TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tychy z szóstą linią trolejbusową ?F?
TLT TYCHY InfoBus.pl - Opublikowano: 14.04.2015 13:26:34 3 komentarze
Tychy z szóstą linią trolejbusową ?F?

Z dniem 6 maja br. Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach uruchomi nową, już szóstą linię trolejbusową o oznaczeniu ?F?mającą charakter okrężny. Nowa trasa będzie rozpoczynać i kończyć swoje kursy na przystanku ?Szpital Wojewódzki?, a jej przebieg ilustruje poniższa mapka. Przebieg linii ?F?wykorzysta nowe możliwości trakcyjne, jakie powstały po modernizacji sieci trolejbusowej. Jej uruchomienie spowoduje korekty w rozkładach jazdy linii A, B, C, D i E, które są konsekwencją dostosowania do odjazdów Szybkiej Kolei Regionalnej, zsynchronizowania odjazdów pomiędzy liniami jak również zgłoszonych wniosków pasażerów. Warto też dodać, że MZK od 1 maja wprowadzi korekty do autobusowych rozkładów jazdy linii 31, 54, 181, 251, 274, 686. Dotyczą one kilkuminutowych przesunięć związanych z lepszym dostosowaniem do godzin rozpoczęcia zajęć szkolnych lub dojazdu do pracy. Zapowiada się pracowity maj dla pracowników MZK Tychy.   Oczywiście operatorem na nowej linii ?F?będzie spółka Tyskie Linie Trolejbusowe.

Przypomnijmy, że do 1992 r. śląskie trolejbusy jeździły na liniach o oznaczeniu cyfrowym. Dopiero w 1992 roku zdecydowano o zmianie systemu numeracji linii ?z cyfrowych od 1 do 4 na literowe od A do D. Numeracja literowa odzwierciedla faktycznie znaczenie linii dla systemu komunikacyjnego ?linie A i B są liniami podstawowymi, natomiast linie C i D są liniami uzupełniającymi i mają mniejsze znaczenie. 2 września 2002 r. rozpoczęła kursowanie piąta tyska linia trolejbusowa ?oznaczona literą E. Trasa tej linii biegnie z Paprocan do Dworca PKP w Tychach odcinkiem wybudowanym wzdłuż ulicy Jana Pawła II oraz wcześniej nieużywanym fragmentem sieci ?ulicą Roweckiego. Od tamtej pory trolejbusowe linie w Tychach nie uległy zmianie. Na dzień dzisiejszy TLT realizuje zadania komunikacyjne na pięciu liniach. W dni robocze na trasy wyjeżdża 16 trolejbusów - 6 na linię A, 4 na linię B oraz po dwa na linie C, D i E. W dni wolne na linii A kursują 4 trolejbusy, na B trzy, a na E dwa. Od 6. maja 2015 r. liczba tras obsługiwanych przez TLT będzie wynosić sześć. Ile dokładnie pojazdów trafi na linię F ?tego jeszcze nie wiemy

Wiemy z kolei, że na linii ?F?pojawi się nowoczesny, niskopodłogowy tabor, gdyż od 2012 r. tylko takimi pojazdami dysponują Tyskie Linie Trolejbusowych. Wówczas dzięki przyznanemu dofinansowaniu unijnemu ogłoszono przetargi na zakup piętnastu nowoczesnych trolejbusów oraz modernizację sieci trolejbusowej. To wszystko w ramach realizowanego przez Tramwaje Śląskie projektu pn. "Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą", którego partnerem jest Miasto Tychy.  Dzięki projektowi, od grudnia 2012 do maja 2013 na zajezdni TLT pojawiło się piętnaście nowoczesnych trolejbusów marki Solaris Trollino 12MB, wyposażonych m.in. w układ jazdy autonomicznej - baterie trakcyjne, dzięki którym trolejbus może poruszać się bez podłączenia do sieci. Wszystkie pojazdy wyposażone są też w monitoring oraz system dynamicznej informacji pasażerskiej. Zakup ten pozwolił na wycofanie z dniem 27 maja 2013 r. wszystkich wysokopodłgowych trolejbusów marki Jelcz. Równolegle od 2012 r. zmodernizowano również sieć trakcyjną ?pomalowano wszystkie słupy trakcyjne, wymienione urządzenia sieciowe i przebudowano kilka newralgicznych skrzyżowań. Zrealizowany unijny projekt był największą inwestycją trolejbusową w tabor i infrastrukturę techniczną w Tychach od uruchomienia sieci w 1982 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tychy
linia
 • czepialski – 14.04.2015

  Skomplikowana trasa. Ludzie będą się mylić.

 • criters – 15.04.2015

  No to gratulacje. Trochę się dzieje w polskich sieciach trolejbusowych, same pozytywne newsy, oby tak dalej. Szkoda tylko, iż ten news nie dotyczy np. otwarcia/budowy nowej trasy w Tychach/rozbudowy floty ;) ale lepsze to niż nic. Brawo trajtki! A trasa, no cóż... ciekawa.

 • xyz – 15.04.2015

  No no, chwalcie się, a układ wnętrza w nowych Trollino powoduje, że przewóz wózka dziecięcego/inwalidzkiego jest kłopotliwy, a co dopiero kilku wózków. I na siłę przesunięte siedzenia. Nie wspominam już o hałasie silnika.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....