TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

UITP 2019: Elektryki VDL na ekspresowej linii
- Opublikowano: 14.06.2019 12:00:23
UITP 2019: Elektryki VDL na ekspresowej linii

Podczas wystawy w Sztokholmie Holendrzy pokazali jeden z 13 zamówionych przegubowych autobusów elektrycznych VDL Citea dla nowej trasy HelsingborgsExpressen w południowej Szwecji.

Pojazdy wejdą do obsługi za moment - a dokładniej 16 czerwca 2019 r. Od tego dnia 13 e-autobusów VDL Citea SLFA-181 Electric - w barwach Arriva Szwecja – wyruszą na kompletnie nową linię BRT, zarządzaną przez Skånetrafiken. Jako dostawca "pod klucz", VDL Bus & Coach jest również odpowiedzialny za dostawę i wdrożenie infrastruktury ładowania.

Elektryczne BRT

Ta nowa, autobusowa linia ekspresowa zapewni pasażerom bardziej atrakcyjną opcję transportu publicznego, ponieważ będą mogli teraz podróżować szybciej i wygodniej. Autobusy o zerowej emisji przyczynią się do czystszego środowiska i generują mniej hałasu niż konwencjonalne autobusy z silnikiem diesla.

Fredrik Dahlborg, dyrektor zarządzający VDL Bus & Coach Sweden, powiedział: - "VDL Bus & Coach jest bardzo dumny i wdzięczny, że został wybrany do współpracy z Arriva i Skånetrafiken do projektu HelsingborgsExpressen. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania e-mobilności VDL dla Arriva Helsingborg zostaną docenione przez pasażerów i przyczynią się do przyciągnięcia większej liczby pasażerów."

Czwarty kontrakt

Projekt HelsingborgsExpressen to czwarty projekt VDL w Szwecji. Pierwszy szwedzki elektrobus VDL został dostarczony operatorowi Byberg & Nordin dla miasta Härnösand w lutym 2015 r. Od grudnia 2018 r. W Karlstad działają cztery przeguby elektryczne Citea. W tym miesiącu w Umeå rozpocznie się projekt e-mobilności z 25 pojazdami Citeas SLFA-181 Electric. Aby w pełni skoncentrować się na tej ekspansji, VDL Bus & Coach zainwestował w rozbudowę swojej szwedzkiej krajowej organizacji sprzedaży i obsługi, która od 1 stycznia 2018 r. jest w 100% zależna od VDL Bus & Coach bv.

Dodajmy na koniec, że VDL ma już na swoim koncie ponad 50 projektów e-mobilności w Europie Zachodniej. Poza Szwecją, elektryczne autobusy VDL działają w Holandii, Niemczech, Luksemburgu, Szwajcarii, Francji i Norwegii. W wielu przypadkach VDL odpowiada również za wdrożenie infrastruktury, zarządzanie projektami oraz serwis całego systemu.

Szwedzka trzynastka

System w Helsingborgu obejmie 13 szt. autobusów VDL Citeas SLFA-181 Electric w wersji BRT , wyposażonych w akumulatory o dużej mocy 169 kWh. Montowany na dachu pantograf umożliwia szybsze ładowanie pojazdów, zapewniając optymalną dostępność operacyjną. Pojazdy będą szybko ładowane w ciągu dnia na końcowych odcinkach linii i w pełni ładowane w zajezdni każdej nocy.

E-autobusy dla Arriva Sweden są wyposażone w bardzo atrakcyjny, nowoczesny wystrój wnętrz, a także w … bar kawowy dla pasażerów stojących, co jest pomysłem Skånetrafiken. Zobaczcie to na filmie:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
elektrobus
UITP
VDL
Szwecja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....