TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tylko Solaris w Suchym Lesie
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.03.2017 17:40:20 10 komentarzy
Tylko Solaris w Suchym Lesie

Bez niespodzianek w przetargu ZKP Suchy Las na cztery pojazdy klasy MAXI z silnikiem diesla Euro 6. Najprawdopodobniej wygra go Solaris, który tym samym jest na dobrej drodze, aby zgarnąć wszystkie autobusowe zamówienia z wielkopolskiego RPO. A jest ich trochę?

Przypomnijmy, że Zakład Komunikacji Publicznej w Suchym Lesie chciał kupić cztery standardowe autobusy miejskie o długości 11,8-12,2 m o szacunkowej wartości 4 133 000 PLN brutto / 3 360162,6 PLN netto , co daje jednostkową cenę netto pojazdu na poziomie 840 040,65 PLN netto. Dzisiaj, 17 marca 2017 r. miało miejsce otwarcie ofert.

Jedyną propozycję przedstawił Solaris, który zaoferował za cztery autobusy Nowy Urbino 12 cenę 4 132 800 PLN brutto / 3 360 000 PLN netto, co daje jednostkową cenę netto na poziomie 840 000 PLN netto. To oznacza, że wielkopolski producent prawie idealnie zmieścił się w kwocie przeznaczonej przez zamawiającego.

Tym samym wszystko wskazuje na to, że kolejny wielkopolski przetarg na nowe autobusy wygrał producent z Bolechowa.

Jakie autobusy?

Dodajmy, że Nowe Urbino dla ZKP będą wyposażone w silniki Cummins Euro 6 o pojemności 6,7 l i mocy 204 kW / 277 KM z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 1082 Nm, współpracujące ze skrzyniami marki ZF. Ponadto każdy pojazd będzie dysponował:

 • 12. miejscami dostępnymi z niskiej podłogi,

 • 3-częsciowym przednim zderzakiem

 • przednim sztywnym zawieszeniem osi przedniej,

 • 8. uchylnymi oknami,

 • poszyciem bocznym umożliwiającym bezproblemową wymianę,

 • automatycznym systemem p-poż w komorze silnika.

To elementy były dodatkowo punktowane przez zamawiającego w ramach oceny technicznej. Solaris dołożył do tego 36 miesięczną gwarancję na cały autobus, 24% rabat na części, zmieścił się w budżecie i wygrał.

Dodajmy, że autobusowa inwestycja jest realizowana przy okazji unijnego projektu na budowę węzła przesiadkowego w Złotnikach, którego celem jest zwiększenie dostępności linii kolejowej nr 354 Poznań-Piła w ramach Działania 3.3 z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

25 lat ZKP

Na koniec warto przypomnieć, że w zeszłym roku ZKP Suchy las obchodził swoje 25-lecie. Przewoźnik został powołany jako zakład budżetowy Gminy Suchy Las w 1991 roku. Od 1 stycznia 2002 roku spółka funkcjonuje pod firmą Zakład Komunikacji Publicznej Suchy Las Spółka z o. o., w której całość udziałów posiada Gmina Suchy Las.

Obecnie firma obsługuje w ramach Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu sześć stałych linii komunikacyjnych łączących centrum Poznania i jego północne dzielnice z miejscowościami Gminy Suchy Las.

Jej tabor stanowi ok. 25 autobusów, z czego główny trzon floty stanowią pojazdy marki MAN. Jeszcze do 2011 r. ZKP kupował w zasadzie tylko autobusy niemieckiego producenta. Zmiana nastąpiła w 2011 r., kiedy zakład zakupił pierwsze fabrycznie nowe Urbino 12.

Od tamtej pory zakupiono cztery pojazdy marki Solaris i wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie ich o cztery egzemplarze więcej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKP Suchy Las
Solaris
 • zibi – 17.03.2017

  A kto inny by się odważył na start w Suchym Lesie.

 • maxx – 17.03.2017

  na dodatek w ustawionym przetargu :) .....idealnie co do złotówki zmieścić się w cenie przy kwotach oscylujących w milionach to nie lada fart.....fart, który w życiu biznesowym nie ma miejsca, jeśli wiecie co mam na myśli :)

 • TomTom – 17.03.2017

  @maxxBudżet był podany w ogłoszeniu.

 • farafiu – 17.03.2017

  @maxx oho, idioci się budzą z zimowego snu... A w Katowicach, Gorzowie oraz Policach co było? Jełop.

 • lk – 17.03.2017

  I znowu powtórzono błąd odnośnie zakupu poprzednich Solarisów w ZKP. Pierwsze Solarisy w ZKP kupiono pod koniec 2015 roku.

 • Marcinek – 17.03.2017

  Solaris sprzeda chyba w tym roku rekordową liczbę autobusów w Polsce.

 • Daewoo Tico – 17.03.2017

  MarcinekBardzo prawdopodobne

 • SKANDALICZNA WIADOMOSĆ – 19.03.2017

  PRZYKRA WIADOMOŚĆ TANDETYZACJA TABORU ZKP POSTĘPUJE!!!! te klekoty nie są przystosowane do ruchu podmiejskiego -lepiej ZKP niech zainwestuje w używane Lions Regio!!!

 • K – 19.03.2017

  Solaris sam powiedział że chce mieć monopol w powiecie poznańskim, i nie wpuścić nikogo więc trudno żeby ktoś inny wygrał zwłaszcza że suchy las nie ukrywa tego że robi przetarg pod Solarisa, zwłaszcza, że cześć warunków była podobna do tych z przetargu w Komornikach...

 • ustaw(k)a – 20.03.2017

  to już nie ma demokracji i konkurencji? Inni nie mogli złożyć ofert? Ciekawe. Pewnie nie chcieli.... A teraz macie pretensje, że ktoś inny złożył... Chyba czas na zmianę ustawy o zamówieniach, bo wyklucza konkurencję

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...