TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tylko Solaris w przetargu na 4 autobusy dla MZK Piła
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.05.2017 14:40:31
Tylko Solaris walczy o 4 autobusy dla MZK Piła

25 maja Piła otworzyła ofertę w przetargu na zakup czterech autobusów klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6. Podobnie jak w poprzednim zamówieniu MZK na sześć hybryd, jedyną propozycję spółce przedstawił Solaris.

Przypomnijmy, że MZK Piła chce kupić cztery pojazdy o długości całkowitej od 11 800 mm do 12 200 mm; szerokości od 2 400 mm do 2 550 mm i wysokości całkowitej maks. 3 100 mm (wraz z urządzeniami klimatyzacyjnymi). Każdy autobus musi posiadać co najmniej 90 miejsc, z tego co najmniej 25 miejsc siedzących i co najmniej 10 dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wymagany termin realizacji zamówienia to 135 dni

Jedyna oferta

Do pilskiego zamówienie podeszła tylko firma Solaris, która złożyła następującą ofertę:

  • cena za 1 autobus Nowy Urbino 12 - 1 019 670 PLN brutto / 829 000 PLN netto;

  • łączna cena oferty 4 078 680 PLN brutto / 3 316 000 PLN netto;

  • termin wykonania to 15.12.2017;

  • gwarancja na szkielet 144 m-ce / na lakier 66 m-cy, na cały pojazd 36 m-cy.

Oferta Solarisa nie zmieściła się w budżecie zamawiającego, który na ten cel przeznaczył 3 788 400 PLN brutto / 3 080 000 PLN netto, co daje jednostkową cenę netto na poziomie 770 000 PLN netto. Wydaje się jednak, że ten kosztorys był trochę zaniżony i naszym zdaniem nie powinno być problemu z podwyższeniem budżetu i wybraniem przez MZK oferty Solarisa, jako najkorzystniejszej w postępowaniu. 829 tyś za IV generację to dobra cena.

Unijne dofinansowanie

Przypomnijmy, że pod koniec 2016 r. Miejski Zakład Komunikacji w Pile zajął szóstą lokatę na liście projektów dofinansowanych środkami UE. Pozwoli to firmie na zakup łącznie 10. nowych, niskoemisyjnych autobusów, w tym:

  • 6 szt. niskopodłogowych pojazdów miejskich hybrydowych klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6 (rozstrzygnięty i wygramy przez firmę Solaris z sumą 10 516 000 PLN brutto / 8 550 000 PLN netto, co daje jednostkową cenę netto nU12H na poziomie 1 425 000 PLN netto);

  • 4 szt. niskopodłogowych pojazdów miejskich klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6 (z jedyną ofertą Solarisa na sumę 4078680 PLN brutto / 3316000 PLN netto, co daje jednostkową cenę nU12 na poziomie 829000 PLN netto;

Autobusy dodatkowo zostaną wyposażone w klimatyzacje przestrzeni pasażerskiej, gniazda USB, biletomaty obsługujący również karty płatnicze. W każdym autobusie będzie wyznaczone miejsce dla osoby z niepełnosprawnością i będzie działał system zapowiedzi głosowych, który informuje pasażerów o lokalizacji następnego przystanku, jako ułatwienie dla osób starszych, niedowidzących i niewidomych.

Oferta na zajezdnię

Ponadto w ramach projektu zaplanowano budowę i modernizację infrastruktury transportu publicznego, w tym MODERNIZACJA ZAJEZDNI AUTOBUSOWEJ MZK PRZY UL. ŁĄCZNEJ 4 / Założenia planowanej inwestycji przewidują wykonanie przebudowy wewnętrznych dróg, placów manewrowych oraz stanowisk postojowych dla autobusów oraz samochodów osobowych i dostawczych, jako odtworzenie stanu istniejącego układu, przy zmianie konstrukcji nawierzchni. Zakres projektu przewiduje także przebudowę infrastruktury podziemnej w pasie istniejących utwardzeń. Poprawi to bezpieczeństwo na terenie zajezdni.

28 kwietnia 2017 r. swoje oferty na modernizację obiektu złożyły trzy firmy (Izbruk, Betpol i Asta-bud), z których 17 maja MZK Piła wybrało najkorzystniejszą ofertę - od firmy Asta-bud z Piły na kwotę 3 164 175 PLN brutto. Termin wykonania usługi to 30.09.2017.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Piła
Solaris
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....