualnie poszukiwanych na rynku pracy (w szczególności subregionu częstochowskiego).

Ze strony szkoły można spodziewać się w najbliższym czasie m.in. utworzenia klas w zawodach elektronicznych, a miejski przewoźnik zaś udostępni swoje zaplecze oraz stworzy warunki pozwalające na zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w poszczególnych zawodach i nabieranie umiejętności zawodowych podczas zajęć praktycznych. Obie instytucje ponadto będą wzajemnie promowały swoje inicjatywy na różnych płaszczyznach.

W spotkaniu oprócz wcześniej wymienionych wzięli udział także przedstawiciele mediów, grono pedagogiczne i uczniowie, którzy po zakończeniu konferencji prasowej zostali oprowadzeni po terenie zajezdni MPK. Należy przypomnieć, że to kolejna inicjatywa MPK, po wcześniejszych (m.in. cyklu "Wybieram Zawód z Przyszłością"), zmierzająca do przybliżenia młodzieży szkolnej z miasta i regionu działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
kierowca
szkoła
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....