TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tysięczny Irizar i6
IRIZAR - Opublikowano: 20.06.2013 22:13:23 3 komentarze
Tysięczny Irizar i6

Tysięczny autokar został wydany podczas uroczystej gali zorganizowanej na terenie hiszpańskiej fabryki Irizara w Ormaitzegi. W Polsce do tej pory sprzedano 8 szt. autokarów tego typu.
Irizar i6 został po raz pierwszy zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Autobusów i Autokarów ( FIAS), które miały miejsce w Madrycie w listopadzie 2010 roku. Dwa lata później mamy zaszczyt poinformować, że nasz autokar został ciepło przyjęty przez klientów na wszystkich rynkach, na których jest on oferowany. Tysięczny Irizar wyprodukowany w Hiszpanii stanowi przedłużenie działań fabryk Irizara na innych kontynentach. W Australii, Brazylii, krajach Ameryki Południowej, Południowej Afryki i w Meksyku sprzedano w ubiegłym roku ponad 800 autokarów Irizar i6.
Oficjalna premiera i6 w Australii miała miejsce w Melbourne w lipcu 2012r. Zaprezentowano tam prototypy autokarów o długości 13,4 m., oraz 14,5m. w wersjach zgodnych z Australijskimi normami dotyczącymi homologacji. Po Australii i6 został zaprezentowany w Południowej Afryce. Premiera miała miejsce 29 sierpnia 2012r w mieście Centurion. Przedstawiono tam dwie 14 metrowe jednostki dostarczone bezpośrednio z fabryki w Brazylii.

Adaptacja i6 do specyfiki rynku w Brazylii oraz innych krajach Ameryki Południowej wymagała znacznego wysiłku. Oficjalna prezentacja miała miejsce podczas targów Expoonibus, które miały miejsce w dniach 3-5 października w Rio de Janeiro, gdzie zostały zaprezentowane 4 różne wersje autokaru i6. Oficjalna premiera i6 w Meksyku odbyła się 8 listopada 2012 w Polyforum Siqueiros w Mexico City. Irizar i6 jest obecnie produkowany jako autokar integralny, a także na podwoziach wszystkich marek obecnych na rynku. Jest to autokar uniwersalny dzięki różnym konfiguracjom w jakich jest oferowany;długościach w zakresie od 10,7m do 15m, trzech szerokościach od 2,5m do 2,6m, oraz wysokościach 3,5m i 3,7m. Istnieje także wiele różnych opcji możliwych do zaadaptowania, odpowiadających najbardziej wymagającym klientom oraz rynkom.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Irizar
 • sihi – 22.06.2013

  Dlaczego w Estonii takie same maja nazwe Scania Irizar?

 • VolferPR743 – 23.06.2013

  @sihi: Prawdopodobnie to są autokary Irizara zabudowane na podwoziach Scanii. Widziałem też Irizary na Volvo i Mercach.

 • MB – 24.06.2013

  Autobus nie zadebiutował w "listopadzie 2012", ale co najmniej w listopadzie 2011 roku! Produkowany jest jako integralny (własne podwozie + silnik DAF) lub na podwoziach innych firm, najczęściej Scanii.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....