TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ukraina: W obwodzie charkowskim ostrzalono busa
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.08.2020 10:50:45

Trzy osoby zostały ranne w czwartek, 27 sierpnia, w ostrzale busa w pobliżu miasta Lubotyn w obwodzie charkowskim na Ukrainie - poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Wiceszef MSW Anton Heraszczenko przekazał, że grupa napastników została zatrzymana.

Według danych policji w pobliżu miasta Lubotyn nieznane osoby zablokowały samochodem Mitsubishi drogę busowi marki Mercedes, którym podróżowali przedstawiciele organizacji "Za Życie".

"Potem z mitsubishi wyszło kilka osób i z broni nieśmiercionośnej ostrzelało dany bus, po czym uciekło swoim samochodem" - przekazała policja.

Wcześniej w mediach społecznościowych deputowany prorosyjskiej Opozycyjnej Platformy - Za Życie Ilja Kywa napisał, że na trasie w pobliżu miasta Lubotyn ostrzelano autobus, są zabici i porwani. Policja zapewniła, że nikt nie został porwany ani nikt nie zginął.

Kywa oświadczył, że autobus ostrzelali przedstawiciele batalionu Azow i nacjonalistycznej partii Korpus Narodowy. Ci z kolei odrzucili te oskarżenia. "Partia polityczna Korpus Narodowy, tak samo jak batalion Azow, który teraz wykonuje bojowe zadania na froncie, nie są powiązane z pobiciem tituszek (tj. opłacanych chuliganów - PAP) Ilji Kywy na trasie Kijów-Charków" - napisano w oświadczeniu.

Heraszczenko oznajmił na Facebooku, że doszło do "konfliktu między dwiema grupami zwolenników różnych politycznych sił". "W rezultacie napaści na autobus przez jedną ze stron raniono z broni nieśmiercionośnej dwóch obywateli. Jeszcze jeden obywatel doznał urazu czaszkowo-mózgowego" - wyjaśnił wiceszef MSW.

SBU przekazało z kolei, że trzy osoby zostały ranione gumowymi kulami.

"Partiom politycznym, i w ogóle komukolwiek, konstytucja Ukrainy zabrania posiadania jakichkolwiek formacji siłowych. Prawo do legalnego zastosowania siły ma tylko państwo. Krajowa policja będzie surowo i zasadniczo reagować na wszelkie siłowe prowokacje, niezależnie od tego, ze strony jakiej politycznej siły będą one pochodziły (...) Wszystkie osoby winne zastosowania siły będą zatrzymane i pociągnięte do odpowiedzialności karnej" - zaznaczył Heraszczenko.

Szef MSW Arsen Awakow zapowiedział, że wszystkich uczestników wydarzenia czeka ostra reakcja ze strony organów ścigania - podała agencja Interfax-Ukraina. "Nikt nie zginął, lekkie obrażenia, ale każdego z uczestniczących w tych prowokacjach czeka surowa reakcja" - napisał na Twitterze.

Szef charkowskiej państwowej administracji obwodowej Ołeksij Kuczer powiadomił o zatrzymaniu 14 osób. Według Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w ostrzelanym pojeździe przebywało 20 "aktywistów jednej z partii politycznych".

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zamach
Ukraina

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....