TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tylko dzisiaj! Tylko w Poznaniu! Trollino 24!
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.02.2020 10:00:44
Tylko dzisiaj! Tylko w Poznaniu! Trollino 24!

Dzisiaj na poznańskich targach Arena Design macie okazję zobaczyć wyjątkowy trolejbus Solaris Trollino 24 MetroStyle.

Najdłuższy pojazd Solarisa będzie można zobaczyć dzisiaj - 25 lutego - na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich od godziny 11.00. Tym samym ten niezwykły pojazd uświetni inaugurację targów Arena Design, które potrwają do piątku. Bilety wstępu dla osób związanych z branżą są bezpłatne, a publiczność płaci za wstęp: studenci 20 zł, a reszta - 30 złotych.

-"Pojazd weźmie udział także w konkursie TOP DESIGN award 2020, gdzie wybory dokona niezależne jury, złożone z wybitnych specjalistów w dziedzinie designu. Oczywiście liczymy tutaj na sukces tego wyjątkowego trolejbusu – powiedział Mateusz Figaszewski z Solaris Bus & Coach i dodał. – "W Polsce, jak na razie nie ma przepisów pozwalających eksploatować tego typu dwuprzegubowe pojazdy i za każdym razem musimy uzyskiwać specjalne pozwolenia na okazjonalny transport. Natomiast w Europie jest kilku operatorów zainteresowanych takimi pojazdami i na pewno będziemy chcieli zaproponować im ten produkt."

Made in Poland

24-metrowy trolejbus zadebiutował podczas targów Busworld 2019 w desigerskiej wersji MetroStyle. To najdłuższy dotychczas pojazd autobusowy w ofercie Solarisa. Pojazd powstał z myślą o stworzeniu platformy do przyszłej, seryjnej produkcji pojazdów 24-metrowych z napędem hybrydowym, elektrycznym oraz właśnie trolejbusów.

Trollino 24 to też model bardzo zaawansowany technicznie. Jego napęd stanowią dwa silniki trakcyjne o mocy 160 kW każdy, napędzające dwie osie napędowe. Zamontowany w trolejbusie pakiet baterii o pojemności 58 kWh ładowany jest podczas jazdy z trakcji trolejbusowej poprzez stosowany tradycyjnie w trolejbusach pantograf dwupolowy. Energia zgromadzona w bateriach wykorzystywana jest z kolei do zasilania napędu, gdy trolejbus znajduje się poza trakcją elektryczną. Aby ułatwić manewry w ruchu miejskim, czwarta oś pojazdu jest osią skrętną. Pojazd, o unikatowym układzie drzwi 1-2-2-2-2 wyposażony został ponadto m.in. w elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. Na pokładzie dwuprzegubowego trolejbusu będzie mogło podróżować nawet 215 osób. W premierowym modelu również zamiast lusterek bocznych będą zamontowane kamery.

Wyjątkowy MetroStyle.

Solaris Trollino 24 zaprezentowany podczas targów w Poznaniu, został przygotowany w wersji MetroStyle. Decyzję o ewentualnym oferowaniu wersji MetroStyle w innych modelach marki Solaris, producent podejmie w późniejszym terminie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
trolejbus
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....